OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś piąta niedziela w ciągu w roku kościelnego. Dobry Bóg gromadzi nas na Świętej Wieczerzy, aby karmić słowem i Ciałem Chrystusa. W ten sposób umacnia nas na drodze naszych codziennych zmagań.
 2. Dziękujemy sprzątającym kościół, w tym tygodniu byli Anna Pożoga, Wioleta Kiczor, Justyna Świątek, Maria Kozieł. Sprzątający ofiarowali kwiaty Modlimy się za Was podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej pomocy w środę. Do sprzątania w sobotę na 9.00 zapraszamy następne rodzin.
 3. We wtorek o 19:00 krąg biblijny - na spotkaniu odczytujemy fragment Pisma Świętego, który jest punktem wyjścia naszych rozmów. Zapraszamy
 4. Zapraszamy też na spotkania Legionu Maryi - wspólna modlitwa zawsze w środę po Mszy świętej
 5. Katecheza dla młodzieży ponadpodstawowej i studentów w sobotę o 17.00
 6. Spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania w przyszłą niedzielę po Mszy św. o 10.00
 7. 14 lutego rozpoczynają się 33 dniowe przygotowanie do zawierzenia św. Józefowi a 20 lutego kolejne 33 dniowe przygotowanie do zawierzenia Najświętszej Maryi Pannie. Linki na grupę są do pobrania na stronie http://otomatkatwoja.info/
 8. W sobotę, 11 lutego, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W 1858 roku Maryja objawiła się Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała wówczas do modlitwy i pokuty. Dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny z Lourdes jest obchodzony także jako Światowy Dzień Chorych. Szczególną modlitwą będziemy otaczać wszystkich, którzy zmagają się z trudnościami choroby i cierpienia w naszej parafii. Podczas Mszy św. o 16.00 udzielę sakramentu namaszczenia chorych
 9. W święto Objawienia Pańskiego na tacę na wparcie zakonów klauzurowych zebraliśmy – 751 zł.
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy odważnego odpowiadania na głos Bożego wezwania, ufnego kroczenia za Panem i bycia znakiem Bożej obecności dla innych.
 11. Codziennie odbywa się wystawienie Najświętszego Sakramentu (Adoracja) poniedziałek, czwartek – po Mszy św.; piątek sobota – 20.00, ; niedziela o 15.00  - zapraszamy

PRASA

W najnowszej Niedzieli m.in.:  Odsetek uczniów uczęszczających na szkolną katechezę stale maleje. Co zrobić, aby dzieci i młodzież zachęcić do uczestniczenia w lekcji religii? Jak sprawić, aby katecheza była dla młodych ludzi niezapomnianą lekcją?  Prawda o księgach zakrytych. Czym są apokryfy?

W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.:

Dziś nie wszyscy oddani na wyłączność Bogu żyją w klasztorach. Oprócz zakonów istnieją jeszcze inne formy życia radami ewangelicznymi w Kościele. Wszystkich tych ludzi łączy konsekracja. Różnorodność form życia konsekrowanego opisuje Franciszek Kucharczak.

Do włoskich księgarń trafił zbiór tekstów Benedykta XVI napisanych już po jego rezygnacji. Książka, zatytułowana „Czym jest chrześcijaństwo? Duchowy prawie-testament”, to świadectwo tego, jak ten wybitny teolog, który został papieżem, postrzegał Kościół.

W tym tygodniu patronuje nam:

- piątek, 10 lutego – Święta Scholastyka (ok. 480-542), dziewica, siostra bliźniaczka Świętego Benedykta, patrona Europy

 

 

Wiersz Matki Teresy z Kalkuty


Mimo wszystko...

 

Ludzie są nierozumni,

nielogiczni i samolubni

Kochaj ich, mimo wszystko

 

Jeśli czynisz dobro, 

oskarżają cię o egocentryzm

Czyń dobro, mimo wszystko

 

Jeśli odnosisz sukcesy, 

zyskujesz fałszywych 

przyjaciół i prawdziwych wrogów

Odnoś sukcesy, mimo wszystko

 

Twoja dobroć zostanie 

zapomniana już jutro, 

Bądź dobry, mimo wszystko

 

 

 

 

 

 

 

Szlachetność i szczerość 

wzmagają twoja wrażliwość

Bądź szlachetny i

szczery mimo wszystko

 

To, co budujesz latami 

może runąć w ciągu jednej nocy

Buduj, mimo wszystko

 

Ludzie w gruncie rzeczy 

potrzebują twojej pomocy, 

mogą cię jednak zaatakować, 

gdy im pomagasz

Pomagaj, mimo wszystko

 

Dając światu najlepsze,

co posiadasz,

otrzymujesz ciosy,

Dawaj światu najlepsze, 

co posiadasz,

Mimo wszystko