DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU  25 sierpnia 2024

1. Dziękujemy sprzątającym kościół – byli to –. 24 sierpnia 2024 r Aneta Pożoga, Magdalena Ryś, Anna Pytel, Agnieszka Gwardyś, Dorota Ślusarczyk, Aneta Dziuba – sprzątający oraz Krzysztof i Milena Pytel złożyli ofiarę 180 zł  na konfesjonał.
  2. W niedzielę rozpoczynającą ostatni tydzień wakacji Ewangelia przywołuje wyznanie Apostoła Piotra: „Panie, do kogo pójdziemy? Ty masz słowa życia wiecznego. A my uwierzyliśmy i poznaliśmy, że Ty jesteś Świętym Bożym”. Są one jak przynaglenie do zrobienia rachunku sumienia z przeżytego czasu wypoczynku: czy przypadkiem sobie nie pofolgowaliśmy, zwalniając się z niedzielnej Mszy Świętej, z codziennej modlitwy. Warto w kolejny rok szkolny i katechetyczny wejść pojednanym z Bogiem, dlatego przed każdą Mszą Świętą jest okazja do spowiedzi świętej.
  3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić odpust parafialny. Będziemy gościć ks. Biskupa Andrzeja Kaletę. Będzie to też dzień naszej wizytacji kanonicznej. O 10.00 będzie Msza święta z błogosławieństwem dzieci, o 12.00 główna msza św. odpustowa ze sprawozdaniem wizytacyjnym. O godz. 9.00 Biskup spotka się z przedstawicielami naszej wspólnoty parafialnej na plebanii, oraz podpisze księgi i dokumenty. O 11.15 wyruszymy na cmentarz z procesją i odprawimy modlitwę za zmarłych.
  4. Serdecznie zapraszam wszystkich naszych parafian na te uroczystości.
  5. Wróciliśmy z pielgrzymki do Medjugorie. Z przedstawicielami naszej parafii modliliśmy się za całą naszą parafię. Przywieźliśmy figurkę św. Michała Archanioła, którą ustawimy przy wejściu na nasz cmentarz parafialny.
  6. Jutro przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze Święte o godz. 7.00 i 18.00 podczas których ponowimy Jasnogórskie Śluby Narodu Polskiego. Odpust w Radkowicach.
  7. W środę przed wieczorną Eucharystią zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  8. W ostatnim dniu sierpnia przeżywać będziemy Dzień Solidarności i Wolności, który został ustanowiony niemalże dwadzieścia lat temu na pamiątkę historycznego zrywu Polaków do wolności w sierpniu 1980 roku.
  9. W tym dniu w nocy, z soboty na niedzielę odbędzie się całonocna adoracja przygotowująca do odpustu i wizytacji parafialnej. W sposób szczególny będziemy się modlić za dusze w czyśćcu cierpiące. Jeżeli znajdą się chętni adorację rozpoczniemy już od południa w sobotę. Jeżeli się nie znajdą zaczniemy po mszy św. o 18.00
  10. Pozdrawiamy serdecznie tych, którzy jeszcze korzystają z wypoczynku, a także Solenizantów i Jubilatów tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

We wtorek, 27 sierpnia – św. Monika, matka św. Augustyna; jej łzy, a nade wszystko gorliwa i wytrwała modlitwa oraz święte życie doprowadziły do nawrócenia męża i synów.

W środę, 28 sierpnia – św. Augustyn, największy teolog chrześcijańskiej starożytności, jeden z czterech wielkich doktorów Kościoła Zachodniego.

W czwartek, 29 sierpnia – św. Jan Chrzciciel, który wskazał Mesjasza, Baranka Bożego, i poprzedził Go również w męczeństwie.

Codziennie odbywa się wystawienie Najświętszego Sakramentu (Adoracja) poniedziałek, czwartek – po Mszy św; piątek, 19.00-21.00; sobota całonocna niedziela o 15.00 – zapraszamy