Search

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 12 maja 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W dzisiejszą uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, by przygotować tam dla nas miejsce i tam nas wszystkich oczekuje. Wczoraj przeżywaliśmy uroczysty dzień Pierwszej Komunii Świętej naszych dzieci z klas trzecich. Cieszymy się razem dziećmi, które wczoraj przyjęły pierwszy raz komunię świętą. Módlmy się za dzieci, by miały ciągłe pragnienie spotykania się z Panem i przyjmowania Go w Pokarmie Eucharystycznym. Dzieci będą teraz przeżywać „biały tydzień”, czas radości i dziękczynienia.
 2. Dziś wypada pierwsza rocznica komunii i poświęcenie pól w naszej Parafii
 3. Dziękujemy sprzątającym kościół – byli to – rodzice dzieci, które w przyszłym roku przyjmą pierwszą Komunię św. i rodzice dzieci pierwszokomunijnych. Dzieci pierwszokomunijne ufundowały ornat. Modlimy się za Was podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej pomocy w środę. Do sprzątania kościoła na sobotę na g. 9.00 zapraszamy kolejne rodziny . W następną niedzielę  Taca gospodarcza na katafalki
 4. Krąg Biblijny we wtorek o 19.00.
 5. W środę spotkania Legionu Maryi po Mszy św.
 6. W sobotę o 19.00 katecheza dla młodzieży
 7. Każdego majowego wieczoru zapraszamy na wspólną modlitwę maryjną: po Mszy o godz. 18.00 – nabożeństwo majowe w kościele
 8. W ubiegły piątek rozpoczęliśmy bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy przeżywali w przyszłą niedzielę. Zachęcamy do uczestnictwa w tej specjalnej modlitwie o wylanie darów Ducha Pocieszyciela, którą odprawiać będziemy po wieczornej Eucharystii połączonej ze śpiewem Litanii Loretańskiej.
 9. Jutro przypada 107. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 43. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. To dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej. Procesja z figurką Fatimskiej Pani, odbędzie się po mszy świętej, będą w niej uczestniczyć dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe.
 10. Chcielibyśmy przypomnieć, że uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres Pięćdziesiątnicy Paschalnej. Dobiega też końca tak zwany okres Komunii Świętej wielkanocnej (w naszej ojczyźnie wydłużony do Niedzieli Trójcy Świętej). Każdego dnia przed i po Mszy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, aby móc czynić zadość przykazaniom kościelnym – obowiązkowi raz do roku przystąpienia do spowiedzi świętej i przyjęcia w okresie wielkanocnym Jezusa w Komunii Świętej.
 11. Wszystkim Solenizantom tego tygodnia, jak i wszystkim obchodzącym rocznice urodzin, ślubu, bierzmowania, pierwszej Komunii Świętej przekazujemy życzenia obfitości Bożych darów i łask. A wszystkich, którzy ostatnio od nas odeszli do Domu Ojca, polecamy naszym modlitwom.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

We wtorek, 14 maja – św. Maciej, dołączony do grona Dwunastu Apostołów po zdradzie Judasza.

W czwartek, 16 maja – św. Andrzej Bobola, jezuita i patron naszej ojczyzny, gorliwy kaznodzieja i spowiednik, którego życie jaśniało blaskiem prawdziwej wiary, dla obrony której nie wahał się złożyć je w ofierze.

Dziś poświęcenie pól w następującej kolejności: Tarczek Górny od strony Świętomarzy przed Serwickimi (16.30); Tarczek Górny krzyżówka przed Milanowskimi (16.45), Tarczek Dolny obok figurki przy skręcie do Kościoła(17,00), Tarczek Dolny (od strony Bodzentyna) przy krzyżu (17.15), Tarczek Nowa Wieś obok figurki (17.30). Druga koło Wilczyńskich (17.45) Śniadka, koło Gałków (18.00), Śniadka Pierwsza (godz. 18.15), koło Poznańskich (18.30), Śniadka Trzecia koło krzyża (18.45), Parcele (19.00), Trzcianka (19.15) –

 

ZAPOWIEDZI – W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić

 • Jakub Telka, kawaler ze Śniadki Drugiej i Aleksandra Piętak, panna z Osin, Osiny. Zapowiedź trzecia..
 • Dawid Piestrzyński, kawaler z Kalisza i Martyna Rogala, panna ze Śniadki Drugiej , parafia nasza. Zapowiedź trzecia. Osoby które wiedzą o przeszkodach proszone są o zgłoszenie tego w kancelarii parafialnej
 • Dawid Bomba, kawaler z Parceli i Justyna Wawrzeńczyk, panna ze Strawczyna, Strawczyn. Zapowiedź pierwsza
 1. Codziennie odbywa się wystawienie Najświętszego Sakramentu (Adoracja) i majówka poniedziałek – sobota – po Mszy św.; piątek i sobota – 20.00, niedziela o 15.00 – zapraszamy

PRASA – W „Niedzieli”  – Co oznacza Wniebowstąpienie?

„Oznacza wiarę w to, że w Chrystusie człowiek wszedł w kontakt – w niepojęty i nowy sposób – z wewnętrzną istotą Boga. Oznacza, że człowiek odnajduje na zawsze swą przestrzeń w Bogu” – to jedna z odpowiedzi na tak postawione pytanie. Udzielił jej kard. Joseph Ratzinger, który wielokrotnie już jako Benedykt XVI przypominał, że wniebowstąpienie Chrystusa i rzeczywistość nieba są ze sobą nierozdzielnie związane. Bóg przygotował człowiekowi miejsce, przygotował je w niebie. Nasza ojczyzna jest w niebie To wyjątkowe i szczególne „miejsce”. Nie jest ono jakimś kosmicznym miejscem poza gwiazdami, jest czymś większym. Niebo jest obecnością – obecnością człowieka w Bogu.

 

. KOMUNIKAT        Kuria Diecezjalna  oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach zapraszają na XVIII Rodzinną Majówkę Rowerową, która  odbędzie się w sobotę 18 maja pod patronatem i z udziałem  Księdza Biskupa Mariana Florczyka.

 

 

 • Liturgia dnia

  Msze Święte

  Niedziele i święta:
  08:00, 10:00, 12:00
  Dni powszednie:
  poniedziałek – środa: 18:00
  czwartek – 07:00 (lub 18:00)
  piątek – sobota: 18:00

  Polecamy