Search

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY 5 maja 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Pan Jezus wybiera i powołuje każdą i każdego z nas do bycia Jego uczniem, a jednocześnie świadkiem Jego nieskończonej miłości. Przez wzajemną miłość, którą będziemy sobie okazywać, najlepiej i najpełniej wypełnimy to zadanie, to przykazanie. Razem z Maryją chcemy prosić Pana o siły do realizacji tej misji, dlatego zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiamy każdego dnia po Mszy św. o godz. 18.00.
 2. Dziękujemy sprzątającym kościół – byli to –Halina Wiosło, Aleksandra i Marcin Drobek, Rafał Świderski, Marzena Pocheć, Monika Skrzeczyna, Halina Dyk. Sprzątający i Michał Pocheć złożyli ofiarę na środki czystości 70 zł . Marek Skrzeczyna wykosił trawę przy cmentarzu. Modlimy się za Was podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej pomocy w środę. Do sprzątania kościoła w tym tygodniu zapraszamy rodziców dzieci klasy drugiej.
 3. Krąg Biblijny we wtorek o 19.00.
 4. W środę spotkania Legionu Maryi po Mszy św.
 5. W sobotę o 19.00 katecheza dla młodzieży
 6. W tym szóstym tygodniu Wielkanocy zanosimy swoje błaganie do Boga o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Ta intencja towarzyszyć nam będzie podczas nabożeństw majowych: razem z Maryją będziemy prosić Dobrego Boga, by błogosławił ludzkim wysiłkom, aby one przyniosły obfity plon i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.
 7. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w środę, 8 maja, w przypadającą tego dnia uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msze Święte o 7.00 i 18.00.
 8. W najbliższy czwartek, 9 maja, swoją pierwszą spowiedź będą miały nasze dzieci, które w przyszłą niedzielę po raz pierwszy w pełni będą uczestniczyć w Eucharystii. Wspólne nabożeństwo pokutne z indywidualną spowiedzią rozpoczniemy o godz. 16.00. Msza Święta, podczas której dzieci z klas trzecich przystąpią do Pierwszej Komunii, która będzie w najbliższą sobotę o godz. 12.00.
 9. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Suma rozpocznie się procesją wokół kościoła z figurą Jezusa Zmartwychwstałego. Symbolizuje ona zakończenie widzialnego życia Jezusa na ziemi. Następnie ta figura, która stoi przy ołtarzu od Rezurekcji zostaje zabrana, co symbolizuje wstąpienie Jezusa do nieba. Na tej procesji nie ma całej asysty, bo nie jest to procesja eucharystyczna z Najśw. Sakramentem.
 10. W niedzielę – rocznica Pierwszej Komunii Świętej czwartoklasistów.
 11. W najbliższy piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego: zapraszamy do wspólnej modlitwy o wylanie darów Bożego Ducha, którą połączymy z codzienną modlitwą maryjną).
 12. Składamy najserdeczniejsze życzenia Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia. Zmarłych Parafian polecamy Bożemu miłosierdziu.
 13. JERYCHO RÓŻAŃCOWE: Legion Maryi naszej Parafii zaprasza na Jerycho Różańcowe, czyli całodobową modlitwę przed wystawionym Najśw. Sakramentem od godz. 18.00 w poniedziałek (6 maja) do godz. 18.00 we wtorek. O północy z poniedziałku na wtorek Maryjna Pasterka. Zachęcam do włączenia się w to Jerycho członków Żywego Różańca i wszystkich naszych parafian.
 14. Poświęcenie pól w przyszłą niedzielę w kolejności: Tarczek Górny od strony Świętomarzy przed Serwickimi (16.30); Tarczek Górny krzyżówka przed Milanowskimi (16.45), Tarczek Dolny obok figurki przy skręcie do Kościoła(17,00), Tarczek Dolny (od strony Bodzentyna) przy krzyżu (17.15), Tarczek Nowa Wieś obok figurki (17.30). Druga koło Wilczyńskich (17.45) Śniadka, koło Gałków (18.00), Śniadka Pierwsza (godz. 18.15), koło Poznańskich (18.30), Śniadka Trzecia koło krzyża (18.45), Parcele (19.00), Trzcianka (19.15)

 

 1. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

– W poniedziałek, 6 maja – św. św. Apostołowie Filip i Jakub: Filip to ten, który do Jezusa przyprowadził Natanaela (Bartłomieja) i prosił Mistrza, by pokazał mu Ojca. Jakub zwany Młodszym to aktywny uczestnik tak zwanego Soboru Jerozolimskiego i przewodniczący gminy chrześcijańskiej w Jerozolimie, któremu przypisuje się autorstwo jednego z nowotestamentalnych listów.

– Wtorek, 7 maja – święto Matki Bożej Łaskawej Kieleckiej, patronki miasta Kielce i patronki naszej diecezji. Odpust w Katedrze Kieleckiej. Biskup Kielecki Jan Piotrowski zaprasza do udziału w Uroczystości Matki Bożej Łaskawej, Patronki Miasta Kielce, która odbędzie się we wtorek, 7 maja. Mszy św. o godz. 19.00 będzie przewodniczył Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki, Metropolita Lwowski.

– W środę, 8 maja – św. Stanisław, biskup i męczennik, główny patron naszej ojczyzny, który stanął w obronie królewskich poddanych i nie wahał się upomnieć króla Bolesława Śmiałego.

– W piątek odpust św. Izydora w Dębnie

 1. ZAPOWIEDZI – W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić
 • Jakub Telka, kawaler ze Śniadki Drugiej i Aleksandra Piętak, panna z Osin, Osiny. Zapowiedź druga..
 • Dawid Piestrzyński, kawaler z Kalisza i Martyna Rogala, panna ze Śniadki Drugiej , parafia nasza. Zapowiedź druga. Osoby które wiedzą o przeszkodach proszone są o zgłoszenie tego w kancelarii parafialnej
 1. Codziennie odbywa się wystawienie Najświętszego Sakramentu (Adoracja) i majówka poniedziałek – sobota – po Mszy św.; piątek i sobota – 20.00, niedziela o 15.00 – zapraszamy

PRASA – W „Niedzieli” Jak być seniorem i przeżyć

Niby mamy jakieś inicjatywy, ale nie są to rozwiązania szyte pod miarę tempa wzrostu liczby nestorów w najbliższych latach – mówi dr. hab. Piotr Szukalskim, demograf i gerontolog z Uniwersytetu Łódzkiego.

 

 

 

 • Liturgia dnia

  Msze Święte

  Niedziele i święta:
  08:00, 10:00, 12:00
  Dni powszednie:
  poniedziałek – środa: 18:00
  czwartek – 07:00 (lub 18:00)
  piątek – sobota: 18:00

  Polecamy