OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś przypada dwudziesta dziewiąta niedziela zwykła w roku kościelnym. Wspólnie modlimy się, aby nasza wola była zawsze oddana Bogu i abyśmy szczerym sercem służyli Bożemu majestatowi (kolekta mszalna). Niech na tej drodze wspomaga nas doświadczenie bliskości Pana w Eucharystii.
 2. Dziękujemy sprzątającym kościół, w tym tygodniu byli to  Głuszek Dorota, Pytel Natalia, Jaros Zofia, Jaros Roman, Nawrot Marianna w sumie złożyli ofiarę … zł. Modlimy się za Was podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej pomocy w środę. Do sprzątania na sobotę na godz. 9.00 zapraszamy kolejne 5 rodzin.
 3. Wczoraj wróciliśmy z pielgrzymki do Medjugorie. Modliliśmy się przede wszystkim o pokój na świecie. Zawieźliśmy też intencje naszej Parafii. Mam nadzieję że wiosną uda nam się pojechać tam jeszcze raz.
 4. Dziś przypada kolejna rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Przez wstawiennictwo Świętego Jana Pawła II módlmy się o Bożę opiekę dla całej naszej ojczyzny.
 5. Dziś przypada również kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Głównym jej zadaniem jest promocja nauczania Jana Pawła II oraz wspieranie edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Zbiórka do puszki na ten cel. Dziękujemy za każdy gest życzliwości i wsparcie tej inicjatywy.
 6. We wtorek, 18 października, przypada w liturgii święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Zapraszamy na Msze Świętą, będziemy wspierać modlitwą wszystkich pracowników służby zdrowia.
 7. W sobotę, 22 października, w liturgii będziemy wspominać Świętego Jana Pawła II. Tego dnia przypada również 74. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda. W latach 1926-1948 był Prymasem Polski. Jemu zawdzięczamy powstanie Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. Zadaniem tego zgromadzenia zakonnego jest troska o życie religijne Polaków mieszkających poza granicami ojczyzny.
 8. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie do świątyni na nabożeństwo różańcowe na godz. 16.00.
 9. Najbliższa niedziela, 23 października, w Kościele będzie Niedzielą Misyjną. Naszą modlitwą i ofiarami będziemy wspierać wszystkich pracujących na misjach.
 10. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy wytrwałości w modlitwie oraz ufnego kierowania się Bożym słowem na wszystkich drogach codzienności.
 11. Dziś taca gospodarcza na cele remontowe przy plebanii.
 12. W najnowszej Niedzieli m.in.: Rozwinięta sieć polskich parafii już odczuwa brak duszpasterzy. Biskupi niektórych diecezji coraz częściej decydują się na wprowadzenie diakonatu stałego. Czym jest diakonat stały i czy diakon wkrótce może zastąpić księdza?         Dziś jesteśmy świadkami coraz bardziej bezwzględnych, bezczelnych i ordynarnych ataków na Jana Pawła II.

W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.: Starotestamentalne księgi historyczne znajdujące się na dołączonej do tego numeru „Gościa” płycie zawierają dalszy ciąg opowieści, która rozpoczęła się, gdy Izrael wychodził z Egiptu.    Ubywa kandydatów do seminariów, ale gwałtownie rośnie liczba diakonów stałych. W tym roku nad Wisłą wyświęcono ich już trzydziestu! Kim są i dlaczego wybuchła wokół nich tak gorąca dyskusja?

Jest do nabycia specjalne wydanie o św. Faustynie Kowalskiej

W tym tygodniu patronują nam:

- wtorek, 18 października – Święty Łukasz, współpracownik Świętego Pawła, autor Ewangelii i Dziejów Apostolskich, patron służby zdrowia;

- czwartek, 20 października – Święty Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, wykładowca teologii i filozofii, człowiek wielkiego miłosierdzia wobec ubogich;

- sobota, 22 października – Święty Jan Paweł II (1920-2005), papież, wielki czciciel Matki Chrystusa.

Prosimy o staranne segregowanie śmieci. Wyjmujemy je z reklamówek i wrzucamy nie do kontenera lecz do odpowiedniej komory z oznaczeniami: organiczne, plastik i szkło. Prosimy też o informowanie zamiejscowych z prośbą o porządek.