Search

II Niedziela Wielkanocna, czyli Miłosierdzia Bożego, 07.04.2024

 1. Dziękujemy sprzątającym kościół – byli to –Krzysztof i Kazimierz Pokrzywka, Maria Wojteczek, Grażyna Nowak, Marzena Mazur Sprzątający kościół rozdrobnili też część odpadów przy cmentarzu i złożyli ofiarę na kościół 150 zł. dziękuję też Janowi Kostucha, który jeszcze przed świętami segregował śmieci przy cmentarzu. Dziękuję też Sławomirowi Dankowskiemu za prace przy oświetleniu w kościele przed Świętami. Modlimy się za Was podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej pomocy w środę. Do sprzątania kościoła na sobotę na g. 9.00 zapraszamy kolejne rodziny.
 2. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest Miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Jakże więc nie dziękować za wielki dar miłosierdzia, za łaskę sakramentu pokuty!? Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać swoim życiem miłosierdzie Boga objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas. Dzisiaj o godz. 15.00 w naszej świątyni wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do miłosierdzia Bożego. Po każdej Mszy św. będziemy odmawiać Koronkę, zawierzając naszą Ojczyznę, siebie, nasze rodziny i cały świat Bożemu Miłosierdziu. Jezus powiedział Siostrze Faustynie o tym święcie, że: Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar (Dz. 699) Jest to łaska większa od odpustu zupełnego. Ten polega bowiem tylko na darowaniu kar doczesnych należnych za popełnione grzechy, ale nie jest nigdy odpuszczeniem samych win. Warto w tym miejscu przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II wypowiedziane w 2002 roku w Łagiewnikach „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!”.
 3. Dziś po Mszy św. o 12.00 pójdziemy z lampionami na cmentarz i odmówimy tam Koronkę do Bożego miłosierdzia.
 4. Dzisiaj obchodzimy też patronalne święto CARITAS i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Doświadczając bowiem miłosierdzia Bożego, sami powinniśmy być miłosierni dla naszych sióstr i braci. Stąd też dzisiaj ofiarami do puszek przed kościołem wspieramy dobre dzieła naszej Diecezjalnej CARITAS.
 5. Z racji przeżywanych w ostatnim czasie wielkich dni Wielkiego Tygodnia i oktawy wielkanocnej jutro przypada przeniesiona z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Podczas wieczornej Eucharystii będzie można zaangażować się w Dzieło Adopcji przez zobowiązanie, że podejmie się modlitwy w intencji nienarodzonego dziecka i jego rodziców. Składane ofiary na tacę w tym dniu przeznaczymy na Fundusz Obrony Życia.
 6. Krąg biblijny we wtorek godz. 19.00
 7. W środę spotkania Legionu Maryi po Mszy św.
 8. W sobotę o 19.00 katecheza dla młodzieży
 9. W przyszłą niedzielę odbędzie się w naszej Parafii Dzień Seminaryjny. Podczas tego dnia alumni naszego seminarium pragną dać świadectwo, że droga powołania jest ciągle otwarta dla młodych ludzi.
 10. Po Mszach o 10.00 będzie spotkanie z rodzicami i dziećmi pierwszokomunijnymi.
 11. W przyszłą niedzielę, która będzie przeżywana jako Niedziela Biblijna, rozpoczniemy Tydzień Biblijny. W tym szczególnym Tygodniu, ale nie tylko, zachęcamy wszystkich Parafian do wzięcia Pisma Świętego, jego czytania i medytowania.
 12. Kończy się oktawa najważniejszych świąt chrześcijańskich – świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkim Parafianom, szczególnie tym, którzy w rozpoczynającym się tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości, pragniemy przekazać nasze serdeczności i życzliwości, aby radość paschalna nieustannie trwała w Was, w Waszych rodzinach i domach…
 13. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej życzliwości i modlitwie. Zmarłych Parafian polecamy miłosierdziu Bożemu…
 14. Codziennie odbywa się wystawienie Najświętszego Sakramentu (Adoracja) poniedziałek – czwartek – po Mszy św.; piątek i sobota – 20.00, niedziela o 15.00 – zapraszamy
 15. Jest nowa strona internetowa naszej Parafii. Można już z niej korzystać.
 16. Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej w związku z zaprzestaniem z dniem 3 marca 2024 r. transmisji niedzielnej Mszy św. o godz. 6.30 z Bazyliki Katedralnej w Kielcach na antenie Polskiego Radia Kielce, stając w obronie praw osób chorych, starszych i niepełnosprawnych, organizuje zbiórkę podpisów pod petycją o przywrócenie transmisji.

PRASA – W „Niedzieli”  Z Jasnej Góry – Konfesjonał Polski – Jasna Góra jest takim miejscem, gdzie Boże Miłosierdzie „dzieje się” nieustannie, a jego szczególnym zdrojem są nasze konfesjonał.. Jana Pawła II: „Jasna Góra to konfesjonał i ołtarz narodu”. Podkreśla, że „strumienie miłosierdzia otwierają się najbardziej w konfesjonale, gdzie człowiek wraca do Boga i zanurza się w Jego Miłosierdziu”. – Przy Matce Bożej kruszeją najwięksi grzesznicy. Ona przyciąga tu ludzi i prowadzi do kratek konfesjonału, do swojego Syna

 

 

 

 • Liturgia dnia

  Msze Święte

  Niedziele i święta:
  08:00, 10:00, 12:00
  Dni powszednie:
  poniedziałek – środa: 18:00
  czwartek – 07:00 (lub 18:00)
  piątek – sobota: 18:00

  Polecamy