OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Podczas dzisiejszej Mszy Świętej z wielką radością śpiewaliśmy Chwała na wysokości Bogu… Słowami tego hymnu uwielbiliśmy Boga wszechmogącego za dar narodzin Syna, który zstąpił z niedostępnej światłości i stał się jednym z nas. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne błogosławieństwa Bożego i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze polskie dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą, nieraz trudną codzienność. Aby przeżyć tę tajemnicę prawdziwie po chrześcijańsku, nie ograniczajmy się tylko do zewnętrznych obrzędów i zwyczajów. Zechciejmy dotrzeć do źródła tej radości, do samej Tajemnicy Wcielenia Bożego. Przeżywajmy te święta w gronie rodzinnym, pochyleni nad Dobrą Nowiną zwiastującą pokój i miłość.
 2. Niech przejawem takiego przeżywania tych świąt będzie wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. To piękny polski zwyczaj, niestety, zanikający już w naszych rodzinach i w naszej współczesnej kulturze. Polskie kolędy zawierają bogate treści teologiczne, czerpią z narodowej tradycji i historii. Niech polskie katolickie domy w tym czasie rozbrzmiewają kolędą płynącą przede wszystkim z naszych serc.
 3. Dziękujemy sprzątającym i dekorującym kościół, w tym tygodniu byli to  Agnieszka Pytel, Anna Sokalska, Stanisław Kilian, Agata Milanowska, Barbara i Grzegorz Miśkiewicz. Sprzątający oraz Ewa Gluza i Maria Figiel  kupili kwiaty do kościoła . Modlimy się za Was podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej pomocy w środę. Do sprzątania kościoła na sobotę na g. 9.00 zapraszamy kolejne rodziny
 4. Dziękuję dzieciom i rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za ubranie szopki i dekorację bożonarodzeniową.
 5. Serdeczne Bóg zapłać za ufundowanie i oprawienie choinek Sławkowi Smolińskiemu, Marianowi Dykowi, Łukaszowi Grzejszczykowi i Sebastianowi Zaręba
 6. Na Tacę gospodarczą w zeszłą niedzielę zebrano – 2576,50 zł
 7. Jutro porządek Mszy św. jak w niedzielę
 8. Oktawa Bożego Narodzenia jest bardzo bogata w liturgiczne wspomnienia. I tak: W drugi dzień uroczystości Narodzenia Pańskiego tradycyjnie czcimy Świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Poświęcenie owsa na każdej Mszy św.
 9. We wtorek, 27 grudnia, wspominamy Świętego Jana Apostoła - największego teologa wśród Ewangelistów. Janowy Prolog o Słowie, które stało się Ciałem, jest wyróżniającym się tekstem w bożonarodzeniowej liturgii słowa . Tego dnia imieniny naszego Biskupa Jana Piotrowskiego – pamiętajmy o nim w modlitwie. Obrzęd błogosławieństwa wina podczas Mszy Świętej o godz. 16.00 z błogosławieństwem wina.
 10. W środę, 28 grudnia, wspominamy Świętych Młodzianków Męczenników. Niech ten dzień będzie okazją do gorliwszych modlitw w intencji poszanowania niewinnego, zwłaszcza nienarodzonego jeszcze życia. Zaś w piątek, 30 grudnia, w kalendarzu liturgicznym umieszczono święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Wspólnie będziemy prosić Świętą Rodzinę o świętość naszych rodzin.
 11. W drugi dzień świąt Narodzenia Pańskiego, czyli w przypadające w poniedziałek święto Świętego Szczepana, diakona i męczennika, tradycyjnie składamy ofiary na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i szkół katolickich.
 12. Codziennie odbywa się wystawienie Najświętszego Sakramentu (Adoracja) poniedziałek, czwartek – po Mszy św; piątek, - 20.00; w sobotę o 22.00 (przed Mszą św. o 23.00); w  niedziela 15.00  - zapraszamy
 13. PRASA

Gość Niedzielny „Wizja wcielenia i narodzenia Bożego, która wyłania się z rozważań zaproponowanych przez Ignacego z Loyoli, nie pozostawia człowieka obojętnym. Bóg w tajemnicy przyjścia Jezusa porusza serce i budzi w nim wielkie pragnienia” – pisze ks. Rafał Bogacki w tekście „Wpatrzeni w Niño Jesús”. „Spojrzenie Ignacego oraz jednego z jego wychowanków – Piotra Fabera – na tajemnicę wcielenia i narodzenia Bożego jest szczególnie pożyteczne”

Niedziela - „Popkultura już od dłuższego czasu sufluje opowieść o „świętach”. Nachalnie powtarza płaską i tandetną opowiastkę o gwiazdeczkach, reniferach, tłustym „mikołaju”, co rozdaje prezenty z supermarketu. Pokazuje wigilijny nastrój z kartą kredytową w kieszeni i sztucznym uśmiechem reklamowych etiud. Ale nas, wierzących, przed takim płaskim światem broni na szczęście słowo Boże” – pisze na łamach najnowszego wydania „Niedzieli” ks. Piotr Bączek.

 

Modlitwa za Rodziny św. Jana Pawła II

-Niech Maryja Dziewica, Matka Kościoła, stanie się Matką tego Domowego Kościoła. Przez swoją matczyną pomoc i opiekę, niech sprawi, aby każda rodzina prawdziwie stała się małym Kościołem, który odzwierciedla i na nowo ożywia tajemnicę Kościoła Chrystusowego. Ty, która jesteś prawdziwym sługą Pana, bądź dla nas przykładem pokornego przyjmowania Bożej woli! Ty, która jesteś Matką Boleści u stóp krzyża, bądź tam, by ulżyć naszym ciężarom. Otrzyj łzy tych, którzy cierpią z powodu rodzinnych trudności. Niech Chrystus Pan, Król Wszechświata, Król rodzin, będzie obecny, tak jak w Kanie Galilejskiej, w każdej rodzinie świata, by przekazać swoje światło, radość, spokój i siłę. Niech każda rodzina, wspólnie z innymi ma swój udział w przyjściu Jego królestwa na ziemię. Chrystusowi i Tobie, Maryjo, powierzamy nasze rodziny. Amen.