OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Jak Jezus wszedł do Jerozolimy, tak przychodzi dziś do każdego z nas. Oby nie okazało się jednak, że stoimy w tym tłumie, który woła: „Hosanna”, a za chwilę będzie wołał: „Na krzyż w Nim”! Prośmy o łaskę, abyśmy w nadchodzącym czasie przeżyli z Panem Jezusem szczery żal z powodu naszych nieprawości po to, aby przeżyć prawdziwą radość z powodu nowego życia, które ofiaruje nam Zmartwychwstały.
 2. Dziękujemy sprzątającym kościół – byli to – Irena i Tadeusz Świercz, Anna i Andrzej Trepka, Anna Badzińska, Zofia Wojteczek, Joanna Kowalska, sprzątający oraz Anna Chrobot, Tadeusz Wiecha, Kinga Obara, Wiesława Mordasiewicz złożyli ofiarę na Kościół  500. Modlimy się za Was podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej pomocy w środę. Do sprzątania kościoła na sobotę na g. 9.00 zapraszamy kolejne rodziny
 3. Podczas „Charytatywnego kiermaszu wielkanocnego” organizowanego przez Szkołę Podstawową w Śniadce: Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Śniadka,  Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich zebrano na pomoc malutkiej Marcie, która jest chora na nowotwór 7200 zł. Organizatorzy i rodzice Marty dziękują darczyńcom.
 4. W dzisiejszą niedzielę, 2 kwietnia, przypada rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o potrzebne dla nas łaski. On przez długie lata swojego pontyfikatu własnym przykładem uczył nas, jak oddać się całkowicie Chrystusowi i jak świadczyć wobec innych o własnej wierze. Starajmy się go w tym naśladować!
 5. Wielki Tydzień, który otwiera się przed nami, przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Niech trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami świętowania wielkich tajemnic naszego zbawienia. Do chorych pojadę w Wielki Piątek od 9.00.
 6. Triduum Paschalne rozpoczniemy w Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 17.00. Ta celebracja upamiętnia ustanowienie sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. Po hymnie „Chwała na wysokości Bogu” milkną dzwony i organy, a po Komunii Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ołtarza adoracji, zwanego dawniej ciemnicą. Za śpiew hymnu „Sław, języku, Tajemnicę” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Adoracja w naszej świątyni potrwa do północy. Od godz. 23.00 do 24. 00 odprawimy „godzinę świętą” .
 7. Wielki Piątek jest dniem śmierci Chrystusa. Tego dnia Kościół nie sprawuje Eucharystii, ale trwa na modlitwie, rozważając mękę i śmierć Zbawiciela.. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz.17.00 na Nowej Wsi przy krzyżu (przy sprzyjającej pogodzie). W kościele Liturgia Słowa, adoracja Krzyża, komunia św. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie procesyjnie przeniesiony do grobu Pańskiego. Adoracja Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim potrwa do godz. 24.00. Ofiary składane tego dnia na tacę są przeznaczone na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej.
 8. W Wielki Piątek rozpoczyna się nowenna przed świętem Bożego Miłosierdzia. Po liturgii wielkopiątkowej koronka do miłosierdzia Bożego
 9. W Wielki Piątek wszystkich między 18. a 60. rokiem życia obowiązuje post ścisły, czyli powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i spożycie trzech posiłków, w tym jednego do syta. Osoby, które ukończyły 14 lat, obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 10. Wielka Sobota jest dniem ciszy Kościoła po śmierci Zbawiciela. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązuje cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych. Zapraszamy serdecznie na adorację Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. O godz. 15.00 koronka do miłosierdzia Bożego. W oczekiwaniu na radość poranka wielkanocnego trwajmy w zadumie nad śmiercią Zbawiciela.
 11. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w sobotę o godz. 9.00, 10.00, 11.00, 12.00
 12. W sobotę początek Liturgii Wigilii Paschalnej o godz. 20.00. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa. Aby całe Święte Triduum Paschalne otrzymało uroczystą oprawę, wszystkich parafian zachęcam do licznego udziału.. Prosimy o przyniesienie paschalików (świec). Podczas tej liturgii kandydaci do bierzmowania i dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii św. odnowią przyrzeczenia chrzcielne.
 13. W Niedzielę – Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – Msze św o 6.00, 10.00 i 12.00. Do udziału w procesji rezurekcyjnej zapraszam ministrantów, strażaków, Panów i Panie do niesienia: baldachimu, chorągwi, feretronów, dzieci do sypania kwiatów….
 14. Po świętach zmiana godziny Mszy św. popołudniowych na 18.00
 15. Dziś o godz. 15.00 ostatnie Gorzkie żale.
 16. Spotkanie ministrantów i lektorów na przygotowanie Liturgii Triduum Paschalnego w środę o godz. 16.00.
 17. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego.
 18. Grób z bierzmowanymi będziemy robić we wtorek o 18.00
 19. ZAPOWIEDZI: związek małżeński mają zamiar zawrzeć – Dominik Telka, kawaler ze Śniadki Drugiej i Karolina Sitek, panna z Dąbrowy Górnej – zapowiedź pierwsza
 20. Codziennie odbywa się wystawienie Najświętszego Sakramentu (Adoracja) poniedziałek, środa– po Mszy św; czwartek,piątek, sobota – przy grobie Pańskim; niedziela o 15.00  - zapraszamy.
 21. Plan adoracji podczas Triduum

PRASA W najnowszym numerze Niedzieli m.in.: Co należy zrobić, aby młodzi ludzie nie odchodzili od chrześcijaństwa?               Nowy projekt „Niedzieli”: „Opowiedz, co Jan Paweł II zmienił w Twoim życiu. Jaki wpływ na Twoje życie miała jego osoba lub nauczanie?”.              Dziś, bronić prawdy o papieżu i jego dziedzictwie, a czynimy to, odkrywając na nowo jego nauczanie i wierność jego przesłaniu. W Niedzieli Kieleckiej m.in.: W pocie i trudzie na Święty Krzyż – Nocna Droga Krzyżowa W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in. Triduum Paschalne to nie przygotowanie do świąt – to świętowanie.