OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś druga niedziela tak zwana zwykła – w ciągu roku. Przypomina nam o tym zielony kolor szat liturgicznych. Prosimy Boga, aby dał nam poznać, co należy czynić, i udzielił siły do wypełnienia poznanych obowiązków (kolekta mszalna).
 2. Dziękujemy sprzątającym kościółbyli to – Jan Kostucha, Jadwiga Kucharczyk, Barbara Basa, Jadwiga Wojteczek, sprzątający oraz Magdalena Wojteczek złożyli ofiarę na Kościół 150 zł. Modlimy się za Was podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej pomocy w środę. Do sprzątania kościoła na sobotę na g. 9.00 zapraszamy kolejne rodziny .
 3. Przekazałem duży krzyż do renowacji, planujemy, że powróci do nas na Wielki Tydzień – kosz renowacji około 15000 zł. Trwają prace przy chodnikach na cmentarzu.
 4. We wtorek o 19:00 krąg biblijny - na spotkaniu odczytujemy fragment Pisma Świętego, który jest punktem wyjścia naszych rozmów. Zapraszamy
 5. Zapraszamy też na spotkania Legionu Maryi - wspólna modlitwa zawsze w środę po Mszy świętej
 6. Od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań gromadzą się na wspólnych nabożeństwach, konferencjach i spotkaniach ekumenicznych. W ten sposób podejmują wysiłek, aby przezwyciężyć wszelkie podziały i doprowadzić do jedności wspólnoty wierzących w Chrystusa.
 7. W sobotę, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w niedzielę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.

poniedziałek

od godziny 9.00 Śniadka Trzecia

czwartek

od godziny 9.00  Tarczek Nowa Wieś – Dąbrowa

piątek

od godziny 9.00 Tarczek Dolny od Bodzentyna do Rodziny Pokrzywka,

sobota

od  9.00 Tarczek Dolny od Rodziny Grzegorskich do Anny Pokrzywki

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego mocy w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej.
 2. W tym tygodni odeszła do Pana Marianna Pytel. Módlmy się, aby została przyjęta do wiecznej ojczyzny: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie…
 3. Wodę poświęconą do zabrania - w przedsionku.
 4. W następną niedzielę, taca gospodarcza na chodniki na cmentarzu.
 5. Codziennie odbywa się wystawienie Najświętszego Sakramentu (Adoracja) poniedziałek, czwartek – po Mszy św; piątek, sobota - 20.00; niedziela o 15.00  - zapraszamy
 6. PRASA

W najnowszej Niedzieli m.in.:

Co zrobić, by modlitwa była skuteczna? Co warunkuje jej właściwy efekt? Czy można się modlić w każdych okolicznościach i w każdym miejscu?

Na nowo wraca dyskusja na temat przywrócenia kary śmierci. Przypominamy, jakie stanowisko na temat kary śmierci zajmuje Kościół. Czy wolno traktować naukę Kościoła w sposób wybiórczy, odrzucając nauczanie Kościoła na temat kary śmierci?

W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.:

Benedykt XVI odszedł otoczony modlitwą. Umierał spokojnie, agonia nie trwała długo. O odchodzeniu papieża emeryta opowiadał w Radiu Watykańskim jego wieloletni sekretarz abp Georg Gänswein.

W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałek,– Święty Antoni - środa, 19 stycznia – Święty Józef Sebastian Pelczar - piątek, 21 stycznia – Święta Agnieszka