Search

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY 28 kwietnia 2024

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY 28 kwietnia 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Alegoria o winnym krzewie przypomina, jak ważne dla Jezusowego ucznia jest trwanie w zjednoczeniu ze swoim Mistrzem. Pamiętajmy o tym zawsze i wszędzie i nie zapominajmy nigdy o codziennej modlitwie i coniedzielnej Eucharystii, bo stąd czerpiemy siłę do pięknego i uczciwego życia. Dziękujemy sprzątającym kościół – byli to – Anna Pożoga, Marta Koprowska, Martyna Koprowska, Ewa Dyk, Ewa Dudzic, Magdalena, Milanowska, sprzątający ufundowali kwiaty i złożyli ofiarę na Kościół 60. Modlimy się za Was podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej pomocy w środę. Do sprzątania kościoła na sobotę na g. 9.00 zapraszamy kolejne rodziny
 2. Zapraszamy do modlitwy w intencji Europy w dniu święta jej patronki, Świętej Katarzyny Sieneńskiej. Naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane, w przypadający tego dnia Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau.
 3. We wtorek o 19:00 krąg biblijny – na spotkaniu odczytujemy fragment Pisma Świętego, który jest punktem wyjścia naszych rozmów. Zapraszamy
 4. Zapraszamy też na spotkania Legionu Maryi – wspólna modlitwa zawsze w środę po Mszy świętej
 5. W najbliższą środę wchodzimy w maryjny miesiąc maj. Codziennie będziemy gromadzili się wokół ołtarza na Eucharystii i na tak kochanym przez starszych i młodszych majowym nabożeństwem. Tyle ważnych spraw mamy do omodlenia przed obliczem Matki Bożej. W Jej szkole uczmy się całkowitego oddania Bogu i braciom. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy celebrowali codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Zadbajmy też o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, na różaniec czy wieczorny Apel Jasnogórski.
 6. W przyszłą niedzielę ogłoszę plan poświęcenia pól.
 7. Dzień 1 maja – to także Święto Pracy. Prośmy Świętego Józefa Robotnika o wrażliwość sumień i ład moralny w życiu społecznym. Eucharystię tego dnia o godz. 8.00 i 18.00 połączymy także z krótkim nabożeństwem w intencji bezrobotnych i poszukujących pracy.
 8. W czwartek 2 maja, przypada też Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy też rodaków żyjących poza granicami naszej ojczyzny. Nie zapomnijmy o wywieszeniu flag, aby w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.
 9. W kalendarzu liturgicznym pod datą 3 maja celebrujemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. Msze Święte tego dnia w naszym kościele będą sprawowane jak w niedzielę. Weźmy udział w liturgii tej uroczystości, dopisując w ten sposób kolejną kartę miłości naszego narodu do Maryi. Podczas liturgii ponowimy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Najświętszej.
 10. Codziennie odbywa się wystawienie Najświętszego Sakramentu (Adoracja) poniedziałek, czwartek – po Mszy św; piątek, sobota – 20.00; niedziela o 15.00  – zapraszamy
 11. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
 12. – w odwiedziny chorych w czwartek od godz. 9.00 . Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii. W domu należy przygotować stolik nakryty białym obrusem, krzyż, świece oraz wodę święconą. Osoby chore będą mogły przystąpić do spowiedzi, przyjąć sakrament namaszczenia i Komunię Świętą.
 13. – w piątek spowiedź przed Mszami.
 14. – w pierwszą sobotę miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz. 20.00. Msza św. o 21.00
 15. PRASA

“Niedziela” – Kapłańskie drogi nie są proste

Najczęściej taki zwyczajny ksiądz nie jest niczemu winien. Jest dobrym duszpasterzem, a dostaje baty za przewinę kogoś innego – mówi bp Edward Dajczak. – Podczas wielu spotkań z ludźmi doświadczam dwóch postaw wobec Kościoła – albo jest to skrajny krytycyzm, albo współczucie… Współczucie? Tak! Ludzie, którzy nie atakują, pytają np. z troską, czy my, kapłani, jesteśmy szczęśliwi, czy nie czujemy się samotni. Nie wiem, czy dzisiejszy świat rozumie, jak głębokiej wiary potrzeba, by znieść te niemal nieustanne ataki, to osądzanie. Wytrzymać te uderzenia, które są wymierzone w nas, księży. Oczywiście, wydarzyło się zło, które wywołało tę falę krytyki całego duchowieństwa. Z tym że krytyka ma to do siebie, iż natychmiast uogólnia. Kiedy widzimy jednego źle postępującego księdza, pojawia się stwierdzenie typu: oni wszyscy są tacy. Jeśli rozmawiamy o dobrym kapłanie, pada stwierdzanie: no, akurat ten jeden jest dobry… Niektórzy księża są mocno przygnieceni tą sytuacją, nie radzą sobie z wrzucaniem wszystkich do jednego worka. Dlatego stale powtarzam: trzeba naprawdę głębokiej, zdecydowanej relacji z Jezusem, by w tej trudnej sytuacji nie zaprzestać chodzenia Jego śladem. Ksiądz, który chce ocalić swoje kapłaństwo, musi dbać o duchowość, a my zbyt często tę relację z Bogiem ograniczamy

 

 

 • Liturgia dnia

  Msze Święte

  Niedziele i święta:
  08:00, 10:00, 12:00
  Dni powszednie:
  poniedziałek – środa: 18:00
  czwartek – 07:00 (lub 18:00)
  piątek – sobota: 18:00

  Polecamy