Search

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 19 maja 2024

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś obchodzimy święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy wiernym ze swoim światłem i swoją mocą. Wyrażamy również wdzięczność za dar Ducha Świętego otrzymany w sakramentach chrztu i bierzmowania. A naszą modlitwą chcemy szczególnie otoczyć młode pokolenie naszych Parafian.
 2. Dziękujemy sprzątającym kościół – byli to – Dorota Kisiel, Jadwiga Iłowska, Grażyna Syzdół, Jakub Wojteczek, Maria Dyk, Marta Pytel, Urszula Czernikiewicz.  Sprzątający złożyli ofiarę 100 zł na Kościół. Modlimy się za Was podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej pomocy w środę. Do sprzątania kościoła na sobotę na g. 9.00 zapraszamy kolejne rodziny. Dziś Taca gospodarcza na katafalki
 3. Krąg Biblijny we wtorek o 19.00.
 4. Zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy z Maryją, naszą Matką, Królową i Orędowniczką. Każdego wieczoru po Mszy św. o godz. 18.00 spotykamy się w kościele na nabożeństwie majowym.
 5. Jutro zwrócimy się w sposób szczególny do Maryi jako Matki wszystkich wierzących – Matki Kościoła w Jej święto poświęcone temu tytułowi, który uroczyście potwierdził papież Święty Paweł VI na zakończenie trzeciej sesji Soboru Watykańskiego II w listopadzie 1964 roku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy o godz. 18.00. Natomiast w piątek 24 maja przypada wspomnienie Maryi Wspomożycielki Wiernych i jest to dzień szczególnej modlitwy za Kościół w Chinach.
 6. W najbliższy czwartek, 23 maja, oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi. Święto to zostało wpisane do kalendarza liturgicznego na polecenie papieża Benedykta XVI, od ponad już dziesięciu lat jest obchodzone w naszej ojczyźnie. Msze Święte o godz.18.00.
 7. W przyszłą niedzielę, w uroczystość Najświętszej Trójcy.
 8. W przyszłą niedzielę przypada również święto naszych mam. W tym dniu będziemy się modlić za nasze kochane mamy.
 9. Natomiast w kolejny czwartek, 30 maja, przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W celu przygotowania jej obchodów, zwłaszcza procesji do czterech ołtarzy zapraszam do konsultacji i organizacji na czwartek po Mszy św.
 10. Życzenia zdrowia i obfitości Bożych darów i łask przekazujemy Solenizantom i Jubilatom tygodnia. Zmarłych polecamy dobroci i miłosierdziu Boga samego.

 

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

W środę, 22 maja – św. Rita z Casci, „drogocenna perła Umbrii”, która należy do najbardziej popularnych świętych na świecie i jest przyzywana w bardzo trudnych sprawach.

 

ZAPOWIEDZI – W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić

 • Dawid Bomba, kawaler z Parceli i Justyna Wawrzeńczyk, panna ze Strawczyna, Strawczyn. Zapowiedź druga
 1. Codziennie odbywa się wystawienie Najświętszego Sakramentu (Adoracja) i majówka poniedziałek – sobota – po Mszy św.; piątek i sobota – 20.00, niedziela o 15.00 – zapraszamy
 2. PRASA – W „Niedzieli”

·                     – Maryja – lustro Kościoła – Matka to obecność. To ktoś, kto jest zawsze czynnie obecny. Ktoś, kto rodzi, wychowuje, uczy, każdego dnia oddaje życie, daje przykład, tworzy wypełnione miłością środowisko. Motywuje i ukazuje cel. Bardzo tęsknił za Polską

 • Jakim człowiekiem na co dzień był gen. Władysław Anders? Jakimi wartościami się kierował? O tym opowiada Niedzieli jego córka – ambasador RP we Włoszech Anna Maria Anders.

 

Modlitwa do Ducha Świętego

 (którą codziennie odmawiał św. Jan Paweł II)

 

Duchu Święty, proszę Cię o dar mądrości do lepszego poznawania Ciebie i Twoich doskonałości Bożych; o dar rozumu do lepszego zrozumienia ducha tajemnic wiary świętej;
o dar umiejętności, abym w życiu kierował się zasadami tejże wiary; o dar rady, abym we wszystkim u Ciebie szukał rady i u Ciebie ją zawsze znajdował; o dar męstwa, aby żadna bojaźń ani względy ziemskie nie mogły mnie od Ciebie oderwać; o dar pobożności, abym zawsze służył Twojemu Majestatowi z synowską miłością; o dar bojaźni Bożej, abym lękał się grzechu, który Ciebie, o Boże, obraża.         Amen.

 

 • Liturgia dnia

  Msze Święte

  Niedziele i święta:
  08:00, 10:00, 12:00
  Dni powszednie:
  poniedziałek – środa: 18:00
  czwartek – 07:00 (lub 18:00)
  piątek – sobota: 18:00

  Polecamy