SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 28 lipca 2024

1. Dziś odpust Parafialny św. Anny – naszej patronki – w tym dniu prowadzi nas jako kaznodzieja JERZY RYŁKO proboszcz parafii pw. N.M.P Wspomożenia Wiernych w Czechowicach-Dziedzicach. Możemy dziś zdobyć przywilej odpustu kar doczesnych. Podczas Eucharystii doświadczamy cudu rozmnożenia chleba i zaspokajania najgłębszych ludzkich potrzeb i pragnień. Pragniemy trwać w dziękczynieniu za to, że Pan otwiera rękę i karmi nas do syta, że udziela wielu łask i towarzyszy nam na drogach życia…
  2. Dzisiaj po Mszach Świętych błogosławimy kierowców i ich pojazdy z okazji ubiegłotygodniowego wspomnienia Świętego Krzysztofa. Także dzisiaj przypada Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. To wspaniała okazja, aby pomodlić się za nasze Babcie i Dziadków, a także wyrazić im wdzięczność za dobroć ich serca, że zawsze mają czas dla swoich wnucząt.
  3. Dziękujemy sprzątającym kościół – byli to – Iwona Zacharska, Monika Wnętrzak, Teresa Gralec, Teresa Grzejszczyk, Jolanta, Andrzej i Mariusz Wojteczek. Sprzątający oraz Ula Zaręba, Marianna Drobniak, ufundowali piękne kwiaty do kościoła a  Marzenka Pocheć pięknie je ułożyła.  Dziękujemy  Marianowi Dykowi za  zrobienie trumienki na pochówek kości. Modlimy się za Was podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej pomocy w środę. Do sprzątania kościoła na sobotę na godz. 9.00  zapraszamy kolejne rodziny.
  4. Złożenie na cmentarzu kości odkrytych podczas prac budowlanych przy drodze odbyło się wczoraj po Mszy wieczornej. Dziękuję wszystkim, którzy się modlili całą noc i wzięli udział w pochówku. Fotografie zuroczystości zamieścimy na naszej stronie internetowej.
  5. Legion Maryi – w środę po Mszy.
  6. W tym tygodniu w dalszym ciągu będą Msze św. o godz. 5:30 za osoby mające problemy duchowe, psychiczne i osobowościowe. Zapraszam o dołączenie się do tej intencji.
  7. W czwartek, 1 sierpnia, w liturgiczne wspomnienie Świętego Alfonsa Marii Liguoriego, naszą modlitwę ofiarujemy w intencji powołanych do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania.
  8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

– w czwartek modlimy się o uświęcenie kapłanów i nowe powołania.

– w piątek odwiedziny chorych z sakramentami od 9.00, spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.00;

– w sobotę  nabożeństwo pierwszosobotnie ku czci Matki Najświętszej o godz. 20.00.(Adoracja, spowiedź, różaniec, rozmyślanie). Msza św. wynagradzająca za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi o 21.00

1. Święty Franciszek z Asyżu żywił wyjątkową miłość do Maryi, toteż staranną opieką otoczył kaplicę ku Jej czci, zwaną Porcjunkulą. Rocznica poświęcenia tej kaplicy przypada 2 sierpnia i według podania Święty Franciszek otrzymał w niej słynny odpust, który papieże zatwierdzili i rozciągnęli na cały Kościół na dzień rocznicy jej poświęcenia.
  2. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie intencji uzyskania odpustu, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie kościoła parafialnego. Korzystajmy z tej łaski darowania kar doczesnych za grzechy już odpuszczone nam w sakramencie pojednania.
  3. Dnia 1 sierpnia będziemy przeżywali rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Niech wspomnienie tego zrywu przypomina nam nieustannie o potrzebie modlitwy za naszą umiłowaną ojczyznę, za tych, którzy w walce o jej wolność oddali swoje życie, oraz za tych, którym powierzono w niej odpowiedzialne stanowiska.
  4. Rozpoczynający się w tym tygodniu sierpień jest miesiącem wielu ważnych wydarzeń w historii naszej ojczyzny. To miesiąc pieszych pielgrzymek do Tronu Jasnogórskiej Madonny oraz wytężonej pracy przy żniwach. Wesprzyjmy modlitwą również podejmujących trudy pielgrzymowania bądź pracy w polu, sadzie czy ogrodzie. Wykorzystajmy go także, by ćwiczyć wolę i ducha przez całkowitą lub czasową abstynencję od używek, zwłaszcza alkoholu.
  5. Pozdrawiamy wszystkich urlopowiczów i życzymy pięknego wypoczynku. Solenizantom i Jubilatom przekazujemy najlepsze życzenia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W poniedziałek, 29 lipca – św. św. Marta, Maria i Łazarz z Betanii, Święte Rodzeństwo, u którego bardzo często przebywał Mistrz z Nazaretu.

W środę, 31 lipca – św. Ignacy z Loyoli, który pod wpływem lektury religijno-duchowej przeszedł niesamowitą drogę nawrócenia.

W czwartek, 1 sierpnia – św. Alfons Maria Liguori, biskup i doktor Kościoła, założyciel zgromadzenia redemptorystów, patron spowiedników i teologów.

1. Codziennie odbywa się wystawienie Najświętszego Sakramentu (Adoracja) poniedziałek – czwartek – po Mszy św.; piątek i sobota – 20.00, niedziela o 15.00 – zapraszamy

PRASA – W „Niedzieli” – Bitwa o pamięć

Jak przez lata zmieniała się postawa Polaków wobec Powstania Warszawskiego? Dobrą okazją, aby się nad tym zastanowić, są obchodzone w tym roku dwie rocznice.

Elon Musk: straciłem syna przez ideologię LGBT i gender Amerykański miliarder i wizjoner technologiczny, Elon Musk, w rozmowie z Jordanem Petersonem, opowiedział o historii swojego syna, którego utracił przez ideologię LGBT i gender. Tzw. tranzycja płci nieodwracalnie wyniszczyła ciało i psychikę tego młodego człowieka. Nie jest on jedyną osobą pokrzywdzoną przez propagatorów „zmiany płci” – czytamy na portalu Radia Maryja.

„CZAS. Ci, co są w czyśćcu, oddaliby cały majątek, by wrócić tu, na jedną spowiedź, jeden dzień postu, by powiedzieć jedno przepraszam”.