OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś szósta niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego. Każda Msza Święta jest uwielbieniem Boga i uświęceniem człowieka. Niech usłyszane słowo Boże i udział w świętych obrzędach będą dla nas pomocą w chrześcijańskim przeżywaniu naszej codzienności
 2. Dziękujemy sprzątającym kościół – byli to – Barbara Milanowska, Katarzyna Ponikowska, Edyta Strąk, Marta Koprowska, Ewa Dyk, Ewa Dudzic, sprzątający złożyli ofiarę na Kościół 70. Modlimy się za Was podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej pomocy w środę. Do sprzątania kościoła na sobotę na g. 9.00 zapraszamy kolejne rodziny
 3. Strażacy z Tarczku dzięki naszej hojności zebrała 1438 zł – serdecznie dziękujemy za taką ofiarność.
 4. Dziś zbiórka do puszek na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.
 5. Rozpoczęliśmy odmawianie różańca przed Mszami Świętymi – daj nam Boże wytrwać w tym postanowieniu.
 6. We wtorek o 19:00 krąg biblijny - na spotkaniu odczytujemy fragment Pisma Świętego, który jest punktem wyjścia naszych rozmów. Zapraszamy
 7. Zapraszamy też na spotkania Legionu Maryi - wspólna modlitwa zawsze w środę po Mszy świętej
 8. W sobotę spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
 9. We wtorek - 14 lutego, przypada liturgiczne święto Świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy oraz patrona zakochanych św. Walentego. (w naszym kościele jego obraz znajduje się na obrazem Matki Bożej). Życzę , aby wszystkie zakochania przebiegały szczęśliwie
 10. Sakrament pokuty i pojednania każdym dniu przed Mszą św. a dla pracujących po Mszy św.
 11. W przyszłą niedzielę Taca Gospodarcza na chodniki na cmentarzu.
 12. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na słowo Boga zapisane na kartach Pisma Świętego oraz trwania w bliskości z Chrystusem.
 13. Tym, którzy odeszli do wieczności śp. Teresa Maria Klamczyńska i śp. Marianna Leszczyńska, wypraszajmy dar życia wiecznego: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.
 14. Codziennie odbywa się wystawienie Najświętszego Sakramentu (Adoracja) poniedziałek, czwartek – po Mszy św; piątek, sobota - 20.00; niedziela o 15.00  - zapraszamy

 

 

 1. PRASA

W najnowszej Niedzieli m.in.: Czy można zrozumieć cierpienie? Jako chrześcijanie ufamy, że tylko w Bogu odnajdziemy jego zrozumienie i doznamy ulgi. Atak na klauzulę sumienia.     Reakcja na odmowę wykonania w ostatnim czasie aborcji przez lekarzy z Podlasia w przypadku dziecka poczętego w wyniku gwałtu pokazuje, jakie są prawdziwe dążenia proaborcyjnej lewicy.      Diabeł ubrał się w ornat. Niemiecka diecezja Limburg zmienia swoje stanowisko w kwestii seksualności, kapitulując przed ideologią gender.

W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.: Ze względu na wyjątkowy związek francuskiego sanktuarium z tajemnicą choroby wspomnienie liturgiczne NMP z Lourdes 11 lutego zostało ogłoszone Światowym Dniem Chorego. Franciszek Kucharczak pisze o cudach, których Bóg dokonał w tamtejszym sanktuarium.               Umrę za dwa tygodnie. Dlaczego tak bardzo boimy się raka, co można zrobić, kiedy medycznie już nic nie można zrobić.

 

Modliwa św. Katarzyny Sieneńskiej

- O miłość roztropną

O Duchu Święty, przyjdź do mojego serca. Boże żywy, mocą Twoją świętą pociągnij me serce ku Sobie. Racz mi udzielić roztropnej miłości i daru świętej bojaźni. Zachowaj mnie od wszelkiej złej myśli. Niech miłość Twoja będzie mi żarem i światłem, ażeby każdy ciężar stał mi się lekkim ciężarem. Święty mój Ojcze i słodki mój Panie, wspomóż mnie w każdej Twej służbie. Daj mi miłość Twoją! Amen.

 

Panie, spraw, abym… Potrafił się uśmiechać w monotonii codziennej pracy. Potrafił milczeć, gdy spostrzegam, że komuś coś się nie udało. – Chwalił brata, który uczynił coś dobrego. Uścisnął serdecznie dłoń bliźniemu, który jest smutny. Rozmawiał ze słodyczą z nieszczęśliwymi i niecierpliwymi. Obdarzał uczuciem brata, który cierpi. Naprawiał uczynione zło.

Amen .