DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA      1 września 2024

1. Dziś gościmy ks. Biskupa Andrzeja Kaletę. Jest to dzień naszej wizytacji kanonicznej. O 10.00 Msza święta z błogosławieństwem dzieci, o 12.00 główna msza św. odpustowa ze sprawozdaniem wizytacyjnym i procesją. O godz. 9.00 Biskup spotka się z przedstawicielami naszej wspólnoty parafialnej na plebanii, oraz podpisze księgi i dokumenty. O 11.15 wyruszymy na cmentarz z procesją i odprawimy modlitwę za zmarłych.
  2. Dziękujemy sprzątającym kościół – byli to – Agnieszka Słoka, Milena Marzec, Monika Marzec, Janina Drapisz, Urszula Nowak, Teresa Staszewska, Karolina Jaros, Michał Pytel, Marcin Marzec, Maciej Marzec, Zofia Jaros. Sprzątający oraz Mirosława Graba, Genowefa Kowalska, Maria Gołębiowska, Stanisława Drobniak, Regina Drobniak, Stanisław Sokołowski, Dorota Ponikowska, Jadwiga Ryś – złożyli ofiarę 800 zł  na kwiaty. Dziękujemy Sławomirowi Smolińskiemu za wycięcie drzew wokół cmentarza, Pawłowi Pepasiowi za koszenie na cmentarzu. Teresie i Leszkowi Głuszek, Teresie Grzejszczyk, Alicji Pokrzywka, Halinie i Janowi Sitek, Stefanii Zembala, Halinie Gałek z koła Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich ze Śniadki za sadzenie krzewów przy cmentarzu  Monice, Markowi i Martynie Skrzeczynom, Joannnie i Krzysztofowi Bidzińskim za sadzenie hortensji  przy cmentarzu. Robertowi Marcowi wraz z ekipę za barierki przed cmentarzem. I wszystkim anonimowym ofiarodawcom.  Adasiowi Wojteczek i Julii Warzocha za kije na flagi
  3. Zawiesiliśmy płaskorzeźby „Zwiastowanie” i „Ofiarowanie” po konserwacji.
  4. Serdeczne Bóg zapłać Kołu Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich ze Śniadki za piękny wieniec dożynkowy.
  5. Cieszymy się nową drogą do kościoła i cmentarza.
  6. Dzisiaj przypada rocznica wybuchu II wojny światowej. Zapraszamy na popołudniową adorację o 15.00 w intencji pokoju na świecie i za tych, którzy oddali życie za ojczyznę. Również dzisiaj przeżywamy ustanowiony w 2015 roku przez papieża Franciszka Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia.
  7. Jutro dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny: zatroszczmy się, by rozpocząć go w Imię Boże. Dlatego dziś szczególnie, podczas Mszy św. o 10.00 będziemy modlić się o światło i dary Ducha Świętego w nowym roku dla najmłodszych Parafian, ich rodziców, nauczycieli i katechetów.
  8. Zatroszczmy się o dobre wychowanie młodego pokolenia. Postarajmy się znaleźć czas dla naszych dzieci, żywo interesujmy się ich postępami w szkole, zainteresujmy się także ich udziałem w lekcjach religii. Przypominamy, że przygotowanie do sakramentów świętych – do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej oraz do bierzmowania odbywa się przy naszej parafii.
  9. Nadto nasza wspólnota parafialna dla dzieci i młodzieży ma propozycje: Liturgiczna Służba Ołtarza (ministranci i lektorzy, schola ), Zachęcamy do wstąpienia w szeregi tych grup.
  10. Wzorem dawnych lat 8 września organizujemy pieszą pielgrzymkę na Święty Krzyż. Zapraszam kandydatów do bierzmowania i wszystkich chętnych. Wyruszamy o 6:15 spod kościoła.
  11. Od 4 września rusza kolejna edycja Maryjnych Rekolekcji Zawierzeniowych – 33 dniowych (internetowych).
  12. Wznawiamy po wakacyjnej przerwie spotkania Kręgu Biblijnego – wtorek – 19.00
  13. Pielgrzymka na Dolny Śląsk planujemy w terminie 19-20 października. Odwiedzimy między innymi: Górę św. Anny, Krzeszowice, Bardo, Brzeg.
  14. Współorganizujemy trzydniowe rekolekcje dla małżeństw pod nazwą „Spotkania Małżeńskie” w terminie 22-24 listopada 2024 r.
  15. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. A w naszych modlitwach w te najbliższe dni prośmy o dobrą pogodę dla pracujących na roli, aby mogli kontynuować zbiory plonów.
  16. Odwiedziny chorychpiątek od godz. 9.00 . Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii. W domu należy przygotować stolik nakryty białym obrusem, krzyż, świece oraz wodę święconą. Osoby chore będą mogły przystąpić do spowiedzi, przyjąć sakrament namaszczenia i Komunię Świętą.

– w piątek spowiedź święta od godz. 17.00

– w pierwszą sobotę miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy wieczornej a nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej od godz. 20.00. Msza św. o 21.00

1. Przekazujemy wszystkim obchodzącym imieniny i urodziny najserdeczniejsze życzenia.
  2. Codziennie odbywa się wystawienie Najświętszego Sakramentu (Adoracja) poniedziałek, czwartek – po Mszy św; piątek, sobota 19.00-21.00; niedziela o 15.00 – zapraszamy

PRASA – NIEDZIELA – (Nie)bezpieczna edukacja – Paweł Sarafin- Wyrzucenie przedmiotu historia i teraźniejszość, okrojenie nauczania historii oraz obniżanie rangi lekcji religii – to tylko kilka przykładów polityki Ministerstwa Edukacji Narodowej, które osłabia zdolności obronne Polski.

Czy mogliśmy przetrwać? W 85 lat od wybuchu II wojny światowej znów pojawiają się fundamentalne pytania: czy mogliśmy uniknąć wojny? Czy we wrześniu 1939 r. mogliśmy O świcie 1 września 1939 r. wojska niemieckie wkroczyły na teren Polski; zaatakowały zaciekle z lądu, morza i powietrza. Niespełna 3 tygodnie później sowiecka Rosja wbiła walczącym z ogromną determinacją Polakom nóż w plecy. Los osamotnionej Rzeczypospolitej był przesądzony. Dokonał się IV rozbiór Polski.

MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY- „Zawróć jeśli to możliwe!”