DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA 13 października 2024

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA          13 października 2024

1. Wymagające jest słowo, które dzisiaj słyszymy i rozważamy, ale też niezwykle żywe i skuteczne. Jesteśmy wezwani, by całkowicie zaangażować się w jego wypełnianie, ukochać je ponad wszystko i żyć nim na co dzień.

2.                Dziękujemy sprzątającym kościół – byli to – Ewa Milanowska, Zofia Wolska, Barbara Góźdź, Ewa Bernacka, Krystyna Wojteczek, Joanna Dekiel posprzątali kościół zgrabili liście i złożyli ofiarę 180 zł. Marcinowi i Agacie Libudzie  dziękujemy za kwiaty.  Na sobotę na 9.00 zapraszam kolejne rodziny.                Dziś liczenie wiernych.

1. Dzisiaj po raz 24. obchodzimy w całym kraju Dzień Papieski. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w dzieło życia naszego Wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II. Jednocześnie pragniemy dołożyć swoją cegiełkę do budowy żywego pomnika Jana Pawła II, chcemy materialnie wesprzeć zdolną, lecz ubogą młodzież, pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Młodzi przedstawiciele naszej parafii czekają przy drzwiach kościoła ze specjalnymi skarbonkami. Bóg zapłać za składane ofiary.
  2. Dzisiaj również, z racji trzynastego dnia miesiąca, chcemy uczcić Panią Fatimską, Tę, której nasz Wielki Rodak zawdzięcza ocalenie w zamachu z 1981 roku. Dlatego nabożeństwo różańcowe odprawimy wyjątkowo w czasie Adoracji o 15.00 i zakończymy je procesją wokół kościoła z figurą Matki Bożej. Medytacji tajemnic różańcowych towarzyszyć będzie nauczanie Papieża Polaka. W środę będzie kolejna  rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.
  3. Październik to miesiąc różańcowej modlitwy, o której Święty Jan Paweł II mawiał, że to modlitwa, którą bardzo ukochał. My także wzbudźmy pragnienie umiłowania tej modlitwy. Niech pomoże nam w tym udział w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy każdego dnia o godz. 30.
  4. W jutrzejszy poniedziałek, 14 października, przypada Dzień Edukacji Narodowej. W naszych modlitwach nie zapominajmy o tych, którzy trudzą się nad kształtowaniem wiedzy i postaw młodego pokolenia w naszym kraju. W ich intencji będziemy się modlić szczególnie na nabożeństwie różańcowym i na wieczornej Eucharystii, na które, jak i na spotkanie w salce parafialnej pragniemy zaprosić wszystkich nauczycieli, wychowawców i katechetów z naszej parafii
  5. Natomiast w piątek, 18 października, w liturgiczne święto Świętego Łukasza Ewangelisty, modlimy się za pracujących w służbie zdrowia.
  6. Solenizantom i Jubilatom tygodnia przekazujemy życzenia.
  7. Przyjmuję na wypominki. Ofiara pozostanie jak w ubiegłym roku lecz będę czytał je trzy razy w miesiącu. W pozostałe niedziele będziemy katechizować lub uczyć się nowych pieśni.
  8. Spotkanie z Kandytami do bierzmowania dziś po Mszy św. o 10.00
  9. Proszę o zgłaszanie prac na cmentarzu.
  10. We wtorek spotkanie Kręgu Biblijnego o 19.00 –– zapraszamy osoby chcące poznawać głębiej Pismo Święte. W środę po Mszy spotkania Legionu Maryi. Katecheza parafialna w przyszłą niedzielę po Mszy św. o 12.00
  11. Róża Różańcowa Męska zapisy w zakrystii. Zapraszamy.
  12. Zakończona została droga wojewódzka z chodnikiem do kościoła i cmentarza. W tym tygodniu rozpoczęła się budowa „drogi królewskiej”, która powinna być skończona do końca roku. Dziękujemy Szymonowi Wojteczkowi za zaangażowanie w to dzieło.

Zapowiedzi wydarzeń

1. Pielgrzymka na Śląsk planujemy w terminie 18-20 października. Spotkanie dziś po Mszy św. o 12.00
  2. Przez cały listopad będziemy odprawiać Msze św. za Dusze w czyśćcu cierpiące, te które podajemy w wypominkach i te o którym ta modlitwa jest najbardziej potrzebna.
  3. Współorganizujemy trzydniowe rekolekcje dla małżeństw pod nazwą „Spotkania Małżeńskie” w terminie 22-24 listopada 2024 r.
  4. 18 października tj. w piątek będzie odbywać się ogólnoświatowa akcja modlitewna: Milion Dzieci Modli się Na Różańcu. Intencją jest sprawa pokoju i jedności na świecie. – Św. O. Pio powiedział: „Kiedy milion dzieci odmawia różaniec, świat się zmienia”.
  5. W sobotę, 19 października br. minie 40 lat od męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Tego dnia o godz. 18.00 abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski przewodniczyć będzie z tej okazji Mszy św. w Bazylice Katedralnej w Kielcach.
  6. Przyszła niedziela będzie w Kościele Niedzielą Misyjnąi rozpocznie tydzień zwany Tygodniem Misyjnym. Tegoroczne hasło to słowa: „Idźcie i zapraszajcie wszystkich na ucztę”. Ofiary zebrane na tacę w kościołach całego świata przeznaczone zostaną do dyspozycji Ojca Świętego Franciszka za pośrednictwem Papieskich Dzieł Misyjnych.
  7. PRASA TRWAJCIE W MIŁOŚCI  pod tytułem – Miłość jest silniejsza niż śmierć „ NIEDZIELA” Proroctwo Jana Pawła II – Z historycznej perspektywy trudno się oprzeć porównaniu Jana Pawła II do Mojżesza, który przeprowadził Izraelitów przez Morze Czerwone i z Synaju przyniósł im tablice Dekalogu. Taka jest rola proroka – przekazywać głos Boga ludowi. I taka jest też dola proroka, że jest „głosem wołającego na pustyni”, często niezrozumianym, a nierzadko odrzucanym.

Wypominki wciąż aktualne

Intencje modlitewne na październik:

Papieska: Módlmy się, aby Kościół nadal wspierał ze wszystkich sił synodalny styl życia, jako znak współodpowiedzialności, promując uczestnictwo, komunię i misję łączące księży, osoby konsekrowane i świeckich.

Parafialna: O umiłowanie modlitwy różańcowej przez wszystkich naszych parafian jako nasza odpowiedź na prośbę samej Matki Bożej i gorliwość w jej rozważaniu przez członków Żywego Różańca.