25 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 22 września 2024

1. NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 22 września 2024

1. W dzisiejszym drugim czytaniu Święty Jakub Apostoł wskazuje, że wewnętrzny nieład w człowieku powoduje niesnaski pomiędzy ludźmi. Dlatego ważnym jest nieustanne formowanie ludzkich sumień i budowanie odpowiedniego systemu wartości opartego na Chrystusowej Ewangelii.
  2. Dziękujemy sprzątającym kościół – byli to – – Jolanta Zimnicka, Agnieszka Pocheć, Milena Makowska, Małgorzata Białek, Ewelina Dyk, Janina Sitek, Sylwia Zacharska, Elżbieta Dąbrowska. Na sobotę na 9.00 zapraszam kolejne rodziny. Serdeczne Bóg zapłać Kołu Różańcowemu ze Śniadki za ofiarę 800 zł oraz Kołu Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich ze Śniadki za ofiarę 200 zł na rośliny ozdobne przy cmentarzu
  3. Zatroszczmy się o dobre wychowanie młodego pokolenia! Postarajmy się znaleźć czas dla naszych dzieci, żywo interesujmy się ich postępami w szkole, zainteresujmy się także ich udziałem w lekcjach religii. Przypominamy, że przygotowanie do sakramentów świętych: do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej oraz do bierzmowania odbywa się przy parafii spotkania z bierzmowanymi i ich rodzicami będą się odbywały w trzecie niedziele miesiąca po Mszy o 10.00.
  4. Spotkanie dziećmi pierwszokomunijnymi i z ich rodzicami w przyszłą niedzielę po Mszy o 10.00.
  5. Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia zdrowia i wielu Bożych łask. O dar miłosierdzia i życia wiecznego pomódlmy się dla naszych ostatnio zmarłej Bogumiły Pokrzywki
  6. We wtorek spotkanie Kręgu Biblijnego o 19.00 –– zapraszamy osoby chcące poznawać głębiej Pismo Święte. W środę po Mszy spotkania Legionu Maryi.
  7. Dziś po Mszy św. o 10.00 spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
  8. Powstaje Róża Różańcowa Rodziców modlących się za swoje dzieci. Zapisy u Marty Koprowskiej. Jest już 10 osób zapisanych. Pierwsze spotkanie odbędzie się w pierwszą niedzielę października. Róża Różańcowa Męska zapisy w zakrystii. Zapraszamy.

Zapowiedzi wydarzeń

• ŚwiętokrzyskiRajd Pielgrzymkowy odbędzie się w sobotę, 28 września.
  • W sobotę, 28 września, (za 3tygodnie) będzie na Jasnej Górze tzw. Męskie Oblężenie na Jasnej Górze. Tegoroczne hasło: „Mężczyzna modlitwy”. To już VIII takie spotkanie.
  • 28 września o godz. 15.00ludzie na całym świecie będą modlić się na ulicach Koronką do Miłosierdzia Bożego. Jest to międzynarodowa akcja modlitewna organizowana już po raz 16-ty o godz. 15.00 w dniu 28 września na pamiątkę rocznicy beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćki.
  • Diecezjalna Pielgrzymka Wspólnot Żywego Różańca, już po raz 16-ty odbędzie się w pierwszą sobotę października, tj. 5. X., w Busku Zdroju. Zapisy w zakrystii.
  • Pielgrzymka na Dolny Śląsk planujemy w terminie 19-21 października. Odwiedzimy między innymi: Górę św. Anny, …… – są jeszcze wolne miejsca
  • Współorganizujemy trzydniowe rekolekcje dla małżeństw pod nazwą „Spotkania Małżeńskie” w terminie 22-24 listopada 2024 r.

PRASA Mowa pełna nienawiści – Mało dbamy o to, żebyśmy umieli się porozumiewać, dużo natomiast – o to, żeby podziały były wyraźne i głębokie. Trochę to dziwne jak na społeczeństwo, które kształtowało się w kulturze chrześcijańskiej

. Historia Polski pisana przez Niemców – dla wielu mieszkańców Europy nasi żołnierze ciągle są bohaterami, a dla „ministry” edukacji – „zaplutymi karłami reakcji”, o których należy milczeć. Nowy podręcznik historii budzi przerażenie.  Wojciech Dudkiewicz:

Widziałem baner z ośmioma gwiazdkami – wersją wulgarnego hasła – uzupełnionymi wezwaniem do głosowania na Donalda Tuska. Czy te gwiazdki to mowa nienawiści?

• Dzisiaj po Mszach św. odbywa się zbiórka ofiar na poszkodowanych w wyniku powodzi na południowym zachodzie Polski

Komunikat Kurii Diecezjalnej

Drodzy Wierni diecezji kieleckiej, Czcigodni Duszpasterze!

W ostatnich dniach jesteśmy świadkami ogromnej tragedii naszych Rodaków dotkniętych powodzią w południowo-zachodniej części Polski. Wyrażamy im nasze współczucie i zapewniamy, że w obliczu  kataklizmu nie pozostaną sami. Nasza Caritas diecezjalna już podjęła zbiórkę najpotrzebniejszych artykułów i organizację transportów z pomocą rzeczową na tereny powodziowe.     Zwracam się z serdeczną prośbą, by w duchu chrześcijańskiej miłości włączyć się w dzieło pomocy osobom poszkodowanym. Niech wyrazem naszej solidarności w najbliższą niedzielę, 22 września, będzie modlitwa w ich intencji oraz zbiórka ofiar do puszek po każdej Mszy świętej. Jednocześnie proszę – w miarę możliwości – o organizowanie pomocy rzeczowej w parafiach. Zebrane dary rzeczowe można przekazywać do placówek kieleckiej Caritas.     Wdzięczny za Waszą hojność i ewangeliczną troskę o bliźniego w potrzebie z serca błogosławię. Wasz Biskup        † JAN PIOTROWSKI