PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU      14 lipca 2024

1. Jesteśmy nieustannie posyłani przez Pana, aby głosić królestwo Boże, aby świadczyć, że Pan jest i działa pośród nas. Tę misję realizujemy przez codzienną wierność Ewangelii, między innymi przez udział w niedzielnej Eucharystii podczas wakacyjnych wojaży.
  2. Dziś okrągła rocznica śmierci ks. Zygmunta Trzeciaka. Msza św o 12.00 w jego intencji.
  3. Dziękujemy sprzątającym kościół – byli to –Marianna Jaros, Elżbieta Grzejszczyk, Teresa Grzejszczyk. Sprzątający oraz Zyta Telka złożyli ofiarę 120 zł. na potrzeby Kościoła. Modlimy się za Was podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej pomocy w środę. Do sprzątania kościoła na sobotę na godz. 9.00  zapraszamy kolejne rodziny. W przyszłą niedzielę taca gospodarcza na konfesjonał.
  4. 28 lipca będziemy obchodzić Odpust Parafialnych św. Anny
  5. Legion Maryi – w środę po Mszy.
  6. W przyszłą niedzielę, 21 lipca, rozpocznie się w Kościele tzw. Tydzień św. Krzysztofa. Błogosławieństwo pojazdów z racji święta św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących będzie w naszej parafii w niedzielę, 28 lipca po wszystkich Mszach św.
  7. Ci, którzy mają zamiar wziąć udział w Kieleckiej Pielgrzymce Pieszej na Jasną Górę, bądź w Pielgrzymce Rowerowej proszeni są o zapisywanie się już ON-LINE wypełniając formularz zgłoszeniowy.
  8. Wczoraj rozpoczęły się internetowe rekolekcje zwierzeniowe Jezusowi przez Maryję.
  9. Od jutra będę odprawiał Msze św. o godz. 5:30 za osoby mające problemy duchowe, psychiczne i osobowościowe. Zapraszam o dołączenie się do tej intencji.
  10. We wtorek, 16 lipca, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. W tym dniu odpust parafialny we Wzdole Rządowym. Góra Karmel ze Starego Testamentu kojarzy nam się z obroną wiary w Jedynego Boga przez proroka Eliasza, w średniowieczu stała się miejscem powstania zakonu karmelitańskiego. Z tym dniem i z karmelitańską rodziną zakonną wiąże się również tradycja noszenia szkaplerza i związane z nim obietnice Matki Bożej. Niech będzie on znakiem, że chcemy naśladować Maryję w Jej zawierzeniu Bogu i Jego słowu.
  11. Pozdrawiamy wszystkich korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.
  12. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM: W poniedziałek, 15 lipca – św. Bonawentura, biskup i doktor Kościoła, duchowy syn św. Franciszka z Asyżu i drugi „Ojciec Zakonu” z racji stworzenia pierwszych konstytucji dla swojego zakonu – wykładni reguły Ojca Założyciela.
  13. Codziennie odbywa się wystawienie Najświętszego Sakramentu (Adoracja) poniedziałek – czwartek – po Mszy św.; piątek i sobota – 20.00, niedziela o 15.00 – zapraszamy
  14. ZAPOWIEDZI – W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić: Adam Koprowski, kawaler z Tarczku i Patrycja Zacharska, panna z Bodzentyna, Bodzentyn. Zapowiedź druga

15.       PRASA – Temat najnowszego numeru „Niedzieli”: TAKI BĘDZIE KONIEC PRAWA DO ŻYCIA? Podtrzymywanie mentalności aborcyjnej sprawi, że w końcu życie na naszej planecie stanie się przywilejem. Nie będzie istniało coś takiego jak prawo do życia – tak prof. Andrzej Kochański komentuje dla „Niedzieli” ideologię związaną z legalizacją aborcji.

KOMUNIKAT: Drodzy Wierni diecezji kieleckiej, przynależąc do Kościoła Chrystusowego nie żyjemy wyłącznie przeszłością, ponieważ w nadziei zostaliśmy zbawieni. Jednak wydarzenia sprzed 40 lat z Włoszczowy, skłaniają nas do przypomnienia sobie bohaterskiej postawy odważnych, młodych ludzi, którzy stawili opór twórcom nowego świata – świata bez Boga. W latach komunistycznego reżimu młodzież przeciwstawiła się dyskryminacji wierzących i rozpoczęła dwutygodniowy strajk okupacyjny żądając przywrócenia na swoje miejsce zdjętych z sal lekcyjnych krzyży. Z racji 40-tej rocznicy od tych wydarzeń, Stowarzyszenie „Rafael” przygotowuje film pt. „Znak sprzeciwu” nawiązujący do tej heroicznej postawy. Dosyć spore koszty produkcji potrzebują naszego wsparcia. Dlatego proszę o  organizowanie na ten cel zbiórki ofiar do puszek. Ufam, że powstanie filmu przyczyni się do duchowego umocnienia wiernych i przypomni szlachetne postawy ludzi wiary, co będzie inspiracją dla nas żyjących w obecnym czasie. Z darem modlitwy Wasz Biskup † JAN PIOTROWSKI

• Wesprzemy to dzieło w przyszłą niedzielę zbiórką do puszek.