NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 9.04. 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Miłość ostatecznie zwycięża śmierć! Zatem przyobleczmy nasze życie w zwycięską miłością Ojca i jej doświadczajmy. Grzech i jego owoc, to znaczy śmierć, nie jest już w stanie zagrodzić nam drogi do Domu Ojca. Przez Jezusa w Duchu Świętym mamy na zawsze otwarty dostęp do Ojca. Niech to będzie najlepsze wielkanocne życzenie: aby każdy z nas doświadczył i przyjął tę zwycięską miłość Boga Ojca.
 2. W ramach świątecznego popołudniowego wypoczynku, może przechadzki czy przejażdżki, pamiętajmy także o chwili modlitwy przy grobach naszych najbliższych, którzy przez chrzest zostali włączeni w Chrystusa i teraz oczekują na pełny udział w Jego zmartwychwstaniu.
 3. Dziękujemy sprzątającym kościół, w tym tygodniu byli to Dorota GłuszekNatalia Pytel, Ewa Polit, Maria Jaros, Kazimierz Jaros, Marianna Nawrot. Sprzątający oraz Irena Milanowska, Czesław Ponikowski, Genowefa Drążek złożyli ofiarę 240 zł. Modlimy się za Was podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej pomocy w środę. Do sprzątania w sobotę na 9.00 zapraszamy następne 5 rodzin
 4. Serdeczne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie celebracji Triduum Paschalnego oraz dekoracji w naszej świątyni. Dziękujemy ministrantom, lektorom i służbie liturgicznej za piękną służbę w czasie Triduum. Dziękujemy naszym kandydatom do bierzmowania, którzy przygotowywali dekorację grobu Pańskiego i ciemnicy. Dziękujmy strażakom za pomoc przy Drodze Krzyżowej w wielki piątek i czuwanie przy grobie. Niosącym feretrony i chorągwie, dzieciom sypiącym kwiaty. Pani Magdzie  – organistce, Pani Marzenie Pocheć za dekorację kwiatową ołtarza. Paniom Jadwidze Iłowskiej i Marii Dyk za pranie i prasowanie bielizny kielichowej przez cały rok. Panu Marianowi Dykowi za postument pod krzyż. Wszystkim nie wymienionym z nazwiska - Za wszelką pomoc i okazane dobro niech Bóg wynagrodzi wam swoją łaską.
 5. Dziękuję za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego w wysokości 2234 zł. Bóg zapłać.
 6. Nasz krzyż z łuku tęczowego powrócił z renowacji. Odzyskał dawne piękno i blask – co możecie ocenić sami. Koszt renowacji to 15 000 zł częściowo już wypłaciliśmy . Gdyby ktoś jeszcze chciał się dołożyć do tego dzieła, to zachęcam.
 7. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego w liturgii została rozszerzona o oktawę. Jutro poniedziałek w oktawie Wielkanocy – drugi dzień naszego świętowania. Pamiętajmy, że nasza radość i cała przedświąteczna krzątanina miały swój powód przede wszystkim w wydarzeniach męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa. Zatem zadbajmy o udział we Mszy Świętej. Msze Święte w naszej świątyni 8, 10, 12. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na katolickie uczelnie.
 8. Od wtorku Mszy św. popołudniowe - w dni zwykłe o 18.00
 9. We wtorek o 19:00 krąg biblijny - na spotkaniu odczytujemy fragment Pisma Świętego
 10. Zapraszamy też na spotkania Legionu Maryi - wspólna modlitwa zawsze w środę po Mszy świętej
 11. W piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 12. W piątek, 14 kwietnia, przypada nasze narodowe święto Chrztu Polski ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej w 2019 roku dla upamiętnienia chrztu Polski datowanego właśnie na dzień 14 kwietnia 966 roku. Była to przecież niezwykle doniosła decyzja Mieszka I, która uznawana jest za początek Państwa Polskiego.
 13. Najbliższa niedziela będzie drugą niedzielą wielkanocną, czyli Niedzielą Miłosierdzia Bożego, która rozpocznie Tydzień Miłosierdzia W Święto Bożego Miłosierdzia po każdej Mszy św. będziemy odmawiać Koronkę, zawierzając naszą Ojczyznę, siebie, nasze rodziny i cały świat Bożemu Miłosierdziu. Siostra Faustyna powiedziała o tym święcie: Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar (Dz. 699). Jest to łaska większa od odpustu zupełnego. Ten polega bowiem tylko na darowaniu kar doczesnych należnych za popełnione grzechy, ale nie jest nigdy odpuszczeniem samych win. Do tego święta przygotowujemy się przez codzienną nowennę na Mszy św., o którą prosił siostrę Faustynę sam Pan Jezus. Zachęcamy w ramach przygotowania do Święta Bożego Miłosierdzia do odmawiania tej modlitwy także w naszych domach.
 14. W tym dniu po Mszy Św., która jest o godz. 1200zapalimy od PASCHAŁU – świecy - znaku Zmartwychwstałego Chrystusa, przyniesioną świecę, lub skromny znicz i w procesji z modlitwą zaniesiemy na groby naszych bliskich na cmentarz grzebalny. Na cmentarzu odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i postawimy Światło Zmartwychwstałego Chrystusa na  Prosimy by to było tylko jedno światło, tak jak w kościele jest jeden Paschał.
 15. Ofiary składane na tacę w niedzielę Miłosierdzia będą przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji.
 16. Wielkanoc to czas otuchy i nadziei, czas odrodzenia się naszej wiary. Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarzy nas tą głęboką nadzieją wypływającą z pustego grobu na lepsze jutro. Matka Boża Królowa Apostołów niech wyprasza nam to, o co Ją prosimy w tym wyjątkowym czasie Zmartwychwstania Jej Syna. Tego życzymy naszym Parafianom i naszym gościom. Życzmy sobie wzajemnie błogosławionych Świąt Wielkanocnych.
 17. ZAPOWIEDZI: związek małżeński mają zamiar zawrzeć – Dominik Telka, kawaler ze Śniadki Drugiej i Karolina Sitek, panna z Dąbrowy Górnej – zapowiedź druga
 18. Codziennie odbywa się wystawienie Najświętszego Sakramentu (Adoracja) poniedziałek po Mszy o 12.00, wtorek- czwartek – po Mszy św; piątek, sobota - 20.00; niedziela o 15.00  - zapraszamy
 19. PRASA W Niedzieli; Bez rąk, bez nóg i szczęśliwy;  Jak mogło wyglądać Zmartwychwstanie, Spotkanie, które zmieniło życie, Zbrodnia bez kary – o Katyniu. Wkładka Kielecka; Artykuł „Pasterze i świadkowie wiary,  Słowo i sztuka przy pustym Grobie”, w którym zamieszczono fotografię naszego tryptyku. W Gościu Niedzielnym; Tam kremówek nie było; Śmiercią zwyciężył śmierć; Spotkanie ze Zmartwychwstałym.

INTENCJE

      PONIEDZIAŁEK  10.04. 2023r Poniedziałek  Wielkanocny.

08:00  +Za  Henryka  Jaros.

10:00  +Za  Zbigniewa  Pożoga  w  19 rocz.  śm.

12.00 – za Parafian

       WTOREK  11.04.2023r.

18:00  + Za  Mariannę  Leszczyńską   -od syna  Witolda z rodz.

        ŚRODA   12.04.2023 r.  g. 18:00.   ZBIOROWA.

 1. + Za Wandę Józefa  Szafraniec, Danutę  Kazimierza 
 2. + Za  Marię  Klamczyńską   -od Ewy  Graby  z rodz.
 3. + Za  Mariannę  Leszczyńską   -od siostry  Kazi z rodz.
 4. +  Za  Irenę  Wanat   -od rodz  Sepioło.
 5. + Za  Andrzeja  Pożogę   -od uczestników 
 6. + Za Mariannę  Gwardyś   -od  pracowników  Firmy 
 7. +  Za  Jadwigę  Surowiec   - od  Małgorzaty 

          CZWARTEK  13.05.2023r.

18:00  +  W rocz śm.  Marianny  Dyk i zmarłych z rodz.  Dyków i Wojteczków.

           PIĄTEK  14.04.2023r.  

18:00 + Za  Genowefę, Franciszka, Helenę, Franciszka  Gralec.

            SOBOTA  15.04.2023 r.  

07:00  +Za  Mariannę  Leszczyńską   -od  brata  Andrzeja.

18:00  + Za  Mariannę  Pytel   -od wnuczki  Agaty  z mężem  Dawidem.

              NIEDZIELA  16.04 .2023 r. Nidziela Miłosierdzia Bożego.                                                                                                                                        

08:00  - Za  Karola  Kulik, Stanisława, Antoninę  Latałów.                            

10:00  + Za  Reginę  Mularczyk i wszystkie dusze z rodzin  Gałków, Mularczyków i  Grudniów.                             

12:00  -  Za   PARAFIAN.   

            -  Za  Miłosza Skrzeczynę o Boże błogosławieństwo w 18 rocz. urodz. – od dziadków