DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA 29 września 2024

1. Dobiega końca wrzesień; chyba na dobre weszliśmy w obowiązki związane z nowym rokiem szkolnym, w codzienne sprawy po czasie wakacji i urlopów.
  2. Dziękujemy sprzątającym kościół – byli to – Małgorzata Dyk, Agnieszka i Radosław Hernik, Wiesława Bernacka, Milena Wojteczek, Tymon i Antek Wojteczek, Teresa Wojteczek, Kasia Pytel, Ewelina Latosińska -. Na sobotę na 9.00 zapraszam kolejne rodziny. Serdeczne Bóg zapłać Marianowi i Czesławwie Pytel za ofiarę 200 zł na prace przy kościele
  3. Na powodzian zebraliśmy do puszek 4570 zł. Przekazane przez CARITAS
  4. Zatroszczmy się też o dobre wychowanie młodego pokolenia. Postarajmy się znaleźć czas dla naszych dzieci, żywo interesujmy się ich postępami w szkole, zainteresujmy się także ich udziałem w lekcjach religii.
  5. Po raz 110. Kościół obchodzi Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, którego celebracja od kilku lat wyznaczona jest na ostatnią niedzielę września. Wiele rodzin, także z naszej parafialnej wspólnoty, cierpi z powodu emigracyjnej tułaczki swoich bliskich. Nadto w ostatnich dwóch latach wielu uchodźców przybyło z ogarniętej wojną Ukrainy. Pragniemy dziś wyrażać wdzięczność wszystkim, którzy wspierają w różny sposób uchodźców.
  6. We wtorek rozpoczynamy październik – miesiąc różańcowej modlitwy. Przed wieczorną Eucharystią będziemy się spotykać na różańcowych nabożeństwach, na które serdecznie zapraszamy o 17:30.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek z posługą duszpasterską udam się do chorych i seniorów naszej wspólnoty parafialnej od godz. 9.00. Od 17.00 okazja do spowiedzi świętej. Pierwszy piątek jest dniem Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Chrystusa Eucharystycznego możemy przyjąć tylko czystym sercem.
  8. W sobotę nabożeństwo pierwszosobotnie ku czci Matki Najświętszej o godz. 20.00.(Adoracja, spowiedź, różaniec, rozmyślanie). Msza św. wynagradzająca za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi o 21.00.
  9. Serdecznie pozdrawiamy Solenizantów i Jubilatów tygodnia, przekazując słowa najlepszych życzeń.
  10. Intencje na rok 2025 przyjmujemy od 1 października 2024.
  11. Wyrokiem Sądu Biskupiego w Kielcach z dnia 16.01.2024 stwierdziło nieważność małżeństwa Marcina Libudy z Anną Piwowarczyk.
  12. ZAPOWIEDZI: Związek małżeński mają zamiar wstąpić Marcin Libuda z Tarczku i Agata Ślusarczyk, oboje z naszej parafii.

1. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

Dzisiaj, w niedzielę, 29 września – Święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał, w których misji odnajdujemy „rozszyfrowanie” znaczenia ich imion: Michał – „któż jak Bóg”, Gabriel – „moc Boża” i Rafał – „Bóg uzdrawia”.

W poniedziałek, 30 września – św. Hieronim, We wtorek, 1 października – św. Teresa od Dzieciątka Jezus. W środę, 2 października – Święci Aniołowie Stróżowie, W piątek, 4 października – św. Franciszek z Asyżu. W sobotę, 5 października – św. Faustyna Kowalska

1. Dziś spotkanie dziećmi pierwszokomunijnymi i z ich rodzicami w przyszłą niedzielę po Mszy o 10.00.
  2. We wtorek spotkanie Kręgu Biblijnego o 19.00 –– zapraszamy osoby chcące poznawać głębiej Pismo Święte. W środę po Mszy spotkania Legionu Maryi. Katecheza parafialna w przyszłą niedzielę po Mszy św. o 12.00
  3. Róża Różańcowa Rodziców modlących się za swoje dzieci spotka się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o 10.00. można się jeszcze zapisać w zakrystii. Róża Różańcowa Męska zapisy w zakrystii. Zapraszamy.

Zapowiedzi wydarzeń

• Dziś rozpoczynamy Rekolekcje o św. Józefie 33 dniowe – niżej link

• Diecezjalna Pielgrzymka Wspólnot Żywego Różańca, już po raz 16-ty odbędzie się w pierwszą sobotę października, tj. 5. X., w Busku Zdroju. Zapisy w zakrystii.
  • Pielgrzymka na Śląsk planujemy w terminie 18-20 października. Odwiedzimy między innymi: Górę św. Anny – jest jeszcze 5 wolnych miejsc
  • Współorganizujemy trzydniowe rekolekcje dla małżeństw pod nazwą „Spotkania Małżeńskie” w terminie 22-24 listopada 2024 r.

PRASA Temat najnowszego numeru „Niedzieli”: TA POWÓDŹ NAS NIE ZŁAMIE [Katarzyna Krawcewicz]  Jedną z pierwszych organizacji, które pojawiły się na miejscu tragedii była Redemptoris Missio, natychmiast też „Niedziela” uruchomiła akcję, w której wspólnie z czytelnikami wspiera powodzian – o tej akcji więcej informacji znajduje się na ostatniej stronie tego numeru. Organizacje kościelne znów zdały egzamin. Oto przykład tego, jak pomagają powodzianom. Jak będzie w niebie? [Michał Wojciechowski] Życie przyszłe w Bogu ma być tak wspaniałe, iż wyobrażenie sobie tego przekracza możliwości naszych zmysłów i naszego pojmowania. Biblista w oparciu o Pismo Święte zastanawia się, jak może wyglądać niebo. Niedziela: Irlandia ostrzega W końcu września 1979 r. Jan Paweł II odwiedził Irlandię, kraj uważany za ostoję katolicyzmu. Dziś, po 45 latach, legalne są w tym kraju aborcja i związki jednopłciowe. Czy Polska podzieli smutny los Irlandii? O to, co się stało ze Szmaragdową Wyspą, opowiada Tomasz Kaplan, członek Domowego Kościoła, który 20 lat temu wyemigrował do Irlandii.