OSIEMNASTA NIEDZIELA    4 sierpnia 2024

1. W 1932 roku Bóg Ojciec ukazał się siostrze Eugenii Ravasio, włoskiej zakonnicy. Przekazał jej bardzo ważne orędzie: „Chciałbym, żeby człowiek dowiedział się jak najprędzej, że kocham go i doznaję największej radości, przebywając z nim i rozmawiając jak Ojciec ze swymi dziećmi”. W objawieniach Bóg Ojciec prosił  siostrę Eugenię, aby 7 sierpnia obchodzić Święto ku Jego czci: Pragnę, żeby jeden dzień lub przynajmniej jedna niedziela była poświęcona dla uczczenia Mnie w szczególny sposób pod imieniem Ojca całej ludzkości. Chciałbym, aby to święto miało własną Mszę i oficjum. (…) Jeżeli pragniecie oddać Mi tę szczególną cześć w niedzielę, wybieram pierwszą niedzielę sierpnia; jeżeli w dzień powszedni, chciałbym, aby to był zawsze siódmy dzień tego miesiąca.
  2. Dziękuję wszystkim którzy uczestniczyli i uświetnili odpust Parafialny św. Anny – naszej patronki. Szczególnie dekorującym i sprzątającym, służbie liturgicznej, dziewczynkom sypiącym kwiaty i wszystkim czynnie uczestniczących w procesji.
  3. Dziękujemy sprzątającym kościół – byli to – Aleksandra i Ewa Jeziorskie, Halina Strąk, Alicja Pokrzywa, Halina Sitek, Gabriela Sitek, Małgorzata Głuszek, Marta Wrona, Anna Wilczyńska . Sprzątający złożyli ofiarę 240 zł  na konfesjonał. Kwiaty ufundowała Młoda Para nowa rodzina, Dawid i Marlena Piestrzyńscy a  Marzena Pocheć pięknie je ułożyła. Modlimy się za Was podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej pomocy w środę. Do sprzątania kościoła na sobotę na godz. 9.00  zapraszamy kolejne rodziny.
  4. Rozpoczęliśmy porządkowanie terenu przed cmentarzem: nowe schody i chodniki, barierki, krzewy i drzewka. Może uda się nam w końcu wywieźć śmieci z komór. Bardzo proszę o segregację śmieci.
  5. Przygotowujemy się do wizytacji kanonicznej, która odbędzie się 1 września w dzień naszego parafialnego odpustu. Będziemy gościć bp Andrzeja Kaletę.
  6. Rozpoczął się sierpień – to miesiąc wielu ważnych wydarzeń w historii naszej ojczyzny, miesiąc pieszych pielgrzymek do Tronu Jasnogórskiej Madonny oraz miesiąc wytężonej pracy przy zbiorze tegorocznych plonów. Otoczmy modlitwą nasz kraj, podejmujących trud pielgrzymowania, pracy w polu, sadzie bądź ogrodzie oraz całkowitej lub czasowej abstynencji od alkoholu. A może sami zaangażujmy się w to ćwiczenie woli i ducha przez powstrzymanie się od spożywania alkoholu w bieżącym miesiącu.
  7. We wtorek, 6 sierpnia, będziemy obchodzili święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy w tym dniu na Msze Święte o godz. 18.00. I pamiętajmy, że każda Eucharystia jest takim naszym wejściem na Górę Przemienienia i kontemplacją Chrystusowego oblicza.
  8. Obchodzącym w tym tygodniu swoje osobiste uroczystości, zwłaszcza urodziny i imieniny, przekazujemy zapewnienie o naszej życzliwości. Swoje pozdrowienia kierujemy do wszystkich korzystających z wakacyjnego odpoczynku.
  9. Legion Maryi – w środę po Mszy.
  10. W tym tygodniu w dalszym ciągu będą Msze św. o godz. 5:30 za osoby mające problemy duchowe, psychiczne i osobowościowe. Zapraszam o dołączenie się do tej intencji.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

[Dzisiaj, w niedzielę, 4 sierpnia – św. Jan Maria Vianney, patron wszystkich proboszczów, który przez swoją ascezę i gorliwą działalność duszpasterską odrodził duchowo i moralnie parafię w Ars, do której został posłany].

W czwartek, 8 sierpnia – św. Dominik, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego, wybitny kaznodzieja, który owocnie zwalczał szerzące się w ówczesnej Europie herezje.

W piątek, 9 sierpnia – św. Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein), filozofka, karmelitanka, patronka Europy, która poszukując prawdy, odnalazła ją w wierze w Jezusa Chrystusa i w Kościele.

W sobotę, 10 sierpnia – św. Wawrzyniec, diakon rzymskiego Kościoła, który poniósł śmierć męczeńską przez spalenie na żelaznej kracie.

PRASA – „Niedziela” – Od pierwszego łyku Piją, zapijają swoje życie. Milion Polaków potrzebuje pomocy, żeby się ocknąć, bo nie są w stanie normalnie funkcjonować. Wokół nich jest ok. 5 mln ludzi z ich rodzin, w tym 2-3 mln uwikłanych w to dzieci – mówi dr Robert Rutkowski, terapeuta uzależnień.

Abstynencja – mój wybór. Całkowitą abstynencję zachowywałem zawsze. Od I Komunii św. zobowiązałem się przestrzegać jej przez całe życie. Po prostu nie piję alkoholu w ogóle. Moja abstynencja, wraz z dojrzewaniem, formacją osobową i kapłańską, była wzbogacana o coraz silniejsze podstawy światopoglądowe. Pomóż w rozwoju naszego portalu. Jako młody człowiek widziałem, jak wiele tragedii wynika z nadużywania alkoholu. To były obserwacje pojedynczych osób, ale również całych grup społecznych. Szczególnie dobrze pamiętam lata posługi w Domu Dziecka w Łomży, gdzie trafiały dzieci skrzywdzone przez alkoholizm rodziców, dzieci brutalnie okradzione z miłości, troski i poczucia bezpieczeństwa. Były to obserwacje niezwykle bolesne, ale jednocześnie mobilizujące właśnie do podjęcia kroków takich jak abstynencja.