DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA 6 października 2024

1. Niedzielna liturgia słowa mówi o podstawowych rzeczach dotyczących porządku ludzkiego. Bóg stworzył człowieka na swój obraz i podobieństwo, Bóg stworzył mężczyznę i niewiastę, powołując ich jednocześnie do tworzenia wspólnoty małżeńskiej i rodzinnej, w której mają stanowić nierozerwalną jedność. Warto i trzeba to powtórzyć w dzisiejszych czasach i we współczesnym świecie, gdy szerzy się propaganda „wszechwzględności” i tymczasowości.
  2. Dziękujemy sprzątającym kościół – byli to –- Barbara Orczyk, Barbara Miśkiewicz, Marianna Figiel, Agata i Jakub Milanowscy, Magdalena Tworogowska, Agnieszka Pytel. Do składki dołączyli się Ewa Gluza, Stanisława Kilian, Anna Sokalska. Na sobotę na 9.00 zapraszam kolejne rodziny.
  3. Na powodzian zebraliśmy do puszek jeszcze dodatkowe 570 zł. Przekazane przez CARITAS
  4. Rozpoczęliśmy miesiąc październik – miesiąc różańcowej modlitwy, o której Święty Jan Paweł II mawiał, że miała ona ważne miejsce w jego życiu duchowym, że towarzyszyła mu w chwilach radości i doświadczenia, a o której papież Franciszek dodaje, że otwiera ona nas na Boga, pomaga przezwyciężyć egoizm i wnosi pokój w serca, w rodziny, w społeczeństwo i w świat…, że to modlitwa, która wspiera nas w zmaganiach ze złem. Zachęceni tym świadectwem, weźmy do rąk różaniec i módlmy się, powierzając Bogu blaski i cienie codziennego życia oraz rozważajmy tajemnice z ziemskiego życia Chrystusa i Jego Matki. Zapraszamy na wspólne różańcowe nabożeństwa na godz. 17.30.
  5. W jutrzejszy poniedziałek przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej ustanowione na pamiątkę wyproszonego przez modlitwę różańcową zwycięstwa floty chrześcijańskiej pod Lepanto w roku 1571 roku. Uświadamia to nam po raz kolejny wielką moc tej modlitwy, zatem nie zaniedbujmy jej, a raczej pielęgnujmy ją pieczołowicie. W dzień Matki Bożej Różańcowej w naszym kościele Msze Święte o zwykłej porze.
  6. W przyszłą niedzielę będziemy w całym kraju obchodzili Dzień Papieski. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego Wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II, dlatego w rozważania różańcowe podczas wieczornego nabożeństwa w tym dniu wpleciemy to, co on nam pozostawił w swoich encyklikach, adhortacjach, listach i homiliach. Chcemy również dołożyć swoją cegiełkę do budowy żywego pomnika Jana Pawła II, chcemy materialnie wesprzeć zdolną, lecz ubogą młodzież, pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Młodzi przedstawiciele naszej Parafii będą stać przy drzwiach kościoła ze specjalnymi skarbonkami. Bóg zapłać za składane ofiary.
  7. Od jutra przyjmuję na wypominki.
  8. Spotkanie z Kandytami do bierzmowania w przyszłą niedzielę po Mszy św. o 10.00
  9. Proszę o zgłaszanie prac na cmentarzu.
  10. Serdecznie pozdrawiamy Solenizantów i Jubilatów tygodnia, przekazując słowa najlepszych życzeń.
  11. Intencje na rok 2025 już przyjmujemy.
  12. ZAPOWIEDZI: Związek małżeński mają zamiar wstąpić Marcin Libuda z Tarczku i Agata Ślusarczyk, oboje z naszej parafii. Zapowiedź druga
  13. Dziś spotkanie z nową Różą Różańcową Rodziców modlących się za swoje dzieci po 10.00
  14. We wtorek spotkanie Kręgu Biblijnego o 19.00 –– zapraszamy osoby chcące poznawać głębiej Pismo Święte. W środę po Mszy spotkania Legionu Maryi. Katecheza parafialna w przyszłą niedzielę po Mszy św. o 12.00
  15. Róża Różańcowa Męska zapisy w zakrystii. Zapraszamy.
  16. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
  17. W piątek, 11 października – św. Jan XXIII, „Papież Dobroci” lub po prostu „Dobry Papież Jan”, który zwołał Sobór Watykański Drugi, patron nuncjuszy apostolskich.

Zapowiedzi wydarzeń

Pielgrzymka na Śląsk planujemy w terminie 18-20 października. Spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o 12.00

Współorganizujemy trzydniowe rekolekcje dla małżeństw pod nazwą „Spotkania Małżeńskie” w terminie 22-24 listopada 2024 r.

PRASA

TRWAJCIE W MIŁOŚCI  pod tytułem – Miłość jest silniejsza niż śmierć

NIEDZIELA Nie ma takiego problemu, którego nie rozwiązałby Różaniec

W objawieniach fatimskich Maryja nieustannie przypominała o sile modlitwy różańcowej. Podczas każdego z sześciu spotkań z trojgiem pastuszków przekazywała jedno, niezmienne przesłanie: „Odmawiajcie Różaniec”. Ta prośba, powtarzana niczym refren, stała się najważniejszym elementem objawień.  – W maju Matka Boża wzywała: „Odmawiajcie codziennie Różaniec, aby uzyskać pokój dla świata i koniec wojny”. Z każdym kolejnym miesiącem Jej głos rozbrzmiewał coraz silniej, jakby przypominał o pilności prośby. W czerwcu było to niemal jak wezwanie do codziennego rytuału: „Chciałabym, abyście każdego dnia odmawiali Różaniec”. Lipiec przyniósł kolejne napomnienie: „Trzeba w dalszym ciągu codziennie odmawiać Różaniec”, a w sierpniu Maryja powiedziała: „Chcę, abyście nadal odmawiali codziennie Różaniec”. We wrześniu Matka Boża jeszcze raz przypomniała o sile tej modlitwy, mówiąc: „Odmawiajcie w dalszym ciągu Różaniec, żeby uprosić koniec wojny”.

Intencje modlitewne na październik:

Papieska: Módlmy się, aby Kościół nadal wspierał ze wszystkich sił synodalny styl życia, jako znak współodpowiedzialności, promując uczestnictwo, komunię i misję łączące księży, osoby konsekrowane i świeckich.

Parafialna: O umiłowanie modlitwy różańcowej przez wszystkich naszych parafian jako nasza odpowiedź na prośbę samej Matki Bożej i gorliwość w jej rozważaniu przez członków Żywego Różańca.