Search

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, 31.03.2024

 1. W ten radosny dzień Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa przyszliśmy do naszego parafialnego kościoła, aby wyśpiewać radosne ALLELUJA, bo chyba dzisiaj całe stworzenie śpiewa na chwałę Pana owo radosne ALLELUJA. Chcemy razem z całym stworzeniem dziękować za dzieło odkupienia, za Chrystusowe zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem. Tak jak niewiasty i Apostołowie biegniemy do grobu, który jest pusty, próbujemy zrozumieć to, co się wydarzyło tej nocy i tego poranka. I chcemy wołać: „Zmartwychwstał już Chrystus, Pan mój i nadzieja!”. I od tego pustego grobu Drogim Parafianom i Gościom przekazujemy najserdeczniejsze życzenia, aby Zmartwychwstały Pan i Zbawiciel opromieniał swoją łaską i błogosławieństwem każdą chwilę życia i by udzielał zdrowia i wszelkich potrzebnych darów.
 2. Dziękujemy sprzątającym kościół – byli to –Barbara i Jan Kostucha, Marek Babiarz, Jadwiga Kucharczyk, Ola Basa, Jacek Basa, Jadwiga Wojteczek, Sprzątający wraz z Dorota Czaja, Magda Wojteczek, Zdzisław Skrzeczowski złożyli ofiarę na kościół 260 zł. Modlimy się za Was podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej pomocy w środę. Do sprzątania kościoła na sobotę na g. 9.00 zapraszamy kolejne rodziny. Serdeczne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie celebracji Triduum Paschalnego oraz dekoracji w naszej świątyni. Dziękujemy ministrantom, lektorom i służbie liturgicznej za piękną służbę w czasie Triduum. Dziękuję którzy przygotowywali dekorację grobu Pańskiego i ciemnicy. Dziękujmy strażakom i małym strażakom za pomoc przy Drodze Krzyżowej w wielki piątek i czuwanie przy grobie. Niosącym feretrony i chorągwie, dzieciom sypiącym kwiaty. Pani Magdzie – organistce, Pani Marzenie Pocheć za dekorację kwiatową ołtarza. Milenie Pytel za piękne bukszpanowe wieńce. Paniom Jadwidze Iłowskiej i Marii Dyk za pranie i prasowanie bielizny kielichowej przez cały rok. Panu Marianowi Dykowi, Markowi Skrzeczynie i Czesławowi Iłowskiemu za pomoc w podniesieniu krzyża. Wszystkim nie wymienionym z nazwiska – Za wszelką pomoc i okazane dobro niech Bóg wynagrodzi wam swoją łaską.
 3. Jutro Poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Składka z tego drugiego dnia świąt będzie przeznaczona na utrzymanie katolickich uczelni i szkół w naszym kraju. Mimo iż tylko jutro jest dzień wolny od pracy, starajmy się w naszych domach i rodzinach utrzymać świąteczny charakter całej paschalnej oktawy – do przyszłej niedzieli włącznie. Przywróćmy w naszych rodzinach wielkanocne pozdrowienie „CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ! PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ!” i przez dni oktawy nim się pozdrawiajmy. Postarajmy się w kolejne dni przybyć na Eucharystię: w dniach oktawy bowiem będziemy śpiewać hymn uwielbienia „Chwała na wysokości Bogu” i w modlitwie eucharystycznej usłyszymy, że „obchodzimy święty dzień zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa”.
 4. Od wtorku Mszy św. popołudniowe – w dni zwykłe o 18.00
 5. We wtorek o 19:00 Krąg Biblijny – na spotkaniu odczytujemy fragment Pisma Świętego
 6. Zapraszamy też na spotkania Legionu Maryi – wspólna modlitwa zawsze w środę po Mszy świętej
 7. W piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 8. Najbliższa niedziela będzie drugą niedzielą wielkanocną, czyli Niedzielą Miłosierdzia Bożego, która rozpocznie Tydzień Miłosierdzia W Święto Bożego Miłosierdzia po każdej Mszy św. będziemy odmawiać Koronkę, zawierzając naszą Ojczyznę, siebie, nasze rodziny i cały świat Bożemu Miłosierdziu. Siostra Faustyna powiedziała o tym święcie: Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar (Dz. 699). Jest to łaska większa od odpustu zupełnego. Ten polega bowiem tylko na darowaniu kar doczesnych należnych za popełnione grzechy, ale nie jest nigdy odpuszczeniem samych win. Do tego święta przygotowujemy się przez codzienną nowennę na Mszy św., o którą prosił siostrę Faustynę sam Pan Jezus. Zachęcamy w ramach przygotowania do Święta Bożego Miłosierdzia do odmawiania tej modlitwy także w naszych domach. W tym dniu po Mszy Św., która jest o godz. 1200 zapalimy od PASCHAŁU – świecy – znaku Zmartwychwstałego Chrystusa, przyniesioną świecę, lub skromny znicz i w procesji z modlitwą zaniesiemy na groby naszych bliskich na cmentarz grzebalny. Na cmentarzu odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i postawimy Światło Zmartwychwstałego Chrystusa na grobie. Prosimy by to było tylko jedno światło, tak jak w kościele jest jeden Paschał.
 9. Ofiary składane na tacę w niedzielę Miłosierdzia będą przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji.
 10. Wielkanoc to czas otuchy i nadziei, czas odrodzenia się naszej wiary. Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarzy nas tą głęboką nadzieją wypływającą z pustego grobu na lepsze jutro. Matka Boża Królowa Apostołów niech wyprasza nam to, o co Ją prosimy w tym wyjątkowym czasie Zmartwychwstania Jej Syna. Tego życzymy naszym Parafianom i naszym gościom. Życzmy sobie wzajemnie błogosławionych Świąt Wielkanocnych.
  • w piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00 . Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii. W domu należy przygotować stolik nakryty białym obrusem, krzyż, świece oraz wodę święconą. Osoby chore będą mogły przystąpić do spowiedzi, przyjąć sakrament namaszczenia i Komunię Świętą.
  • w piątek spowiedź święta od godz. 17.00. będzie to też spowiedź przed Niedzielą Miłosierdzia
  • w pierwszą sobotę miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej o godz. 20.00. Msza św. o 21.00.
 11. Codziennie odbywa się wystawienie Najświętszego Sakramentu
 • Liturgia dnia

  Msze Święte

  Niedziele i święta:
  08:00, 10:00, 12:00
  Dni powszednie:
  poniedziałek – środa: 18:00
  czwartek – 07:00 (lub 18:00)
  piątek – sobota: 18:00

  Polecamy