OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. To już połowa Adwentu. W tym tygodniu, a dokładnie od soboty, 17 grudnia, wkroczymy w okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Kościół przychodzi z pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia oraz przez piękno i bogactwo adwentowej liturgii. Pamiętajmy, że nasza życiowa droga wiedzie ku ostatecznemu spotkaniu z Bogiem – Sprawiedliwym Sędzią.
 2. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete –„Radujcie się!”, od słów z Listu Świętego Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”.
 3. Dziękujemy Tomaszowi Biskupowi, za modlitwę razem z nami i głoszone dziś Słowo Boże.
 4. Dziękujemy sprzątającym i dekorującym kościół, w tym tygodniu byli to  Jolanta Zimnicka, Agnieszka Pocheć, Milena Makowska, Ewelina Dyk, Wiesława Bernacka złożyli ofiarę na Kościół  150. Modlimy się za Was podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej pomocy w środę. Do sprzątania kościoła na sobotę na g. 9.00 zapraszamy kolejne rodziny .
 5. W zakrystii są do nabycia opłatki na stół wigilijny.
 6. Świece wigilijne CARITAS do nabycia w zakrystii.
 7. Opłatki na stół wigilijny: pobłogosławione są do nabycia w zakrystii kościoła. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na wynagrodzenie dla Pani organistki.
 8. W przyszłą niedzielę taca gospodarcza na ogrzewanie kościoła.
 9. Tradycyjnie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych będziemy ubierać szopkę bożonarodzeniową (dokładny termin za tydzień).
 10. Gdyby, ktoś miał choinki do kościoła na dekorację to proszę zgłosić.
 11. Krąg biblijny– rozmowy o Piśmie Świętym – w tym  tygodniu we wtorek o 19.00, na plebanii. Serdecznie zapraszam.         
 12. Codziennie odbywa się wystawienie Najświętszego Sakramentu (Adoracja) poniedziałek, czwartek – po Mszy św; piątek, sobota  - 20.00; niedziela 15.00  - zapraszamy
 13. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritasu. Miejmy serca wrażliwe i otwarte. Wielu chciałoby wykreślić z nich Pana Jezusa, a święta ograniczyć do rozrywki i stołu.
 14. Przed świętami Bożego Narodzenia zazwyczaj myślimy też o świątecznych prezentach, zwłaszcza dla dzieci. Zwyczaj ten ma swoje religijne uzasadnienie. Może wyrażać wszelkie dobro, jakie Jezus Chrystus przyniósł całej ludzkości. Zechciejmy je dostrzec potrzebujących wokół siebie i przyjść im z pomocą. Pan Jezus zapewnia: „Coście uczynili jednemu z tych najmniejszych, Mnieście uczynili”. Radość obdarowanych naszym czasem i tym co potrzebują będzie dla nas najlepszą zapłatą.
 15. Dzisiaj rozpoczynamy też Kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin.
 16. A od piątku, 16 grudnia, zachęcam do odprawienia specjalnej nowenny do Dzieciątka Jezus, która zakończy się 24 grudnia. W ten sposób wyprośmy sobie czyste serce, głęboką wiarę i radość spotkania z Bogiem Wcielonym. On jest już blisko!
 17. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze Święte roratne; szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży. W naszym kościele będą one celebrowane w poniedziałki piątki i soboty o godz. 6.00 a we wtorki, środy, czwartki o 16.00. Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana. Gdyby godziny zmówionych Mszy św. komuś nie pasowały – proszę to zgłosić – spróbujemy temu zaradzić.
 18. ZAPROSZENIE - Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich ŚNIADKA i Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Śniadka mają zaszczyt zaprosić Mieszkańców naszych wiosek na wspólne spotkanie wigilijne, które odbędzie się dnia 12..2022r. (niedziela) o godz. 16.00 w Szkole Podstawowej w Śniadce NIECH POŁĄCZY NAS BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO - ORGANIZATORZY
 19. W tym tygodniu patronują nam: Wtorek, 13 grudnia – św. Łucja, dziewica i męczennica, Środa, 14 grudnia – św. Jan od Krzyża,
 20. Zachęcamy także do korzystania ze spowiedzi świętej. Codziennie spowiadam przed Msza Świętą. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni Adwentu

PRASA W najnowszej Niedzieli m.in.: Jak komunikować się z dziećmi i młodzieżą w domu oraz szkole? Jakie trudności się przy tym pojawiają? O przyczynach obecnego kryzysu wychowawczego, który dotyka zarówno rodzin, jak i szkół oraz o drogach wyjścia z niego.

W najnowszym numerze „Bliżej Życia z Wiarą" (dodatku do Niedzieli): świadectwo małżonków o tym, jak Bóg wyciągnął ich z długów, oraz historia dziewczyny, która dzięki Nowennie Pompejańskiej zmieniła swoje życie na lepsze.

W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.: Jacek Dziedzina rozmawia z Tomaszem Krzyżakiem, dziennikarzem „Rzeczpospolitej", który dotarł do dokumentów IPN rzucających nowe światło na rolę kard. Karola Wojtyły jako arcybiskupa krakowskiego w walce z przestępstwem pedofilii duchownych. Karol Wojtyła w zdecydowany sposób zwalczał zło.