OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejsza – już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją Niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Kościół wzywa wiernych do radości.
 2. Wielki Post, który obecnie przeżywamy, to wyjątkowa okazja do nawrócenia, do odnowienia naszej przyjaźni z Bogiem. To czas powracania do korzeni wiary i zadziwienia tajemnicą miłości Bożej, której wyrazem jest również stała obecność Pana Jezusa w Eucharystii. Dobrze wykorzystajmy ten czas, aby ugruntować w sobie człowieka prawego sumienia i autentycznie zaangażowanego w budowanie Królestwa Bożego: Królestwa prawdy i życia, sprawiedliwości, miłości i pokoju w naszych rodzinach, we wspólnocie parafialnej, w miejscach pracy i w całym społeczeństwie.
 3. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych: Droga krzyżowa w piątek po Mszy św. (około 17.30) prowadzą dzieci pierwszokomunijne, a Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz.15:00.
 4. W tym roku wyjątkowo w poniedziałek, 20 marca, Kościół będzie obchodził uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Zwykle przypada 19 marca, ale z powodu przypadającej akurat niedzieli zgodnie z zasadami kalendarza liturgicznego została przeniesiona właśnie na poniedziałek. Papież Pius IX w 1870 roku ogłosił go patronem Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich. Podczas Mszy Świętej o godz. 7.00, 17.00 i 19.00. Tego dnia przez wstawiennictwo Opiekuna Najświętszej Rodziny będziemy się modlić za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej i o godne wypełnianie przez nich swojego powołania. Kiedy wokół tyle trudności, codziennych kłopotów, niepewności z powodu braku pracy i środków do godnego życia, warto zwracać się o pomoc do Świętego Józefa nie tylko w dniu Jego święta, ale także w każdy wtorek szczególnie jemu poświęcony. Święty Józef jest też patronem dobrej śmierci. Jego wstawiennictwu będziemy zatem polecać wszystkich konających.
 5. Dziękujemy sprzątającym kościół – byli to – Wiesława Jacek, Edyta Maj, Elżbieta Miśkiewicz, Magdalena i Natalia Klamczyńska, Jerzy Filipczak, Maria Klamczyńska, sprzątający złożyli ofiarę na Kościół 220. Modlimy się za Was podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej pomocy w środę. Do sprzątania kościoła na sobotę na g. 9.00 zapraszamy kolejne rodziny
 6. Dziś taca gospodarcza na chodniki na cmentarzu
 7. We wtorek o 19:00 krąg biblijny - na spotkaniu odczytujemy fragment Pisma Świętego, który jest punktem wyjścia naszych rozmów. Zapraszamy
 8. Zapraszamy też na spotkania Legionu Maryi - wspólna modlitwa zawsze w środę po Mszy świętej
 9. Droga Krzyżowa na Święty Krzyż w następny czwartek o godz 16.00
 10. Zbiórka na kwiaty do grobu Pańskiego do puszki na ołtarzu bocznym.
 11. W dniu 26.03.2023 odbędzie się przy naszym kościele „Charytatywny kiermasz wielkanocny” . Po Mszy św. o godz. 8.00 i 10.00. Będzie można zakupić stroiki wielkanocne i ozdoby. Dochód będzie przeznaczony na pomoc malutkiej Marcie, która jest chora na nowotwór.
 12. Codziennie odbywa się wystawienie Najświętszego Sakramentu (Adoracja) poniedziałek, czwartek – po Mszy św; piątek, sobota - 20.00; niedziela o 15.00  - zapraszamy
 13. Natomiast w piątek, 24 marca, obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Wybór daty nawiązuje do dnia, w którym Niemcy w 1944 roku w Markowej zamordowali rodzinę Ulmów: Józefa i Wiktorię oraz ich dzieci, wraz z ukrywającymi się u nich Żydami. Dzień ten ustanowiono w 2018 roku, aby upamiętnić Polaków – bohaterów, którzy w akcie heroicznej odwagi, męstwa, współczucia i solidarności, wierni najwyższym wartościom etycznym i nakazom chrześcijańskiego miłosierdzia ratowali swoich Żydów od zagłady.
 14. Mimo że okres Wielkiego Postu jest w liturgii czasem uprzywilejowanym i raczej nie obchodzi się w tym czasie żadnych świąt i wspomnień, są jednak wyjątki od tej reguły. Do nich należy obchód uroczystości Zwiastowania Pańskiego, którą będziemy przeżywali w sobotę, 25 marca. W tę uroczystość celebrujemy początek naszego odkupienia. Syn Boży wcielił się w łono Najświętszej Maryi Panny, aby wyzwolić nas spod panowania grzechu i zła. Msze Święte tego dnia w naszym kościele sprawujemy o godz. 8.00, 17.00, 19.00.
 15. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest zarazem Dniem Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu osoby, które pragną podjąć się zadania modlitwy w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, będą mogły rozpocząć swoją dziewięciomiesięczną nowennę. Zainteresowani w przedsionku kościoła mogą zabrać specjalnie przygotowaną ulotkę, zawierającą potrzebne informacje i teksty do złożenia przyrzeczeń duchowej adopcji. Informacja znajduje się też na stronach internetowych. Uroczyste przystąpienie do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w naszym kościele będzie miało miejsce w sobotę podczas Mszy Świętej o godz. 00. Osoby pragnące podjąć te zobowiązania przyniosą ze sobą świece. Tradycyjnie w uroczystość Zwiastowania Pańskiego do puszek zbierane są ofiary na Fundusz Obrony Życia. Pamiętajmy też  tego dnia o tych, którzy nie doświadczają bliskości drogich im osób i ulegają pokusie skracania własnego życia.
 16. PRASA W Niedzieli m.in.: Za pomocą mediów usiłuje się obecnie zrealizować marzenia Stalina, Bieruta, Kiszczaka i Urbana o zniszczeniu Kościoła. Jaki jest mechanizm perfidnego i kłamliwego ataku na papieża Polaka? O Stanisławie Leszczyńskiej  - położnej z Auschwitz

W Gościu Niedzielnym m.in.: SB-cy nie mogą decydować o świętości. Dr Marek Lasota, autor m.in. książki „Donos na Wojtyłę. Karol Wojtyła w teczkach bezpieki”, w rozmowie z Andrzejem Grajewskim ocenia wiarygodność informacji wytworzonych przez SB. W Małym Gościu Niedzielnym –m.in.: Upadłeś? Powstań! i o świętej niewolnicy.

 1. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb śp. Andrzeja Pożogi – módlmy się w jego intencji – „Wieczny odpoczynek…”