Search

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY 21 kwietnia 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W Ewangelii czwartej już Niedzieli Wielkanocy słyszymy, jak Pan Jezus porównuje się do pasterza miłującego i troszczącego się o owce. Dlatego tę niedzielę nazywamy Niedzielą Dobrego Pasterza, przypada w nią Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się, by nie brakowało gorliwości i apostolskiego zapału wśród kapłanów i osób zakonnych oraz o to, by nie zabrakło robotników w Winnicy Pana. W tym tygodniu przed wieczorną Eucharystią zapraszamy na wspólną modlitwę za powołanych i o święte powołania do służby Bożej.
 2. Dzisiaj przeżywamy też ustanowione przez Sejm RP na pamiątkę rocznicy przyjęcia chrztu przez księcia Mieszka I święto Chrztu Polski.
 3. Dziękujemy sprzątającym kościół – byli to – Agnieszka Janowska, Maria Kozieł, Barbara Milanowska, Justyna Świątek. Sprzątający wraz z Katarzyną Ponikowską i Edytą Strąk złożyli ofiarę 100 zł. Modlimy się za Was podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej pomocy w środę. Do sprzątania kościoła na sobotę na g. 9.00 zapraszamy kolejne rodziny.
 4. W dniu seminaryjnym zebraliśmy 1736 zł
 5. Próby dzieci do pierwszej komunii Świętej: wtorek 16:30, środa 18:50, Sobota 16:30
 6. Krąg Biblijny we wtorek o 19.00.
 7. We wtorek obchodzić będziemy uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa, męczennika i patrona Polski. Znajdźmy w codziennym zabieganiu czas na spotkanie z Chrystusem we Mszy Świętej i na modlitwę w intencji naszej umiłowanej ojczyzny.
 8. W środę spotkania Legionu Maryi po Mszy św.
 9. W czwartek przypada święto Świętego Marka Ewangelisty, które jest tradycyjnym dniem modlitwy o urodzaje. Chociaż specjalne dni modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące przypadają w szóstym tygodniu okresu paschalnego, chciejmy w codziennej, osobistej modlitwie prosić dobrego Boga, by pobłogosławił wszelkie ludzkie wysiłki, aby one przyniosły obfity plon i owoc i aby nikomu nie brakowało codziennego chleb W tym dniu poświęca się ziemniaki do sadzenia i inne sadzonki – to poświecenie będzie na Mszy św. popołudniowej.
 10. W sobotę o 19.00 katecheza dla młodzieży
 11. ZAPOWIEDZI – W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić
 • Jakub Telka, kawaler ze Śniadki Drugiej i Aleksandra Piętak, panna z Osin, Osiny. Zapowiedź pierwsza..
 • Dawid Piestrzyński, kawaler z Kalisza i Martyna Rogala, panna ze Śniadki Drugiej , parafia nasza. Zapowiedź pierwsza. Osoby które znają o przeszkodach proszone są o zgłoszenie tego w kancelarii parafialnej
 1. Codziennie odbywa się wystawienie Najświętszego Sakramentu (Adoracja) poniedziałek – czwartek – po Mszy św.; piątek i sobota – 20.00, niedziela o 15.00 – zapraszamy
 2. Jest nowa strona internetowa naszej Parafii. Można już z niej korzystać. https://parafiatarczek.pl/
 3. Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci. Modlitwą otaczamy również tych Parafian, którzy odeszli w ostatnim czasie do wieczności, jak i ich rodziny.
 4. Zebraliśmy 55 podpisów pod protestem związanym z zaniechaniem transmisji przez radio Mszy św.
PRASA – W „Niedzieli” Póki wierzę, nic mnie nie złamie – Dzisiejszy świat uderza w katolików jak w bęben. Chce wmówić, że są winni całego zła na świecie, i opiłować ich „przywileje”. Pytamy zatem, jak w obliczu narastających ataków na wierzących zachować odwagę bycia katolikiem. -Magdalena Korzekwa-Kaliszuk – prawnik, psycholog, prezes Fundacji Grupa Proelio.  -Kościół przeszedł już wiele trudnych momentów w historii cywilizacji. Prześladowania za wiarę w Jezusa wciąż trwają na świecie, chrześcijanie są regularnie zabijani. Podziwiam wiarę i miłość do Boga oraz odwagę tych ludzi, którzy w obliczu śmierci potrafią być wierni Jezusowi do końca.

Modlitwa św. Faustyny za kapłanów

O Jezu mój, proszę Cię za Kościół cały, udziel mu miłości i światła Ducha swego, daj moc słowom kapłańskim, aby serca zatwardziałe kruszyły się i wróciły do Ciebie, Panie.

Panie, daj nam świętych kapłanów, Ty sam ich utrzymuj w świętości. O Boski i Najwyższy Kapłanie, niech moc miłosierdzia Twego towarzyszy im wszędzie i chroni ich od zasadzek i sideł diabelskich, które ustawicznie zastawia na dusze kapłana. Niechaj moc miłosierdzia Twego, o Panie, kruszy i wniwecz obraca wszystko to, co by mogło przyćmić świętość kapłana – bo Ty wszystko możesz.

 

 • Liturgia dnia

  Msze Święte

  Niedziele i święta:
  08:00, 10:00, 12:00
  Dni powszednie:
  poniedziałek – środa: 18:00
  czwartek – 07:00 (lub 18:00)
  piątek – sobota: 18:00

  Polecamy