Search

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 26 maja 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach – wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego. Niech zatem każdy znak krzyża będzie wykonywany właśnie z tą świadomością, że dotykamy niepojętej tajemnicy, niech będzie zawsze naszym odważnym wyznaniem wiary w Ojca i Syna, i Ducha Świętego – Jednego Boga w Trójcy Osób.
 2. Dziękujemy sprzątającym kościół – byli to – Elżbieta Sepioło, Małgorzata Kasprowicz, Wioletta Sepioło, Anna Ulińska, Wiesław Pożoga, Anna Libuda. Sprzątający złożyli ofiarę 180 zł na kościół. Kwiaty ufundowali Nowożeńcy W koszeniu trawy pomagał Błażej Sochacki. Modlimy się za Was podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej pomocy w środę. Do sprzątania kościoła na sobotę na g. 9.00 zapraszamy kolejne rodziny. Taca gospodarcza na katafalki zebraliśmy 2249 zł.
 3. Krąg Biblijny we wtorek o 19.00.
 4. Katecheza dla młodzieży – piątek o 19.00
 5. Legion Maryi – w środę po Mszy św.
 6. Dzisiaj również święto naszych kochanych mam. Wyrażamy im naszą wdzięczność przez modlitewną pamięć czy skromne upominki.
 7. W czwartek, 30 maja, będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji, publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Białej Hostii Jezusa Chrystusa. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 8.00 i 10.00. Po Eucharystii o godz. 10.00 wyruszymy w procesji do czterech ołtarzy z Jezusem Eucharystycznym po ulicach naszej parafii. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, sztandarów, feretronów i chorągwi, udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Dziewczynki pierwszokomunijne i rocznicowe, ale też  młodsze i starsze zapraszamy do sypania kwiatków.
 • Ołtarz nr 1 -obok Mariana Dyk, ubiera Tarczek Stara Wieś
 • Ołtarz nr 2 obok Elżbiety Sepioło, ubiera Tarczek Dolny od Anny i Marcina Pożoga do Urszuli Czernikiewicz
 • Ołtarz nr 3 obok krzyża przy wejściu na “drogę królewską” ubiera Tarczek Górny od Zimnickich do Bernackich + Dąbrowa
 • Ołtarz nr 4 obok kościoła ubiera Tarczek Górny od Wojteczków do Milanowskich
 1. Proszę o udekorowanie okien w całej parafii, zwłaszcza na trasie procesji, na znak naszego szacunku dla Chrystusa Eucharystycznego, który chce być obecny szczególnie w dniach oktawy blisko każdego z nas.
 2. Do końca maja trwa w naszym kościele, przy figurkach i krzyżach wspólna modlitwa maryjna. Zachęcamy do licznego udziału. W piątek, 31 maja, przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i ostatni dzień wspólnego śpiewania Litanii Loretańskiej w kościele. W tym dniu w naszej parafii po Mszy św. o 18.00 odbędzie się zawierzenie Jezusowi przez Maryję uczestników 33 dniowych rekolekcji. Natomiast w sobotę, 1 czerwca, rozpoczniemy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa:
 3. 1 czerwca – w pierwszą sobotę miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz. 19.00. Msza św. o 20.00. Msze św. w pierwsze sobory miesiąca będą odprawiane w intencji kolejnych wiosek z racji poświęcenia pól. W tym miesiącu za mieszkańców Parceli i Trzcianki.
 4. Na najbliższy piątek pasterz naszej diecezji bp Jan Piotrowski udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych dla wszystkich przebywających na jej terenie. Wszystkich z niej korzystających zachęca  aby podjęli dzieła miłosierdzia lub inne czyny pokutne, które zastąpią przepisaną na ten dzień wstrzemięźliwość.
 5. Dziękując naszym mamom za ich trud, miłość i poświęcenie, składamy im najlepsze życzenia, dużo zdrowia i obfitości Bożego błogosławieństwa. Życzliwością otaczamy też wszystkich obchodzących w tym tygodniu imieniny i urodziny. Modlitwą ogarniamy zmarłe mamy oraz ostatnio zmarłych Parafian.
 6. W tym tygodniu odeszła do wieczności śp. Jadwiga Kozieł – pomódlmy się o niebo dla niej. – Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….
 7. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

We wtorek, 28 maja – bł. Stefan Wyszyński, Prymas Tysiąclecia, który odegrał znaczącą rolę w najnowszej historii naszego narodu i Kościoła w Polsce, stał się prawdziwym interrexem – przywódcą narodu polskiego, można powiedzieć nawet ojcem i doskonałym pedagogiem.

W środę, 29 maja – św. Urszula Ledóchowska,

 1. Biskup ordynariusz prosi nas aby w niedzielę, 2 czerwca 2024 r. przeprowadzić zbiórkę ofiar do puszek jako wyraz naszej solidarności z parafiami diecezji, które budują kościoły lub ze względu na małą liczbę wiernych potrzebują wsparcia w koniecznych remontach.
 2. Codziennie odbywa się wystawienie Najświętszego Sakramentu (Adoracja) i majówka poniedziałek – czwartkou – po Mszy św.; piątek i sobota – 20.00, niedziela o 15.00 – zapraszamy

 

PRASA – W „Niedzieli”  – Od chleba do Eucharystii

Chleb od zawsze symbolizuje dobro, szacunek, serdeczność, pozwala godziwie żyć. Potrzebuje też czystości, zarówno w procesie powstawania, jak i w jego spożywaniu.   Boże Ciało po polsku – Pierwsze polskie obchody Bożego Ciała miały miejsce w Krakowie po 1320 r., za panowania Władysława Łokietka i jego syna Kazimierza Wielkiego. Na ile świętowanie tego dnia zmieniło się przez wieki?

„Mały Gość Niedzielny” – temat – Patrz w Serce. W gazetce emblemat eucharystyczny

 

 

Módlmy  na  różańcu się  z całego serca o  POKÓJ na świecie !!!

 

 • Liturgia dnia

  Msze Święte

  Niedziele i święta:
  08:00, 10:00, 12:00
  Dni powszednie:
  poniedziałek – środa: 18:00
  czwartek – 07:00 (lub 18:00)
  piątek – sobota: 18:00

  Polecamy