OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś dwudziesta ósma niedziela w ciągu roku kościelnego. We wspólnocie ludu Bożego modlimy się, aby dobry Bóg pobudzał nas swoją łaską do pełnienia dobrych uczynków. Niech udział w Eucharystii będzie dla nas pomocą w wypełnianiu tego zadania.
  2. Dziękujemy sprzątającym kościół, w tym tygodniu byli to  Marek i Jerzy Lipczyńscy, Poznańska Maria, Agnieszka Fitas, Jerzy Kopeć, Jadwiga Jędrzejczyk, Karol Bzówka, Dominik Pokrzywa, sprzątający oraz Teresa Cioroch i Helena Dąbek, w sumie złożyli ofiarę 140 zł. Modlimy się za Was podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej pomocy w środę. Do sprzątania na sobotę na godz. 9.00 zapraszamy kolejne 5 rodzin.
  3. W piątek, 14 października, będziemy obchodzili Dzień Edukacji Narodowej. Wyraźmy naszą wdzięczności wobec nauczycieli, wychowawców i katechetów za trud ich pracy i wysiłek włożony w wychowanie młodego pokolenia. W czasie Mszy Świętej oraz nabożeństwa różańcowego będziemy modlić się za wszystkich nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz pracowników oświaty.
  4. W sobotę, 15 października, przypada w kalendarzu liturgicznym wspomnienie Świętej Teresy od Dzieciątka Jezusa. Ten dzień obchodzony jest także jako Dzień Dziecka Utraconego, który po raz pierwszy obchodzono w USA w 1988 roku. Będziemy wspierać naszą modlitwą wszystkich rodziców, którzy utracili dzieci jeszcze przed narodzeniem, wypraszając im Boże pocieszenie w trudnych chwilach.
  5. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie do świątyni na nabożeństwo różańcowe na godz. 16.00.
  6. W najbliższą niedzielę, 16 października, przypada rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Tego dnia będziemy obchodzili kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Na ten cel przeznaczymy składkę do puszki.
  7. W najbliższym tygodniu wyjeżdżamy na pielgrzymkę do Medjugorie. W przypadku pogrzebu lub potrzeby sakramentu chorych - proszę zwracać się do Parafii w Bodzentynie pod nr. tel. 749159795
  8. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, światła Ducha Świętego w codziennych wyborach oraz opieki Matki Najświętszej.

Prasa

W najnowszej Niedzieli m.in.:

- Kogo wychowuje polska szkoła? Patriotów czy kosmopolitów? Ludzi Dekalogu czy obojętnych konsumentów? A może dawno „wywiesiła białą flagę” i jedynie stara się wtłoczyć w młode umysły jak największą ilość wiedzy?

W Gościu Niedzielnym m.in.:

- 60 lat temu Kościół podjął ogromne dzieło, które przerosło przewidywania jego uczestników. Sobór Watykański II był inny od wcześniejszych. Dlaczego Sobór był tak ważny?

- O wzlotach, upadkach i wielkiej mocy modlitwy w rozmowie z Marcinem Jakimowiczem mówi Czesław Lang. „Przeżyłem w sporcie różne momenty, wzloty i bolesne upadki” – mówi wybitny kolarz

W tym tygodniu patronują nam:

- czwartek, 13 października – Błogosławiony Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter z Zakonu Kapucynów, gorliwy duszpasterz, założyciel wielu wspólnot zakonnych;

- sobota, 15 października – Święta Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica i doktor Kościoła, reformatorka zakonu karmelitańskiego.

 

Prosimy o staranne segregowanie śmieci. Wyjmujemy je z reklamówek i wrzucamy nie do kontenera lecz do odpowiedniej komory z oznaczeniami: organiczne, plastik i szkło. Prosimy też o informowanie zamiejscowych prosząc o porządek.