Search

XVI Tydzień Biblijny -14 kwietnia 2024 r.

W 3 Niedzielę Wielkanocną, 14 kwietnia 2024 r. rozpoczynamy XVI Tydzień Biblijny przeżywany pod hasłem „Powołani do Wspólnoty – KOMUNII z Bogiem i bliźnimi w Kościele”. Rozpocznie go Narodowe Czytanie Pisma Świętego.

OBCHODY OGÓLNOPOLSKIE:

Centralne celebracje Tygodnia Biblijnego, a zwłaszcza Narodowego Czytania Pisma Świętego, odbędą się w niedzielę 14 kwietnia w trzech miejscach:

– O godz. 7.00 abp Marek Jędraszewski będzie celebrował Mszę św. w Łagiewnikach (transmisja w TVP1).

– O godz. 9.30 ks. dr Marcin Zieliński będzie celebrował Mszę św. w kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze (transmisja w TV Trwam).

– O godz. 13.00 we Wrocławiu Mszę św. odprawi biskup pomocniczy archidiecezji wrocławskiej Jacek Kiciński. Potem nastąpi wspólne czytanie Pisma Świętego (transmisja w TV Polonia).

 

OBCHODY DIECEZJALNE:

I.
W diecezjalnej przestrzeni medialnej ryt Narodowego Czytania Biblijnego będzie obecny podczas transmisji Mszy św. z Bazyliki Katedralnej w niedzielę, 14 kwietnia 2024 r. o godz. 11.00 (transmisja w Diecezjalnym Radiu eM Kielce).

II.
W czwartek, 18 kwietnia 2024 r. o godz. 19.45 w Bazylice Katedralnej odbędzie się Droga Światła organizowana przez Krąg Biblijny działający w parafii katedralnej. Jest to wydarzenie organizowane już kolejny raz w Tygodniu Biblijnym.

III.
Zapraszamy duszpasterzy i członków wspólnot do wspólnej modlitwy, rozważania Słowa Bożego oraz wymiany doświadczeń z dziedziny działalności grup biblijnych w naszych wspólnotach.

Okazją ku temu będzie spotkanie zatytułowane „<<Trwali razem w nauce Apostołów i na modlitwie>> – jak modlić się czytając Dzieje Apostolskie?”. Rozpocznie się ono Mszą św. w intencji rozwoju inicjatyw biblijnych w naszej diecezji, która będzie sprawowana w sobotę, 20 kwietnia 2024 r. o godz. 9.00 w kościele seminaryjnym pw. Trójcy Świętej. Po Mszy św. konferencja wprowadzająca do lektury Dziejów Apostolskich i medytacja Słowa Bożego. Druga część spotkania – spotkanie przy kawie i herbacie oraz dzielenie się Słowem Bożym odbędzie się w salkach parafii katedralnej w Kielcach przy ulicy Wesołej 54. Spotkanie zakończy się koło godziny 12.00.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM SPOTKANIA:

Godz. 9.00 – Rozpoczęcie spotkania w kościele Trójcy Świętej. Msza św. w intencji rozwoju inicjatyw biblijnych w naszej diecezj iz krótką homilią

Godz. 10.00 – Konferencja wprowadzająca do lektury Dziejów Apostolskich

Godz. 10.30 – Medytacja Słowa Bożego

Godz. 11.00 – Przejście do salek parafialnych parafii katedralnej na ul. Wesołej i przerwa kawowa

Godz. 11.30 – Dzielenie się Słowem Bożym

Godz. 12.00 – Zakończenie spotkania

W wypadku większych grup oraz planowanego udziału duszpasterzy proszę o zgłaszanie się na adres mailowy [email protected] z wpisem – „20 kwietnia – zgłoszenie” w temacie wiadomości. Serdecznie zapraszamy!

ks. dr Stanisław Sadowski
ZASTĘPCA MODERATORA DZIEŁA BIBLIJNEGO IM. JANA PAWŁA II

 
 • Liturgia dnia

  Msze Święte

  Niedziele i święta:
  08:00, 10:00, 12:00
  Dni powszednie:
  poniedziałek – środa: 18:00
  czwartek – 07:00 (lub 18:00)
  piątek – sobota: 18:00

  Polecamy