Search

JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 16 czerwca 2024

JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU            16 czerwca 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W prostych słowach, za pomocą przypowieści Pan Jezus przybliża rzeczywistość Bożego królestwa, do którego wszyscy jesteśmy zaproszeni. Kończący się rok szkolny i katechetyczny 2023/2024 niech nas pobudzi do refleksji: na ile z tego zaproszenia skorzystaliśmy i zbliżyliśmy się do Pana.
 2. Dziękujemy sprzątającym kościół – byli to – Anna Trepka, Irena i Tadeusz Świercz, Anna Badzińska,  Zofia Wojteczek, Kinga Obara, Joanna Kowalska. Sprzątający oraz Tadeusz Wiecha i Anna Chrobot złożyli ofiarę 150 zł. na potrzeby Kościoła.  Dziękuję dzieciom pierwszokomunijnym i rocznicowym za ofiarę na 4 ornaty, oraz Szymonowi Wojteczkowi, który ufundował piąty ornat. Bardzo serdecznie dziękujemy. Modlimy się za Was podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej pomocy w środę. Do sprzątania kościoła na sobotę na godz. 9.00  zapraszamy kolejne rodziny.
 3. Dziś taca gospodarcza na konfesjonał.
 4. Zapraszamy na czerwcowe nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa każdego dnia po wieczornej Eucharystii.
 5. W piątek, 21 czerwca, zakończy się kolejny rok szkolny i katechetyczny. Na dziękczynną Mszę Świętą zapraszamy nauczycieli, uczniów i rodziców – w tym dniu na godzin 8:00 do naszego kościoła. Zachęcam aby dzieci i młodzież przed wakacjami przystąpili do sakramentu pokuty i pojednania.
 6. Podobnie jak było to przy Dniu Matki, również z okazji Dnia Ojca chcemy zorganizować parafialne świętowanie tego dnia.
 7. Krąg Biblijny – wtorek o 19.00. Legion Maryi – w środę po Mszy.
 8. 23 czerwca odbędzie się otwarcie Placu Zabaw w Tarczku.
 9. W końcu czerwca od 27 do 30 odbędą się w naszej parafii dni skupienia dla grup katechetycznych i zwierzeniowych. Zapraszam także Was na to spotkanie. Szczegóły w następną niedzielę.
 10. Codziennie odbywa się wystawienie Najświętszego Sakramentu (Adoracja) poniedziałek – czwartek – po Mszy św.; piątek i sobota – 20.00, niedziela o 15.00 – zapraszamy
 11. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje osobiste święta, nade wszystko imieniny i urodziny, składamy najlepsze życzenia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W poniedziałek, 17 czerwca – św. Brat Albert Chmielowski, którego postawa służby najuboższym i spychanym na margines życia przypomina o wielkości i godności każdego człowieka.

W piątek, 21 czerwca – św. Alojzy Gonzaga, młodziutki jezuita, odznaczający się gorliwością w spełnianiu zakonnych praktyk i pielęgnowaniu chorych.

KOMUNIKAT  Drodzy Wierni diecezji kieleckiej, w niedzielę, 23 czerwca, w Kielcach odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Ojcostwo, Rodzina,  odpowiedzialność”. Udział w Marszu jest okazją by dać publiczne świadectwo o podstawowej wartości ludzkiego życia od poczęcia oraz o zatroskaniu o rodzinę. Szczególnie w tym czasie, gdy w naszej Ojczyźnie po raz kolejny poruszany jest temat legalizacji zabijania dzieci w łonach matek, potrzeba naszego głosu i świadectwa. Marsz dla Życia i Rodziny organizowany przez Ruchy i Stowarzyszenia Katolickie, rozpocznie się Mszą św. w Bazylice Katedralnej o godz. 16.00. Następnie uczestnicy wyruszą z Placu Najświętszej Maryi Panny do parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kielcach, gdzie na zakończenie odbędzie się festyn rodzinny.  Zachęcam do udziału w Marszu wszystkich, którym drogie są ewangeliczne wartości życia i rodziny.  Z darem modlitwy Wasz Biskup

† JAN PIOTROWSKI

KOMUNIKAT  Drodzy Wierni diecezji kieleckiej,  życie konsekrowane, w różnorodności jego form i charyzmatów, wniosło i wnosi wiele dobra w dzieje świata, Europy, Ojczyzny i Kościoła. W naszej diecezji cieszy się ono wszystkimi formami, w tym coraz bardziej rozkwitającymi tzw. formami indywidualnymi: dziewice i wdowy konsekrowane, wdowiec konsekrowany oraz pustelnica.  W najbliższych dniach przez moją posługę, do grona siedmiu dziewic konsekrowanych dołączą dwie w sobotę, 22 czerwca br., w kościele pw. Trójcy Świętej w Kielcach, o godz. 18.00 (…) w Bazylice Katedralnej w Kielcach, o godz. 16.00. Bardzo Was proszę o modlitwę w intencji kandydatek do konsekracji oraz o nowe powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Z serca Wam błogosławię Wasz Biskup                                                             † JAN PIOTROWSKI

 • “We wtorek 2 lipca br. odbędzie się 87 Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli na Jasną Górę pod hasłem: „Nauczycielu, co mam czynić?”.

Uwaga: w naszej biblioteczce parafialnej pojawiło się wiele ciekawych książek (jest wiele biografii, np. Andrzeja Boboli)

PRASA – W „Niedzieli”  Czy czeka nas katolickie podziemie?

Jerzy Owsiak zaprasza na festiwal dla młodzieży zespół o nazwie Gnijący Chrystus, a zbiera pieniądze pod kościołami. Prezydent Warszawy każe zdejmować krzyże ze ścian urzędów i biurek, a uważa się za propagatora wolności. O co w tym wszystkim chodzi?

Gorący kryzys na granicy

Coraz bardziej brutalne ataki …Choć wojna hybrydowa toczy się często tuż obok ich domów, mieszkańcy pogranicza są spokojni, bo mają zaufanie do służb mundurowych.

„Mały Gość Niedzielny”- Droga na szczyt – w numerze terminarz turnieju Euro 2024 i plakat z reprezentacją Polski.

 

 • Liturgia dnia

  Msze Święte

  Niedziele i święta:
  08:00, 10:00, 12:00
  Dni powszednie:
  poniedziałek – środa: 18:00
  czwartek – 07:00 (lub 18:00)
  piątek – sobota: 18:00

  Polecamy