SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU       21 lipca 2024

1. Usłyszeliśmy, że Bóg jest prawdziwie Dobrym Pasterzem, który lituje się nad swoim ludem i obdarza go wieloma dobrodziejstwami. Bądźmy wdzięczni za otrzymywane dary i starajmy się do Niego zbliżać i z Nim jednoczyć. Może warto w ten sposób wykorzystać trwający okres wakacji.
  2. W przyszłą niedzielę odpust parafialny św Anny. Wszystkich zapraszamy do wzięcia udziału w odpuście
  3. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na film pt. „Znak sprzeciwu” o heroicznej postawie młodzieży w obronie krzyża. W tych wydarzeniach brał udział nasz rodak ks. Andrzej Wilczyński.
  4. Dziękujemy sprzątającym kościół – byli to – Halina Gałek, Jolanta Jarosz, Aneta Mrózz, Anna Kwiatek, Paulina Jaros, . Sprzątający oraz Leokadia Jarosz, Aurelia Dyk, Jadwiga Zacharska ufundowali kwiaty do kościoła. Modlimy się za Was podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej pomocy w środę. Do sprzątania kościoła na sobotę na godz. 8.00  zapraszamy kolejne rodziny. Tym razem proszę aby przyszły dwie grupy. Wiąże się to z porządkami przed odpustem wewnątrz, na zewnętrz  kościoła i na naszym parafialnym cmentarzu. Dziś taca gospodarcza.
  5. Kości odkryte podczas prac przy budowie drogi, złożymy na cmentarzu parafialnym w sobotę po Mszy św. o 18.00. Z tej okazji pragniemy otoczyć modlitwą wszystkie dusze czyśćcowe naszych przodków, których doczesne szczątki leżą wewnątrz i wokół naszego kościoła, i te które spoczywają na naszym parafialnym cmentarzu. Z tej racji organizujemy czuwanie nocne za dusze w czyśćcu cierpiące – adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie od będzie się w nocy z piątku na sobotę. Na początku przeczytamy wypominki. Osoby chętne do wzięcia udziału zapraszamy. (dobrze byłoby zaplanować i zgłosić godzinę w której się wybierzecie)
  6. Legion Maryi – w środę po Mszy.
  7. Miłośników Pisma Świętego zapraszamy na spotkanie we wtorek po Mszy świętej wieczornej.
  8. W tym tygodniu w dalszym ciągu będą Msze św. o godz. 5:30 za osoby mające problemy duchowe, psychiczne i osobowościowe. Zapraszam o dołączenie się do tej intencji.
  9. Bieżący tydzień obfituje w obchody liturgiczne: w poniedziałek przypada święto Świętej Marii Magdaleny, we wtorek – Świętej Brygidy Szwedzkiej, w czwartek – Świętego Jakuba, Apostoła. Dopełniają je środowe wspomnienie Świętej Kingi
  10. Obchody Tygodnia św. Krzysztofa połączone są z misyjną zbiórką na środki transportu dla polskich misjonarzy w krajach ich posługi i pracy. Akcja “1 grosz za 1 kilometr“, to wsparcie misjonarzy w zakupie środków transportu.
  11. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych pobłogosławimy pojazdy i ich użytkowników z racji na przypadające 25 lipca wspomnienie Świętego Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Również w przyszłą niedzielę po raz czwarty będziemy przeżywać Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Msza św. w intencji osób starszych z naszej parafii będzie szczególnie polecać  w przyszłą niedzielę o godz. 12.00.
  12. Życzymy wszystkim wypoczywającym i udającym się na wakacje bezpiecznego i radosnego czasu odpoczynku. Solenizantom i jubilatom natomiast życzymy wielu Bożych łask.
  13. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W poniedziałek, 22 lipca – św. Maria Magdalena, Apostołka Apostołów, która zatrwożonym uczniom jako pierwsza przyniosła radosną nowinę o zmartwychwstaniu Jezusa. We wtorek, 23 lipca – św. Brygida Szwedzka, wzorowa żona i matka, zakonnica i mistyczka, której mistyczne spotkania z Jezusem stanowią do dzisiaj inspirację dla chrześcijan. W środę, 24 lipca – św. Kinga, księżna i fundatorka klasztoru klarysek w Sączu, która została zapamiętana jako pani pobożna, miłosierna i czuła na ludzką niedolę. W czwartek, 25 lipca – św. Jakub, Apostoł, zwany Starszym lub Większym, brat św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Również w czwartek, 25 lipca – św. Krzysztof, którego imię znaczy „niosący Chrystusa” . W piątek, 26 lipca – św. św. Anna i Joachim, rodzice Najświętszej Maryi Panny i dziadkowie Pana Jezusa.

Codziennie odbywa się wystawienie Najświętszego Sakramentu (Adoracja) poniedziałek – czwartek – po Mszy św.; piątek i sobota – od Mszy wieczornej do 21.00, niedziela od 15.00 do 16.00 – zapraszamy

PRASA – W „NiedzieliUratowała mnie głęboka wiara

Skazano go na 10 lat pozbawienia wolności tylko dlatego, że walczył o możliwość wyznawania wiary katolickiej w ZSRR. Był więziony i musiał pracować w łagrach. Litewski kardynał Sigitas Tamkevičius, jezuita, opowiada Niedzieli o najtrudniejszych chwilach swojego życia, o Bogu i przebaczeniu. Gniew Boga – Co pewien czas doświadczający różnych kataklizmów człowiek pyta, czy są to znaki od Boga? Bóg się gniewa. Prorok Izajasz spróbował opisać Boży gniew w następujący sposób: „Oto imię Pana przychodzi z daleka, gniew Jego palący, Jego ciężar przygniata; Jego wargi pełne są wzburzenia, Jego język jak pożerający ogień. Tchnienie Jego jak potok wezbrany, którego nurt dosięga szyi. Przybywa przesiać narody sitem zniszczenia i włożyć między szczęki ludów wędzidło zwodnicze. (…) Pan da słyszeć swój głos potężny, pokaże, jak ramię swe opuszcza w wybuchu gniewu, wśród płomieni pożerającego ognia, wśród piorunów, ulewy i ciężkiego gradu” (30, 27-30).