DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA 15 września 2024

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA        15 września 2024

1. Pytanie: kim jest Jezus, winno nieustannie do nas powracać, a my życiem (nawet za cenę jego ofiarowania/oddania) winniśmy dawać właściwą odpowiedź: że On jest naszym Panem i Mesjaszem, źródłem życia, dobra i wszelkiego szczęścia.
  2. Dziękujemy sprzątającym kościół – byli to –Marianna Pokrzywka, Beata Malińska, Ryszard Pokrzywka, Dorota Piesak, Grażyna Rachtan, Tomasz Glina, Marzena Wrona, sprzątający złożyli ofiarę 100 zł. na potrzeby kościoła. To były ostatnie rodziny z Parceli. Na sobotę na 9.00 zapraszam kolejne rodziny. Bóg zapłać pielgrzymującym na Św. Krzyż.
  3. We wtorek spotkanie Kręgu Biblijnego o 19.00 –– zapraszamy osoby chcące poznawać głębiej Pismo Święte. W środę po Mszy spotkania Legionu Maryi.
  4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 10.00 spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
  5. Powstaje Róża Różańcowa Rodziców modlących się za swoje dzieci. Zapisy u Marty Koprowskiej i Róża Różańcowa Męska zapisy w zakrystii. Zapraszamy.
  6. Piszą o nas” – Dnia 15 września, czyli jutro na stronie internetowej Facebooka Nowej Gazety Starachowickiej ukaże się artykuł o szczątkach, które zostały znalezione podczas budowy drogi, przy naszym kościele. Materiał będzie zawierał również zdjęcia z pochówku szczątek. Wydanie papierowe ukaże się w poniedziałek 16 września.
  7. W zakrystii są do nabycia Kalendarze Rolnicze na 2025 rok
  8. Dzisiaj, w trzecią niedzielę września, w Polsce przeżywamy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Towarzyszy nam zatem modlitwa w intencji wszystkich dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości
  9. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy także Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, które w naszej ojczyźnie zbiegają się z Tygodniem Wychowania. / W minionym tygodniu przeżywaliśmy już po raz czternasty Tydzień Wychowania oraz Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Są one okazją do szczególnej modlitwy za młode pokolenie Polaków i do podjęcia refleksji nad kondycją ich wielorakiej formacji. Pamiętajmy, że dzieci i młodzież to przyszłość Kościoła i narodu i wszyscy jesteśmy zobowiązani do troski o nich: do ich właściwego kształtowania i wychowywania. Nadto w przypadające w środę święto Świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, w tej intencji ofiarujemy Mszę Świętą i poprzedzającą ją Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  10. We wtorek wspominamy rocznicę sowieckiej agresji na Polskę. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o wszystkich pomordowanych na Wschodzie, o wszystkich ofiarach „Golgoty Wschodu” oraz prosimy, by trudne i nierozwiązane dotąd kwestie wspólnych dziejów polsko-rosyjskich mogły doczekać się sprawiedliwego i zgodnego z historyczną prawdą rozstrzygnięcia.
  11. Przekazujemy najlepsze życzenia wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny i urodziny

Zapowiedzi wydarzeń

• Diecezjalny Dzień Ministrantaodbędzie się 21 września, w sobotę, w Miechowie. Zapisy w zakrystii.
  • ŚwiętokrzyskiRajd Pielgrzymkowy odbędzie się w sobotę, 28 września.
  • W sobotę, 28 września, (za 3tygodnie) będzie na Jasnej Górze tzw. Męskie Oblężenie na Jasnej Górze. Tegoroczne hasło: „Mężczyzna modlitwy”. To już VIII takie spotkanie.
  • Diecezjalna Pielgrzymka Wspólnot Żywego Różańca, już po raz 16-ty odbędzie się w pierwszą sobotę października, tj. 5. X., w Busku Zdroju. Zapisy w zakrystii.

PRASA – Kto nami naprawdę rządzi?

W Dniu Dziennikarza porozmawiajmy o wpływie mediów na nasze życie, nasze wybory, nasz stosunek do świata, w tym do religii. Na ile prawdą jest, że władzy nad światem nie dzierży już żadna partia polityczna, że wybory to gra złudzeń, a nie demokratyczny mechanizm utrzymujący państwo w równowadze? Tak naprawdę rządzą nami media, wielkie medialne imperia oraz ich „produkty”. Nie bez powodu w USA wszyscy się dziś zastanawiają, kogo poprze gwiazda popkultury Taylor Swift, bo z dużym prawdopodobieństwem za jej przykładem pójdą miliony Amerykanów.

Czym były i są odpusty w Kościele?

Na pewno nie były i nie są przyzwoleniem na czynienie grzechów na zasadzie „hulaj dusza, piekła nie ma”. Odpust nie jest także darowaniem grzechów, lecz kar doczesnych za grzechy. Odpuszczenie grzechu dokonuje się wcześniej i jest koniecznym warunkiem otrzymania odpustu. Można powiedzieć, że winę gładzi sakrament pokuty, a karę za grzechy – odpust.

1. Pielgrzymka na Dolny Śląsk planujemy w terminie 19-21 października. Odwiedzimy między innymi: Górę św. Anny, Krzeszowice, Bardo, Brzeg – Szczegóły za tydzień. Lista chętnych w zakrystii.
  2. Współorganizujemy trzydniowe rekolekcje dla małżeństw pod nazwą „Spotkania Małżeńskie” w terminie 22-24 listopada 2024 r.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: W poniedziałek, 16 września – św. św. męczennicy: papież Korneliusz i biskup Cyprian, nieugięci obrońcy chrześcijańskiej wiary, za którą złożyli w ofierze swoje życie w połowie III wieku.

W środę, 18 września – św. Stanisław Kostka, nowicjusz jezuicki, który odznaczał się wielką pobożnością i pragnieniem całkowitego poświęcenia się Bogu. Patron nowicjuszy, dzieci i młodzieży oraz naszej ojczyzny.

W piątek, 20 września – św. św. męczennicy z Korei: pierwszy koreański kapłan Andrzej Kim Taegon, wybitny apostoł świecki Paweł Chong Hasang oraz ich towarzysze.

W sobotę, 21 września – św. Mateusz, Apostoł i Ewangelista, powołany przez Chrystusa poborca cła i podatków dla rzymskiego okupanta, autor Ewangelii wskazującej ścisły związek między Starym i Nowym Testamentem.