Search

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 23 czerwca 2024

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU           23 czerwca 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. „Kim dla mnie jest Jezus Chrystus?” – to pytanie winno nam towarzyszyć zawsze i wszędzie. A razem z nim właściwa odpowiedź, że jest On naszym Panem, Mistrzem i Mesjaszem. Rozpoczynający się czas wakacji i urlopów staje się wspaniałą okazją, aby o tym zaświadczyć. Prośmy, by nie zabrakło nam w tym wiary i odwagi…
 2. Dzisiaj przeżywamy pierwszą wakacyjną niedzielę i przypada Dzień Ojca
 3. Dziękujemy sprzątającym kościół – byli to – Bogusława Linek, Barbara Gołębska, Anna i Nikola Klamczyńskie. Sprzątający oraz Helena Latała, Urszula Syzdół, Lucyna Lipiec, Teresa Sitek, Tomasz Kwieciński złożyli ofiarę 100 zł. na potrzeby Kościoła.  Modlimy się za Was podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej pomocy w środę. Do sprzątania kościoła na sobotę na godz. 9.00  zapraszamy kolejne rodziny.
 4. Krąg Biblijny – wtorek o 19.00. Legion Maryi – w środę po Mszy.
 5. Zapraszam kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy 8 po deklaracje. Pierwsze spotkanie odbędzie się 7 lipca.
 6. Każdego czerwcowego wieczoru po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa. Wyjątkowo, z racji na przypadające 27 czerwca wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy, środowe nabożeństwo nowennowe ku Jej czci przeniesiemy na czwartek.
 7. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. To poza Jezusem i Jego Matką, Maryją, jedyny święty, którego czcimy ziemskie narodziny. Przez jego wstawiennictwo pragniemy modlić się o łaskę bycia wiarygodnym świadkiem Jezusa Chrystusa. Zapraszamy do udziału w Eucharystii o godz. 7.00 i o 18.00
 8. Natomiast w sobotę, 29 czerwca, świętować będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. To dwa filary, na których opiera się cała nasza kościelna wspólnota. Zapraszamy na wspólną modlitwę na Mszach Świętych o godz. 12.00 i o 18.00 w intencji całego Kościoła, jego widzialnej głowy, a także nas samych, byśmy stawali się apostołami Chrystusa w miejscu naszej pracy, nauki i odpoczynku. Zbierana w tym dniu taca jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Świętej.
 9. Życzliwością i modlitwą pragniemy otoczyć naszych ojców w dniu ich święta, a także wszystkich obchodzących w rozpoczynającym się tygodniu swoje osobiste uroczystości. Pamiętamy o naszych zmarłych, zwłaszcza o zmarłych ojcach, polecając ich nieskończonemu miłosierdziu Boga…
 10. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W poniedziałek, 24 czerwca – św. Jan Chrzciciel, poprzednik Pański i ostatni prorok Starego Testamentu, który wskazał Narodowi Wybranemu Baranka Bożego.

W sobotę, 29 czerwca – św. św. Apostołowie Piotr i Paweł, którzy dla podkreślenia wyjątkowych zasług dla Kościoła są nazywani „Książętami Apostołów”.

 1. Dziś o godz. 16.00 odbędzie się otwarcie Placu Zabaw w Tarczku. Poświęcimy też ten plac a festyn z tej okazji będzie trwał do 21.00.
 2. W tym tygodniu od 27 do 30 czerwca odbędą się w naszej parafii dni skupienia dla grup katechetycznych i zwierzeniowych. Zapraszam także Was na to spotkanie. Szczegóły w następną niedzielę. Program umieszczony w gablotce i internecie.
 3. W trakcie prac przy nowej drodze i parkingu napotkaliśmy na stare pochówki (odkopano kilka szkieletów i liczne kości) w związku z tym w najbliższym czasie zorganizujemy modlitwę i złożymy te szczątki na cmentarzu.
 4. Codziennie odbywa się wystawienie Najświętszego Sakramentu (Adoracja) poniedziałek – czwartek – po Mszy św.; piątek i sobota – 20.00, niedziela o 15.00 – zapraszamy
 5. Przypominam o  Marszu dla Życia i Rodziny pod hasłem „Ojcostwo, Rodzina,  odpowiedzialność”. Udział w Marszu jest okazją by dać publiczne świadectwo o podstawowej wartości ludzkiego życia od poczęcia oraz o zatroskaniu o rodzinę. Rozpocznie się Mszą św. w Bazylice Katedralnej o godz. 16.00.

v    “We wtorek 2 lipca br. odbędzie się 87 Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli na Jasną Górę pod hasłem: „Nauczycielu, co mam czynić?”.

Uwaga: w naszej biblioteczce parafialnej pojawiło się wiele ciekawych książek (jest wiele biografii, np. Andrzeja Boboli)

We wrześniu planujemy pielgrzymkę do Sokółki, Gietrzwałdu i Świętej Wody

PRASA – W „Niedzieli”  Ojcem być…Bycie tatą jest niewątpliwie ogromnym wyzwaniem. Dla jednych jest on emocjonalną kotwicą, autorytetem, dla innych – wielkim nieobecnym.

Mężczyzna nie tylko na dziś  Co to znaczy męska odpowiedzialność? I co z niej wypływa dla małżeństwa i rodziny?

Jest nowy numer „Miłujcie się”

 

W dniach od 19 do 20 sierpnia b.r. odbędzie się XII Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Kieleckiej.  Zgłoszenia przyjmujemy od 1 do 31 lipca mailowo na adres: www.pielgrzymkarowerowa.pl

Trwa też nabór do drugiej edycji Szkoły Katechistów Diecezji Kieleckiej

 

 • Liturgia dnia

  Msze Święte

  Niedziele i święta:
  08:00, 10:00, 12:00
  Dni powszednie:
  poniedziałek – środa: 18:00
  czwartek – 07:00 (lub 18:00)
  piątek – sobota: 18:00

  Polecamy