III Niedziela Wielkanocna, 14.04.2024

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY 14 kwietnia 2024

1. Zmartwychwstały Pan Jezus, ukazując się swoim uczniom i przyjaciołom, dawał im dowody, że żyje. W przeznaczonym na dzisiaj fragmencie Ewangelii słyszymy o jednym z takich spotkań, a na kartach Pisma Świętego można znaleźć więcej takich opisów. W tę trzecią niedzielę Wielkanocy, obchodzoną w naszej ojczyźnie jako Niedzielę Biblijną, inaugurujemy w Polsce Tydzień Biblijny. Pragniemy zachęcić wszystkich Parafian do indywidualnej lektury i medytacji Biblii, by spotkać Pana, który mówi do swojego ludu. Zapraszamy na cotygodniowe Kręgi Biblijne, które odbywają się godz. 19.00.
  2. Dziś przeżywamy w naszej Parafii Dzień Seminaryjny. Gościmy alumna czwartego roku Łukasza Ligenzę, któremu dziękujemy za świadectwo.
  3. Dzisiaj przeżywamy też ustanowione przez Sejm RP na pamiątkę rocznicy przyjęcia chrztu przez księcia Mieszka I święto Chrztu Polski.
  4. Dziękujemy sprzątającym kościół – byli to – Elżbieta Perchel, Jolanta Kozieł, Dariusz Kozieł, Marzena Kozieł, Zbigniew Kozieł i Anna Wojteczek. Pięknie posprzątali i udekorowali kwiatami kościół, oraz pracowali przy cmentarzu. Modlimy się za Was podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej pomocy w środę. Do sprzątania kościoła na sobotę na g. 9.00 zapraszamy kolejne rodziny.
  5. Mamy nowe katafalki Kosztowały 5400 zł.
  6. W środę spotkania Legionu Maryi po Mszy św.
  7. W sobotę o 19.00 katecheza dla młodzieży
  8. Po Mszach o 10.00 będzie spotkanie z rodzicami i dziećmi pierwszokomunijnymi.
  9. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę parafialną do Medjugorie na dziewięć dni od 16 sierpnia 2024.
  10. KOMUNIKAT – Drodzy Wierni i Duszpasterze diecezji kieleckiej!

Papież Franciszek w encyklice Laudato si proponuje „zatrzymać się na chwilę, by zastanowić się, co dzieje się w naszym wspólnym domu” (Laudato si, 17). Naszym wspólnym Domem jest rodzina, parafia, miasto, wioska, a w sensie szerokim cała Polska – nasza Ojczyzna. Dlatego w klimacie walki „dobra ze złem”, bardzo proszę o modlitwę o poszanowanie ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci i o ducha obywatelskiego wyrażającego się w trosce o to, kto zarządza naszym Domem, naszymi miastami i gminami. Podejmujmy więc właściwe decyzje, nie tylko w roku wyborów samorządowych, ale w każdych, innych okolicznościach, aby nasz Dom był ewangelicznie dobry, pełen szacunku do wszystkich jego mieszkańców i otwarty na wielki Boży dar jakim jest życie. Wasz Biskup  † JAN PIOTROWSKI

1. Codziennie odbywa się wystawienie Najświętszego Sakramentu (Adoracja) poniedziałek – czwartek – po Mszy św.; piątek i sobota – 20.00, niedziela o 15.00 – zapraszamy
  2. Jest nowa strona internetowa naszej Parafii. Można już z niej korzystać. https://parafiatarczek.pl/
  3. Zbiórka podpisów pod petycją o przywrócenie transmisji Mszy św. w radiu Kielce. Podpisy można złożyć przy wyjściu z kościoła.

PRASA – W „Niedzieli” Komu wierzy współczesny człowiek?

A raczej czy wierzy Bogu czy „bogom”? To pytanie wydaje się zasadne w czasach, gdy tak wielu porzuca nie tylko Kościół, ale i wiarę w ogóle. Jak te osoby zagospodarowują przestrzeń duchową w sobie? Dokąd ta droga je/nas prowadzi? Oto cztery różne opinie.

Modlitwa Benedykta XVI w intencji powołań

Ojcze, spraw, by wśród chrześcijan rozkwitały liczne i święte powołania kapłańskie, które będą podtrzymywały żywą wiarę i strzegły wdzięczną pamięć o Twoim Synu Jezusie poprzez głoszenie Jego słowa i sprawowanie Sakramentów, za pomocą których nieustannie odnawiasz Twoich wiernych. Daj nam świętych szafarzy Twojego ołtarza, którzy będą mądrymi i żarliwymi stróżami Eucharystii, Sakramentu najwyższego daru Chrystusa dla zbawienia świata.

Powołuj sługi Twego miłosierdzia, którzy poprzez sakrament Pojednania będą rozszerzać radość Twojego przebaczenia. Spraw, Panie, by Kościół przyjmował z radością liczne natchnienia Ducha Twojego Syna i posłuszny Jego wskazaniom troszczył się o powołanie kapłańskie i do życia konsekrowanego. Wspieraj Biskupów, kapłanów i diakonów, osoby konsekrowane i wszystkich ochrzczonych w Chrystusie, aby wiernie wypełniali swoje posłannictwo w służbie Ewangelii. Prosimy o to przez Chrystusa naszego Pana. Amen.