Search

TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU      30 czerwca 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. „Nie bój się, wierz tylko” – dzisiaj te słowa Pan Jezus kieruje do każdej i każdego z nas. Warto rozpoczęty czas wakacji wykorzystać do pogłębienia wiary i relacji z Bogiem.
 2. Dzisiaj ostatnie nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 15.00. Przypominamy, że rozpoczynający się jutro lipiec tradycyjnie poświęcony jest czci Najdroższej Krwi Chrystusa. W lipcowe dni zachęcamy do modlitwy Litanią do Krwi Chrystusa. Natomiast w środy zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 3. Dziękujemy sprzątającym kościół – byli to – Natalia Pytel, Ewa Polit, Maria Jaros, Danuta Wilczyńska, Marianna Nawrot. Sprzątający oraz Dorota Głuszek, Irena Milanowska, Czesław Ponikowski, Genowefa Drążek, Janusz Rdzanek, Ireneusz Jaros złożyli ofiarę 120 zł. na potrzeby Kościoła. Modlimy się za Was podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej pomocy w środę. Do sprzątania kościoła na sobotę na godz. 9.00  zapraszamy kolejne rodziny.
 4. Legion Maryi – w środę po Mszy.
 5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 10.00 zapraszam kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy 8 na spotkanie.
 6. W naszej parafii odbyły się dni skupienia dla grup katechetycznych i zwierzeniowych.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

– w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania – w tych intencjach odmówimy wspólnie Litanię do Najdroższej Krwi Chrystusa.

– w piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00 . Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii. W domu należy przygotować stolik nakryty białym obrusem, krzyż, świece oraz wodę święconą. Osoby chore będą mogły przystąpić do spowiedzi, przyjąć sakrament namaszczenia i Komunię Świętą.

– w piątek spowiedź święta od godz. 17.00

– w pierwszą sobotę miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej o godz. 20.00. Msza św. o 21.00

 1. Składamy najserdeczniejsze życzenia świętującym w tym tygodniu swoje urodziny i imieniny. Wszystkim, którzy niebawem wyruszą na wakacje, życzymy bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku. A tych, którzy w naszej wspólnocie będą spędzać czas wolny, serdecznie pozdrawiamy.
 2. Codziennie odbywa się wystawienie Najświętszego Sakramentu (Adoracja) poniedziałek – czwartek – po Mszy św.; piątek i sobota – 20.00, niedziela o 15.00 – zapraszamy
 • “We wtorek 2 lipca br. odbędzie się 87 Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli na Jasną Górę pod hasłem: „Nauczycielu, co mam czynić?”.
Uwaga: w naszej biblioteczce parafialnej pojawiło się wiele ciekawych książek (jest wiele biografii, np. Andrzeja Boboli)
We wrześniu planujemy pielgrzymkę do Sokółki, Gietrzwałdu i Świętej Wody
TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W środę, 3 lipca – św. Tomasz, Apostoł, który według tradycji miał zanieść Dobrą Nowinę do Indii, a jego wyznanie wiary winno być dla nas stałą inspiracją.

W sobotę, 6 lipca – bł. Maria Teresa Ledóchowska, patronka dzieł misyjnych w Polsce, która swoje talenty i zdolności poświęciła dziełu misyjnemu Kościoła, zwłaszcza dla rozkrzewiania wiary w Afryce.

PRASA – W „Niedzieli”        Rodzicu, ufaj, ale czuwaj

Wakacje to czas beztroski dla dzieci, ale też okres pełen ukrytych zagrożeń. Co zrobić, by radość nie zamieniła się w koszmar, a wolność nie stała się zniewoleniem?Jak nie wpaść w sieci sekty To grupa religijna czy parareligijna, która działa w sposób nieetyczny… – wyjaśnia o. Emil Smolana, dominikanin, przestrzegając przed sektami.

Jest nowy numer „Miłujcie się

W dniach od 19 do 20 sierpnia b.r. odbędzie się XII Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Kieleckiej.  Zgłoszenia przyjmujemy od 1 do 31 lipca mailowo na adres: www.pielgrzymkarowerowa.pl

Trwa też nabór do drugiej edycji Szkoły Katechistów Diecezji Kieleckiej

 

AKT CODZIENNEGO OFIAROWANIA za dusze czyśćcowe
O.WENANTEGO KATARZYŃCA

Przedwieczny Boże mój, upadam przed Twoim nieskończonym Majestatem i  w  głębokiej pokorze cześć Ci oddając, ofiaruję Ci wszystkie moje myśli, słowa i  uczynki dnia dzisiejszego, a  postanawiam wszystko czynić z  miłości ku Tobie, ku chwale Twej Boskiej woli, aby Ci służyć, chwalić i  błogosławić Cię, abym osiągnął zbawienie i  ufność w Twoje miłosierdzie, zadośćuczynił Twej sprawiedliwości za tyle tak ciężki grzechów moich, a  zarazem bym przyniósł ulgę duszom w  czyśćcu cierpiącym i  wybłagał łaskę prawdziwego nawrócenia dla wszystkich grzeszników.          Przyjmuj, ukochany mój Boże, tę dobrą chęć moją i  użycz łaskawie Twego błogosławieństwa wraz ze skuteczną łaską, bym już przez cały czas życia mego nie popełnił więcej żadnego grzechu śmiertelnego, zwłaszcza w  dniu dzisiejszym, w  którym gorąco pragnę i  chcę dostąpić wszystkich, jakich tylko mogę odpustów.                  Pragnę także być obecny przy wszystkich przenajświętszej ofiarach, jakie dziś na całym świecie odprawia się będą, by ofiarować je za dusze w  czyśćcu cierpiące, aby od mąk tych uwolnione zostały. Amen.

 • Liturgia dnia

  Msze Święte

  Niedziele i święta:
  08:00, 10:00, 12:00
  Dni powszednie:
  poniedziałek – środa: 18:00
  czwartek – 07:00 (lub 18:00)
  piątek – sobota: 18:00

  Polecamy