OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. W dzisiejszą niedzielę po raz czwarty obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego, ustanowioną przez Papieża Franciszka. Jak podkreślił Ojciec Święty, celem inicjatywy jest, by „w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego”. To szczególne zaproszenie, aby odkrywać tajemnicę Boga przez lekturę Pisma Świętego. Papież przypomina, że „Jezus Chrystus puka do naszych drzwi przez Pismo Święte; jeśli słuchamy i otwieramy drzwi umysłu i serca, wchodzi On w nasze życie i z nami zostaje”. Niech będzie to szczególny czas odkrywania Boga i umacniania wiary przez lekturę tekstów natchnionych.
 2. Dziś gościmy mgr Jacka Leśniarka OMI – można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.
 3. Dziękujemy sprzątającym kościółbyli to – Marzena Mazur, Marianna Wojteczek, Kazimierz Pokrzywka, Krzysztof Pokrzywka, Grażyna Nowak, sprzątający złożyli ofiarę na Kościół 150. Modlimy się za Was podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej pomocy w środę. Do sprzątania kościoła na sobotę na g. 9.00 zapraszamy kolejne rodziny
 4. Wizyta duszpasterska w tym tygodniu

poniedziałek

 od godziny 9.00 Śniadka Pierwsza i Trzcianka

Czwartek

od 9.00 Parcele                  

Piątek

od godziny 9.00 Tarczek Dolny w stronę Świętomarz – od rodz. Kwiecińskich  do rodz. Biskup

Sobota

od 9.30 Tarczek Dolny od rodz. Sławka Dyka do Rodz. Nowak  +   Stara Wieś

 1. We wtorek o 19:00 krąg biblijny - na spotkaniu odczytujemy fragment Pisma Świętego, który jest punktem wyjścia naszych rozmów. Zapraszamy
 2. Zapraszamy też na spotkania Legionu Maryi - wspólna modlitwa zawsze w środę po Mszy świętej
 3. Spotkanie dla studentów  i młodzieży, która nie uczestniczy w katechezie szkolnej.
 4. Spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych w niedzielę po Mszy św. o 10.00
 5. W następną niedzielę w naszej parafii odbędzie się dzień seminaryjny. Będziemy gościć przedstawiciela seminarium duchownego z Kielc. W tym dniu składka na tacę będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Kielcach
 6. Dziś, taca gospodarcza na kostkę chodnikową.
 7. W środę, 25 stycznia, przypada liturgiczne święto Nawrócenia Świętego Pawła. Kończy ono Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
 8. W przyszłą niedzielę, 29 stycznia, będziemy obchodzili Światowy Dzień Trędowatych.
 9. Codziennie odbywa się wystawienie Najświętszego Sakramentu

(Adoracja) poniedziałek, czwartek – po Mszy św; piątek, sobota - 20.00; niedziela o 15.00 - zapraszamy

 1. Ogłoszenia społeczne:
 2. Spotkanie z Prezydentem Rzeczpospolitej Polskiej – Andrzejem Dudą odbędzie się 26 stycznia o 16.30 w Bodzentynie na Rynku Górnym (ze względów organizacyjnych trzeba przybyć do godz. 15.45)
 3. Radni gminy Pawłów: Szymon Wojteczek i Marek Sieniak zapraszają na bezpłatną imprezę z okazji Dnia Kobiet 2023 – 18 lutego o k. godz 16.00 w budynku SP w Grabkowie. Zainteresowane Panie proszone są o potwierdzenie udziału u pani sołtys Tarczka do 31 stycznia.

 

PRASA W najnowszej Niedzieli m.in.: Jak dotrzeć do zbuntowanego nastolatka, apatycznych parafian czy krnąbrnych dzieciaków? Jak krzewić wiarę w czasach, które wydały wierze otwartą wojnę? Na te pytania odpowiadają: katecheta, rodzic i proboszcz.                    Na czym polega grzech przeciwko Duchowi Świętemu? Co w sytuacji, kiedy ktoś popełnił ten grzech, a nie jest tego świadomy? Czy dla takiej osoby jest ratunek?

W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.:.

Nie można robić z Benedykta XVI patrona krucjaty przeciwko „zepsutej i zrelatywizowanej Europie”. Zmarły papież może być patronem dialogu z tym światem, który tęskni za prawdą, dobrem i pięknem.

 

O Biblio, Biblio, Biblio, Stolico Pana,
Wschodząca nad szaleństwem bezładu
I przepaściami zamętu,
Módl się za tych, którzy w Ciebie wierzą.
I za tych, którzy o Tobie wątpią,
Módl się za tych, którzy Cię czytają,
I za tych, którzy nie umieją Cię czytać,
Módl się za tych, którzy Cię wielbią,
I za tych, którzy na Ciebie plwają,
Módl się za tych, którzy Cię znaleźli,
I za tych, którzy nie umieją Cię znaleźć,
Módl się za tych, którzy żyć bez Ciebie nie mogą,
I za tych, którym nie jesteś potrzebna do życia,
Módl się za tych, dla których jesteś prawdą,
I za tych, dla których jesteś zbiorem
Orientalnych baśni.  (wiersz Hymn do Biblii” –
Roman Brandstaetter)