DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 9 czerwca 2024

1. Jezus swoim nauczaniem i znakami, które czynił, daje zrozumieć, że przyszedł jako obiecany Mesjasz i Odkupiciel. Dzieła zbawienia dokonał przez krzyżową ofiarę, która jest ponawiana na ołtarzach całego świata. Może warto skorzystać z okazji i przyjść na Mszę Świętą również w dni powszednie. Sprawujemy je o godz. 18.00.
  2. Dziękujemy sprzątającym kościół – byli to – Wiesława Jacek, Edyta Maj, Elżbieta Miśkiewicz, Natalia, Nikola, Teresa i Magdalena Klamczyńskie, Jerzy Filipczak, Marianna Syst. Sprzątający złożyli ofiarę 150 zł na potrzeby Kościoła. Modlimy się za Was podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej pomocy w środę. Do sprzątania kościoła na sobotę na godz. 9.00  zapraszamy kolejne rodziny.
  3. Bardzo serdecznie dziękuję za ustawienie i dekorację ołtarzy w czwartek mieszkańcom Śniadki i Parceli Dziękuję wszystkim, którzy przeżywali pobożnie i godnie Oktawę Bożego Ciała. Szczególnie dziękuję za całej asyście procesyjnej, ministrantom i dziewczynkom sypiącym kwiatki.
  4. W przyszłą niedzielę taca gospodarcza na konfesjonał.
  5. Krąg Biblijny – wtorek o 19.00. Legion Maryi – w środę po Mszy św.
  6. Katecheza dla młodzieży – piątek o 19.00
  7. W czerwcu poświęconym czci Najświętszego Serca Pana Jezusa każdego wieczoru po Mszy św. o godz. 18.00 wspólnie odmawiamy bądź śpiewamy Litanię do Bożego Serca. Zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.
  8. W czwartek, 13 czerwca, obchodzimy wspomnienie Świętego Antoniego z Padwy. Nadto w trzynasty dzień miesiąca o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. Msza św., po niej Różaniec i procesja fatimska wokół kościoła.
  9. Solenizantom i Jubilatom tygodnia przekazujemy wyrazy życzliwości i serdeczności.
  10. Codziennie odbywa się wystawienie Najświętszego Sakramentu (Adoracja) poniedziałek – czwartku – po Mszy św.; piątek i sobota – 20.00, niedziela o 15.00 – zapraszamy
  11. KOMUNIKAT W najbliższą sobotę, 15 czerwca, w Wiślicy odbędzie się XXII Spotkanie Młodych Diecezji Kieleckiej pod hasłem „uBOGAceni”. Spotkanie rozpocznie się o godz.11.00 w Bazylice Narodzenia NMP w Wiślicy. Msza święta o godz. 19.00 pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego. Przez cały dzień wiele ciekawych spotkań dla młodych, koncertów, warsztatów, animacji, śpiewu, modlitwy … Zapraszamy młodych z naszej Parafii do udziału w tym wydarzeniu.   Marcin Boryń Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży

12.          PRASA – W „Niedzieli”  o Proboszczach – Relacje, nie statystyki

Czy łatwo jest być dziś proboszczem? Na ile przeciętny parafianin wie, czym zajmuje się jego duszpasterz na co dzień, a na ile ufa przekazom niechętnych Kościołowi mediów? Czterej proboszczowie z różnych stron Polski opowiadają o blaskach i cieniach swojej posługi.    Współczesny człowiek coraz częściej uczy się świata, przeglądając strony internetowe lub zmieniając kanały telewizyjne. A tam w ostatnim czasie Kościół pokazywany jest w nie najlepszym świetle. Oczywiście, nie jest to regułą, bo nie wszystkie media wzięły sobie za cel ośmieszenie Kościoła i programowo pokazują tylko to, co złe. Trudno jednak udawać, że się nie widzi – szczególnie w zapewniającej anonimowość przestrzeni internetowej – jak komentowani są ludzie związani z Kościołem, najczęściej księża.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

We wtorek, 11 czerwca – św. Barnaba, Apostoł, którego Dzieje Apostolskie charakteryzują jako „człowieka dobrego i pełnego Ducha Świętego i wiary”.

W czwartek, 13 czerwca – św. Antoni z Padwy, jeden z najważniejszych świętych franciszkańskich i jeden z najwybitniejszych kaznodziejów średniowiecznych, który w ludowej tradycji jest czczony jako Patron rzeczy znalezionych.

W piątek, 14 czerwca – bł. Michał Kozal, biskup i męczennik z Dachau, gorliwy duszpasterz i przewodnik seminarzystów, który do końca swoich dni niósł duchowną posługę swoim współwięźniom