Search

DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2 czerwca 2024

DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2 czerwca 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Liturgia słowa przypomniała o potrzebie świętowania dnia poświęconego dla Pana. Prawo Mojżeszowe mówiło o obowiązku, zaś Pan Jezus wskazał jeszcze głębszy, bo duchowy sens świętowania. Ma ono prowadzić do pomnażania dobra, do naszego ubogacenia i uświęcenia…
 2. Wczoraj, 1 czerwca, przypadł Międzynarodowy Dzień Dziecka.
 3. Dziękujemy sprzątającym kościół – byli to – Dorota Ulińska, Janina Kulik, Jadwiga Kwiecińska, Anna Warzocha, Diana Redlica, Monika Borkowska. Sprzątający złożyli ofiarę 80 zł na kościół. Modlimy się za Was podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej pomocy w środę. Do sprzątania kościoła na sobotę na g. 9.00 zapraszamy kolejne rodziny.
 4. Dziś przeprowadzimy zbiórkę ofiar do puszek jako wyraz naszej solidarności z parafiami diecezji, które budują kościoły lub ze względu na małą liczbę wiernych potrzebują wsparcia w koniecznych remontach. Za każdy dar serca składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 5. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację i udział w uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa: za przygotowanie ołtarzy, sztandarów, feretronów i chorągwi, udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Dziękuję dziewczynkom sypiącym kwiaty, ministrantom, strażakom, lektorom.
 6. Dzisiejsza niedziela w naszej Ojczyźnie obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Wszyscy ma za co Bogu dziękować, zatem nie bójmy się tego dziękczynienia składać. Przede wszystkim dziękujmy Bogu za Jego niepojętą i nieskończoną miłość, za dar Jego Wcielenia i Odkupienia. W to dziękczynienie włączajmy sprawy osobiste, dotyczące naszej parafialnej wspólnoty, lecz także i całego narodu. Dlatego wyrażamy wdzięczność za wolną i niepodległą Polskę, za każdą i każdego z nas, za wszelkie wyrazy wzajemnej życzliwości i solidarności.
 7. Krąg Biblijny we wtorek o 19.00.
 8. Katecheza dla młodzieży – piątek o 19.00
 9. Legion Maryi – w środę po Mszy św.
 10. Rozpoczęliśmy czerwiec – miesiąc poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wieczorem wspólnie odprawiamy nabożeństwa ze śpiewem Litanii do Serca Bożego; od poniedziałku do czwartku włącznie czynimy to po procesji eucharystycznej. Od piątku po wieczornej Mszy Św.
 11. Trwamy w tak zwanej „oktawie” uroczystości Bożego Ciała. Wieczorną Eucharystię o Najświętszym Sakramencie, na zakończenie której odbywa się procesja wokół kościoła, a następnie nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W czwartek po procesji i nabożeństwie poświęcimy „wianki” z ziołami i nowalijkami z naszych ogrodów i działek.
 12. Ołtarze na czwartek według zwyczaju przygotowują mieszkańcy Śniadki i Parceli
 13. Dzisiaj natomiast po Mszy św. o godz. 12.00 procesja wokół świątyni, którą zakończymy odprawieniem nabożeństwa czerwcowego.
 14. W pierwszy piątek czerwca celebrować będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest również Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Nasze wieczorne nabożeństwo będzie miało wymiar szczególny. Jak każdego pierwszego piątku będziemy chcieli wynagradzać Bożemu Sercu za grzechy i zniewagi ludzkie, lecz także będziemy prosili, by wszyscy kapłani w Sercu Jezusowym znajdowali siłę i moc do codziennej posługi oraz źródło własnego uświęcenia. Zapraszamy w tym dniu do modlitwy i do uczestnictwa we Mszach Świętych o godz. 18.00. Przypominamy również, że w tym uroczystym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 15. W pierwszy piątek miesiąca jak zwykle odwiedzę chorych z sakramentami i komunią świętą. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.00. Dzieci Pierwszokomunijne nie zapomnijcie o spowiedzi pierwszopiątkowej!
 16. W sobotę, 8 czerwca, przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 18.00.
 17. Obchodzącym imieniny, rocznicę urodzin – najserdeczniejsze życzenia.
 18. Codziennie odbywa się wystawienie Najświętszego Sakramentu (Adoracja) poniedziałek – czwartku – po Mszy św.; piątek i sobota – 20.00, niedziela o 15.00 – zapraszamy
 19. PRASA – W „Niedzieli45 lat po przebudzeniu

Mimo upływu lat wciąż pamiętamy papieskie słowa z pl. Zwycięstwa. W zupełnie innym czasie ciągle stanowią one dla nas szansę przezwyciężenia współczesnych kryzysów.

Pierwsza pielgrzymka św. Jana Pawła II do Polski w czerwcu 1979 r. była bezsprzecznie wydarzeniem historycznym. Serce jest wszystkim – Każde święto jest czasem głoszenia chwały, a jednocześnie jest nauczycielem. Uczy nas stawania się miejscem Bożego uwielbienia. (…) Kiedy czcimy Serce, które jest Niepokalane, oddajemy cześć naszemu Stwórcy i Zbawcy. Drzewo Życia, które Pan zasiał w Jej Sercu i które wyrosło aż do nieba, to drzewo Boga, nie Jej. Ale jak żyzne musiało być Serce Maryi i jak czujną, pełną miłości troską musiała Ona otaczać ten dar, że ziarno łaski stało się drzewem, którego owocami sycić się może każdy człowiek.

Jan Paweł II uczył: „Serce Maryi zwrócone jest całkowicie ku wypełnianiu woli Bożej. (…) W Jej Sercu nie ma nawet cienia egoizmu: Maryja nie pragnie niczego dla siebie, a jedynie chwały Bożej i zbawienia ludzi”.

.                                               

 

 • Liturgia dnia

  Msze Święte

  Niedziele i święta:
  08:00, 10:00, 12:00
  Dni powszednie:
  poniedziałek – środa: 18:00
  czwartek – 07:00 (lub 18:00)
  piątek – sobota: 18:00

  Polecamy