OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W najbliższych dniach będziemy przeżywali uroczystości Narodzenia Pańskiego! W nadchodzącą sobotę Wigilia, która w kalendarzu liturgicznym rozpoczyna okres Narodzenia Pańskiego, a potem kolejne świąteczne dni. Czy jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku do nich przygotowani? Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem. Przede wszystkim niech to będzie przeżycie religijne! Pamiętajmy, że to Bóg wkracza w naszą historię i przez to nadaje naszemu życiu wymiar Boży. Pamiętajmy, że Słowo, które stało się Ciałem, jest ciągle pośród nas, zamieszkało między nami na zawsze i nieustannie uzdalnia nas do niesienia tej Dobrej Nowiny innym.
 2. Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z soboty, 24 grudnia, na niedzielę, 25 grudnia. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Pod żadnym pozorem nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, a tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, choć post ten nie jest już obowiązkowy.
 3. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ubogich i samotnych. Zakorzenione w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste! Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.
 4. W tym duchu przyjdźmy też na Pasterkę do naszej parafialnej świątyni. Tak czynili nasi ojcowie i my chcemy być wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana.
 5. Ale jeszcze wcześniej w pokorze zajrzyjmy głęboko do swojego serca. Może to właściwy moment na pojednanie się z Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź. Kościół przychodzi nam z pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia. Dlatego w naszym kościele jeszcze okazja do przedświątecznej spowiedzi świętej przed lub po Mszach św.
 6. W dni powszednie tego tygodnia roraty: poniedziałek wtorek piątek i sobota o godz. 6.00 a w środę, czwartek o 16.00  . Wszystkich parafian zachęcam do licznego udziału w tej Mszy Świętej wotywnej o Najświętszej Maryi Pannie. Gdyby godziny zmówionych Mszy św. komuś nie pasowały – proszę to zgłosić – spróbujemy temu zaradzić.
 7. Zaś w Wigilię uroczystości Narodzenia Pańskiego i w samą uroczystość w naszej parafii będzie następujący porządek Mszy Świętych jak w niedzielę.
 8. Dziękujemy sprzątającym kościół: Małgorzata Białek, Małgorzata Dyk, Radosław Hernik, Teresa Wojteczek, Marcin Latosiński, sprzątający kościół  i Milena Wojteczek złożyli ofiarę na Kościół – 180 zł. Modlimy się za Was podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej pomocy w środę. Do sprzątania kościoła na sobotę na g. 9.00 zapraszamy kolejne rodziny .
 9. W niedzielę 4 grudnia do puszki złożyliśmy na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie - 461,70 zł
 10. Dziś taca gospodarcza na ogrzewanie kościoła.
 11. Świece wigilijne CARITAS do nabycia w zakrystii.
 12. Opłatki na stół wigilijny: pobłogosławione są do nabycia w zakrystii kościoła. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na wynagrodzenie dla Pani organistki.
 13. Krąg biblijny– rozmowy o Piśmie Świętym – w tym  tygodniu we wtorek o 19.00, na plebanii. Serdecznie zapraszam.         
 14. Codziennie odbywa się wystawienie Najświętszego Sakramentu (Adoracja) poniedziałek, czwartek – po Mszy św; piątek - 20.00; niedziela 15.00 . W sobotę nie będzie Adoracji wieczornej.

PRASA W najnowszej Niedzieli m.in.: Gdy obojętni domagają się sakramentów. Tajemnica Jezusa ciągle trwa i jest uobecniana w sakramentalnym życiu Kościoła. Co jednak, gdy sakramenty stają się dla kogoś jedynie tradycją?                 Czy Niemcy w końcu odpowiedzą za swoje zbrodnie wojenne? Do bieżącego numeru „Niedzieli” dołączamy bezpłatny dodatek - śpiewnik kolędowy z opisem obrzędu wieczerzy wigilijnej.

W najnowszym numerze „Bliżej Życia z Wiarą”: o mężczyznach, którzy w swoim życiu na pierwszym miejscu postawili Pana Boga, i o cudach dziejących się na Jasnej Górze.

W najnowszym Gościu Niedzielnym: W ostatnim dniu Adwentu Kościół obchodzi wspomnienie Adama i Ewy. Na ogół przywiązuje się do tego mało uwagi z powodu przygotowań do kolacji wigilijnej. Tymczasem przyjście na świat Jezusa Chrystusa ma ścisły związek z pierwszymi rodzicami.

 1. Dziś K G i G W ŚNIADKA i Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Śniadka zaprasz Mieszkańców naszych wiosek na spotkanie wigilijne, które odbędzie się dziś o godz. 16.00 w Szkole Podstawowej w Śniadce
 2. Dziś w „Pytlówce” o 15.00 odbędzie się prezentacja pt.„Tak zmienia się świat”. Zaproszeni są szczególnie seniorzy. Po prezentacji około 16 m. in pieczenie pierników, wspólne oglądanie finału mistrzostwa świata.