Search

CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU      7 lipca 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. „Do Ciebie, Boże, wznoszę moje oczy” – refren psalmu responsoryjnego pięknie opisuje każde nasze spotkanie z Panem. Zróbmy wszystko, co w naszej mocy, aby w czasie wolnym od pracy i nauki nie zaniedbywać relacji z Bogiem; pamiętajmy o powiedzeniu, że nie ma wakacji od Pana Boga.
 2. Rozpoczęły się wakacje. Niektórzy z naszych Parafian korzystają już z czasu wypoczynku. Wiemy też, że jest wielu takich, którzy nie będą mogli sobie pozwolić choćby na kilka dni wyjazdu, pośród nich są też i dzieci, i młodzież. Dla nich pragniemy zorganizować pewne atrakcje i rozrywki. Zwracamy się z prośbą o pomoc w organizacji jak w poprzednich latach choć kilku dni wypoczynku dla nich. Szczególnie zwracam się do rodziców dzieci pierwszokomunijnych i rocznicowych.
 3. Dziękujemy sprzątającym kościół – byli to – Maria Poznańska, Jerzy Lipczyński, Julia i Nadia Poznańskie, Marek Lipczyński, Danuta Pokrzywka, Monika Grzejszczyk. Sprzątający oraz Helena Dąbek i Jerzy Kopeć złożyli ofiarę 70 zł. na potrzeby Kościoła. Modlimy się za Was podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej pomocy w środę. Do sprzątania kościoła na sobotę na godz. 9.00  zapraszamy kolejne rodziny.
 4. Dziękuję Urzędowi Gminy w Pawłowie za udostępnienie namiotu na dni skupienia. Dziękuję też Szymonowi Wojteczkowi za pomoc w organizacji.
 5. Trwa budowa drogi do cmentarza. Kiedy się zakończy chcemy przebudować schody na cmentarz i estetycznie wykończyć okolice wejścia i śmietników.
 6. Przygotowujemy się do wizytacji kanonicznej – będzie 1 września.
 7. Legion Maryi – w środę po Mszy.
 8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 10.00 zapraszam kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy 7 na spotkanie.
 9. Wakacyjne miesiące to także czas wytężonej pracy na polach. Wypraszajmy u Boga dar sprzyjającej pogody na czas żniw oraz obfite plony.
 10. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. W przypadające w czwartek święto Świętego Benedykta zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji naszego kontynentu, a w sobotę, 13 lipca, zapraszamy na nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej po Mszy św. o 18.00.
 11. Niech czas wakacyjnego wypoczynku będzie dla wszystkich czasem bezpiecznym, pogodnym i radosnym. Nie zapominajmy w tym czasie o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Pozdrawiamy wszystkich, którzy wypoczywają w naszej parafii. Naszą życzliwość kierujemy również wobec wszystkich, którzy w tym tygodniu świętować będą swoje imieniny czy urodziny
 12. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 13. [Dzisiaj, w niedzielę, 7 lipca – bł. Rodzina Ulmów: Wiktoria i Józef oraz siódemka ich dzieci, Miłosierni Samarytanie z Markowej. W poniedziałek, 8 lipca – św. Jan z Dukli. W czwartek, 11 lipca – św. Benedykt z Nursji, opat i patron Europy. Jest to też Narodowym Dniem Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II RPpodczas tzw. rzezi wołyńskiej. „Nie o zemstę, lecz o pamięć wołają ofiary”. W piątek, 12 lipca – św. Bruno Bonifacy z Kwerfurtu. W sobotę, 13 lipca – św. św. Pustelnicy Andrzej Świerad i Benedykt.
 14. Codziennie odbywa się wystawienie Najświętszego Sakramentu (Adoracja) poniedziałek – czwartek – po Mszy św.; piątek i sobota po Mszy św do godz. 21.00, niedziela o 15.00 – zapraszamy
 15. We wrześniu planujemy pielgrzymkę do Sokółki, Gietrzwałdu i Świętej Wody
 16. ZAPOWIEDZI – W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić
 • Adam Koprowski, kawaler z Tarczku i Patrycja Zacharska, panna z Bodzentyna, Bodzentyn. Zapowiedź pierwsza
12.         PRASA – W „Niedzieli”     W czym kryje się piękno Polski? - A gdyby tak – wbrew wakacyjnym trendom, które utrzymują nas w przekonaniu, że należy i trzeba „zaliczyć” plaże Południa albo jeden z azjatyckich rajów turystycznych – wrzucić w tym roku na luz i ruszyć w polskie bezdroża i na manowce, trochę w stylu „gdzie oczy poniosą”...

   Był ateistą, dziś ewangelizuje W Jezusie odnalazłem sens i miłość mojego życia. Wróciłem do Kościoła i do sakramentów – mówi Zbigniew Kowalski. W młodości odrzucił Boga – uważał, że przeszkadza mu w osiągnięciu szczęścia. Jego życie zmieniło się 38 lat temu, gdy po raz pierwszy wziął do ręki Pismo Święte. Recepta (nie)szczęścia Zbigniew Kowalski urodził się 68 lat temu w rodzinie katolickiej, która nie praktykowała wiary. Jako mały chłopiec wierzył w Boga, jednak jego wiara była powierzchowna i niedojrzała. Owszem, przyjął chrzest, przystąpił do I Komunii św. – i na tym poprzestał. Dalej nie było już żadnych sakramentów ani uczęszczania na Mszę św. Codzienna modlitwa prawie nie istniała. Przestał chodzić na lekcje religii. Zdecydował, że sam pokieruje swoim życiem.

Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę zaprasza do wyruszenia na pielgrzymi szlak. Można przebyć całą trasę, ale istnieje też możliwość pielgrzymowania tylko na wybranych odcinkach. Zapisy ON-LINE potrwają do 4 sierpnia, a później będzie można się zapisać w sekretariacie grupy. Formularz zgłoszeniowy, regulamin i bliższe informacje są w mediach społecznościowych oraz na stronie internetowej: www.pielgrzymka.kielce.pl.

Pielgrzymce towarzyszy Grupa Duchowa. Pielgrzym Duchowy łączy się z wędrującymi do Matki Bożej Częstochowskiej przez codzienną modlitwę, (…). Będą modlić się również w intencjach zgłoszonych drogą e-mailową: [email protected]. W dniach od 19 do 20 sierpnia b.r. odbędzie się XII Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Kieleckiej.  Zgłoszenia: www.pielgrzymkarowerowa.pl

W całej Polsce obecnie trwają protesty w obronie ks. Michała Olszewskiego osadzonego już 2 miesiące w więzieniu, a do dziś nie postawiono mu zarzutów.

 • Liturgia dnia

  Msze Święte

  Niedziele i święta:
  08:00, 10:00, 12:00
  Dni powszednie:
  poniedziałek – środa: 18:00
  czwartek – 07:00 (lub 18:00)
  piątek – sobota: 18:00

  Polecamy